Wybór smartfona do 700-780 zł

Hej,

ponieważ mój LG GD510 dogorywa, chcę go wymienić na coś lepszego, co nie będzie mnie irytowało i doprowadzało do szewskiej pasji :wink:

Potrzebuję telefonu, który:

a)będzie w miarę wydajny; nie przewiduję go katować super grami, coś pewnie wpadnie, nie tylko do tego ma służyć, ale nie chcę by się zawieszał przy najprostszych czynnościach

b) musi mieć Wi-Fi i możliwość płynnego przeglądania internetu(żeby przeglądarka nie muliła, chyba że przez kiepskie połączenie)

c) wejście minijack 3,5 mm i dość dużo pamięci wbudowanej-do 8GB, resztę mogę mieć na microSD(no właśnie-wejście na microSD też musi w nim być :wink: )

d) dobry pojemnościowy ekran, może być rozsuwany z QWERTY jeżeli są sensowne modele tego typu

e) System operacyjny-nie jestem wybredny, niekoniecznie musi być to Android, Windows Phone nie wydaje się głupi, jednak Symbian czy iOS odpadają raczej-ten pierwszy przestarzały, drugi nie pasuje do budżetu zapewne :lol:

f) miło by było, gdyby ekran nie dawał się łatwo porysować

g) wygodne pisanie smsów, choć to raczej podpada pod ekran i ew. klawiaturę fizyczną

Szukając testów i porównań znalazłem 2 ciekawe modele z WP8- Lumia 620 lub HTC WP 8S, choć jestem otwarty na inne marki, ważne by był w miarę dobrze wykonany i nie rozpadł się w rękach.

proponuje samsung galaxy s2 używany na allegro spokojnie za 800 zł znajdziesz;] w bardzo dobrym stanie;]

Hmm, a inne modele? SGS II jest bardzo ciekawy, ale są też chyba inne modele, które zmieszczą się w tej cenie i być może są lepsze?

Na pewno nie będą to mocniejsze telefony, bo SGS2 mimo, ze wiekowy to wyprzedza sporo młodszych odpowiedników. Tu bardziej już chodzi o jakieś Twoje subiektywne odczucia czy np. LG L9 nie jest za duży? Może SGS Advance?

freeq52

Ja bym się nie pakował w SGS Advance, nie warto. Lepiej już kupić SGS2. L9 jest mało co większa, ale to zdecydowało że go wziąłem, większy ekran i większa rozdzielczość.

@freeq52 Co do rozmiarów L9 to nie ma problemu, ważne żeby dobrze się go użytkowało, większy ekran mnie nie przeraża.

L9 ma słaby aparat, nawet gorszy niż L7.

@Longhorn2009 Tylko że ja też nie jestem wybitnym fotografem, mogę przeżyć bez ostrych jak brzytwa fotek :wink:

Przerzuciłem się ostatnio z Sony Ericsson’a ARC S - na właśnie wyżej wymienionego Galaxy S2 - mega wydajny, nie zacina się wszystko działa bez problemu. Jestem z niego bardzo zadowolony. Na prawdę.

A spokojnie między 700 - 800 zł kupisz Galaxy S2 w dobrym stanie.

Pozdrawiam

Dzięki panowie, a co powiecie o tym HTC 8S? Bo szczerze powiem, poczytałem trochę o modelach tego producenta(że dobrze zaprojektowany, dobrze działa, dźwięk jest bardzo dobry) i kurczę, trochę mnie korci żeby go wypróbować(to samo z Windows Phone, nigdy nie miałem Androida ani WP, mógłbym spróbować od WP właśnie), wydaje mi się bardzo ciekawą opcją.

Bartolini234 akurat ja bym sobie tego HTC darował. Wystarczy poszukać na forum że telefony z WP nie radzą sobie dobrze w prostych sprawach. Jak masz zamiar z tego telefony dzwonić to ten system starczy, choć niekiedy nawet z tym jest problem. Już lepiej wziąć SGS2 lub coś z Symbianem nawet, mniej kłopotów i nerwów człowiek będzie miał straconych.

Hmm, dzięki, a ta Lumia 620? Byłaby w porządku? Z tego co czytałem jest całkiem fajna i miło się jej używa(no i ma więcej pamięci dla usera, kamerka z przodu też jest) więc może z nią bym spróbował?

Lumia 620 jest przyzwoita, ale muszę przyznać, że wydaje się bardzo “plastikowa” i o niskiej jakości wykonania. Nie wiem czy faktycznie ma niską jakość, takie mam odczucie.

A na przykład Galaxy ACE 2? Trochę się miotam, ale chciałbym znaleźć coś fajnego w tej cenie, skoro 8S i Lumia 620 to kiepski wybór szukam czegoś lepszego…

Bartolini234

Wszystko lepsze od telefonów z WP, z doświadczenia wiem że na WP wszystko pięknie i ładnie jak się dzwoni i wysyła smsy, to akurat jest super, ale jak coś zrobić innego, to są problemy i to nawet MS nie wie jak je rozwiązać. Do dziś dzień są problemy z aplikacją Zune. Na dzień dzisiejszy to Lumia 620 jest za 650 zł, a 8S za podobną kwotę. W tej cenie to możesz mieć jak dobrze pójdzie LG L7, SGS Advance, Ace za 550-600 zł.Szukał bym coś z dwoma rdzeniami, 1 gb ram i aparatem 5 mpx i przynajmniej nagrywanie w HD, system ICS lub JB bez problemu za tę kwotę.