Wybór słuchawek


(Wookiesw) #1

Witam. Zamierzam kupić w Empiku dobre słuchawki do 50zł. Budżet, trochę mały, ale to jest karta podarunkowa(50zł). Jednak mam nadzieję że coś w tej cenie dobrego się znajdzie. Zastanawiałem się nad kupnem, jakiegoś produktu od Firmy: A4tech. jednak nie jestem do końca do niej przekonany…


(Battlefist) #2

Same słuchawki, czy headset z mikrofonem?

Dokanałowe, douszne, nauszne pół-zamknięte?

I najważniejsze: czy możesz coś ew. dołożyć do tego. Jeśli tak, to ile?

Z takim info najłatwiej będzie Ci pomóc. :slight_smile:

Edit:

Żeby nie być gołosłownym i o ile asortyment Empik.com i sieci Empik się pokrywa (sę to dwie oddzielne firmy) to najsensowniejsze byłyby te nauszne:

PHILIPS SHP1900: http://www.empik.com/sluchawki-philips- … ktronika-p


(Wookiesw) #3

Oj, przepraszam że tak ogólnie :stuck_out_tongue:

No to tak: Headset lub nauszne półzamknięte. Twoim zdaniem co lepsze?

10zł to max, niestety…

Zależy mi też na wytrzymałości kablu, bo niestety, ale często w moich słuchawkach kabel, po prostu się nie łączył, lub się rozrywał.


(Battlefist) #4

W większości przypadków nauszne > headset.

W headsecie zwykle słabym słuchawkom wtóruje słaby mikrofon. Bardzo często poleca się nawet kupno słuchawek typowych do muzyki i dokupienie mikrofonu stojącego lub na klips, bo taki zestaw się sprawdza lepiej od headsetu. A ogólnie w takiej cenie w/w Philips raczej będzie nie do przebicia jeśli chodzi o asortyment Empiku.

Jeszcze co do porównania. Zdarzają się perełki, np. moim zdaniem świetnie sprawdza się Philips SHM7410/97 , po przetestowaniu sam kupiłem i mam już 1,5 roku i nadal bezbłednie się sprawdzają. Zwłaszcza biorąc pod uwagę poligon, jakim jest podłoga po której ciągnie się kabel (pies łobuz i dziewczyna jeżdząca krzesłem obrotowym).


(Wookiesw) #5

Co do wytrzymałości, na firmie Fhilips się nie zawiodłem, pod tym względem. Mikrofonu, raczej nie będę używać. Zależy mi po prostu na dobrych słuchawkach, do oglądania Filmów w serwisie YouTube, słuchania Muzyki, jak i do gier.


(Battlefist) #6

Jak widzę mamy podobne doświadczenia z słuchawkami Philipsa, tym bardziej polecałbym celować w ten konkretny model, bo w tej cenie i tak nic lepszego się nie znajdzie. Zorientuj się tylko, czy w sieci Empik też go mają, czy tylko na Empik.com.


(eddie71) #7

Używam słuchawek Philips shp2500 z 6 metrami kabla i żadnych problemów.

Co do A4tech to trochę loteria.Tanio i krótko.

Widzę,że są w Empiku

http://www.empik.com/sluchawki-philips- … ktronika-p

Uważam,że powinny być poniżej 50 zł.


(Wookiesw) #8

Jednak biorę-PHILIPS SHP1900. Mam nadzieję że będą we Wrocławiu :slight_smile:


(dark__jedi) #9

Bierz SHP2500 tak jak pisze eddie71 , nie wiele dopłacasz, wiele zyskujesz.

Tak na marginesie, ostatnio SHP1900 w Biedronce były za 27zł…


(eddie71) #10

Przyznam,że ostatnio zwinąłem część kabla i używam ok. 2 metrów ale w każdej chwili mogę go rozwinąć.

Kiedyś przed zakupem miałem podobny dylemat pomiędzy SHP1900 i SHP2500 ale słyszałem w opiniach,że SHP1900 mają słabe możliwości dopasowania do każdej głowy,nie wiem czy to prawda.

Tutaj luźne opinie:

http://www.opineo.pl/opinie-435630-phil … -1900.html

http://www.opineo.pl/opinie-435554-phil … -2500.html


(Bartolini234) #11

Sam mam ten model Philipsa(właśnie w Biedronce je kupiłem :slight_smile: ) i nie odczuwam tego typu problemów.Jak na tę cenę to jeden z najlepszych modeli, działają bardzo dobrze, nie charczą i jak na mój gust(pewnie zryty :wink: ) dźwięk jest czysty i ni charczy mi na żadnym utworze(słucham trance’u i są utwory, które naprawdę mogą przetestować możliwości sprzętu).

Z mojej strony SHP-1900 to bardzo dobry wybór.