Wybór słuchawek - pomoc, porady, opinie

Witam,

Wiem że forum głównie o programach, ale może temat się rozkręci i znajdą się śmiałkowie z dobrymi radami.

Poszukuje pomocy i dobrych rad w wyborze słuchawek, aktualne słuchawki mi się popsuły i proces reklamacji już się ciągnie tydzień wiec chce sobie coś kupić bo bez słuchawek to jak bez reki, a jeżeli reklamacja przejdzie na moja korzyść to po prostu je sprzedam.

Aktualnie z słuchawek korzystam 5-7 godzin dziennie, kiedyś było to około 18 dziennie, wiec muszą być wytrzymałe i wygodne.

Słuchawki jakie poszukuje głównie służyć mi będą do grania, wiec muszą posiadać mikrofon.


Aktualnie w swoim arsenale miałem 3 pary słuchawek:

Moje pierwsze słuchawki były od Sony, model MDR-DS7000.

Fotka: http://www.productwiki.com/upload/image … ds7000.jpg

Info: http://www.audiocubes.com/product_info. … ts_id=2342

Moja opinia: Słuchawki miałem około 2 lata i 6 miesięcy do 3 lat, na początek wspomnę ze miały dwie wielkie wady. Po jakimś czasie, około 8 miesięcy jakość dźwięku zaczęła spadać, nie wiem co było tego powodem, może odbiorniki które wysyłały sygnał się zużywały czy coś w tym stylu, tak czy siak na samym początku jakość wyśmienita, jednak z czasem się pogarszała. Drugi minus to poduszki, były wykonane z bardzo cienkiego skoro podobnego tworzywa, było na tyle cienkie ze przy tak częstym korzystaniu rozwaliło się po ponad roku, zamienników nie udało mi się zdobyć nawet po licznych telefonach do Sony. Po tym modelu myślałem ze wszystkie bezprzewodowe słuchawki maja takie wady wiec postanowiłem sobie ze następne będą na kablu, jednak postanowienia nie dotrzymałem :).


Drugie słuchawki jakie posiadałem to Logitech G930, posiadałem je około niecały rok, w tak krótkim czasie wszystko było wyśmienicie, tylko jeden wielki minus, są to słuchawki które właśnie chce zwrócić na reklamacji, gniazdo ładowania to micro usb, jest ono takie drobne ze przy codziennym ładowaniu i takim lenistwu aby je podłączyć nie chciało się zdejmować słuchawek z głowy tylko wpychało kabel na oślep, w końcu się uszkodziło i prawdopodobnie z powodu słabego przymocowania w środku do reszty elektroniki po prostu styki puściły, jestem pewien ze jak nie przyjmą mi reklamacji to sam to naprawie w 20 min za pomocą lutownicy, ale stosowanie micro usb jest słabym dla mnie pomysłem w tych słuchawkach.


Aktualnie posiadam Logitech G35, zakupiłem je tylko dlatego iż myślałem ze są to te same co Logitech G930 z ta różnica że są jedynie na kablu, jednak są doże różnice, słuchawki w porównaniu do G930 są bardzo ciężkie, bardzo niewygodne, musiałem na sile odgiąć łuk słuchawek żeby tak mocno nie ściskały głowy, do tego strasznie tłumią dźwięki zewnętrzne co mi nie odpowiada, chociaż na pewno będzie można się do tego przyzwyczaić. jednak nie odpowiadają mi one wiec chce je zmienić, zwłaszcza że kupiłem je po prostu żeby coś mieć dopóki nie załatwię sprawy z G930.


Aktualnie przygotowałem już 5 interesujących mnie modeli wśród których chce dokonać wyboru, jednak nie wiem sam które by były najlepsze, wiec tutaj proszę was o pomoc, porady, opinie. Ewentualnie jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś lepsze propozycje to tez chętnie sprawdzę.

Generalnie to któreś z tych słuchawek bądź ewentualnie jakiś inny model z tych firm by mnie najbardziej interesował.