Wybór smartfona do 700-780 zł

(Bartolini234) #1

Hej,

ponieważ mój LG GD510 dogorywa, chcę go wymienić na coś lepszego, co nie będzie mnie irytowało i doprowadzało do szewskiej pasji :wink:

Potrzebuję telefonu, który:

a)będzie w miarę wydajny; nie przewiduję go katować super grami, coś pewnie wpadnie, nie tylko do tego ma służyć, ale nie chcę by się zawieszał przy najprostszych czynnościach

b) musi mieć Wi-Fi i możliwość płynnego przeglądania internetu(żeby przeglądarka nie muliła, chyba że przez kiepskie połączenie)

c) wejście minijack 3,5 mm i dość dużo pamięci wbudowanej-do 8GB, resztę mogę mieć na microSD(no właśnie-wejście na microSD też musi w nim być :wink: )

d) dobry pojemnościowy ekran, może być rozsuwany z QWERTY jeżeli są sensowne modele tego typu

e) System operacyjny-nie jestem wybredny, niekoniecznie musi być to Android, Windows Phone nie wydaje się głupi, jednak Symbian czy iOS odpadają raczej-ten pierwszy przestarzały, drugi nie pasuje do budżetu zapewne :lol:

f) miło by było, gdyby ekran nie dawał się łatwo porysować

g) wygodne pisanie smsów, choć to raczej podpada pod ekran i ew. klawiaturę fizyczną

Szukając testów i porównań znalazłem 2 ciekawe modele z WP8- Lumia 620 lub HTC WP 8S, choć jestem otwarty na inne marki, ważne by był w miarę dobrze wykonany i nie rozpadł się w rękach.

(MrBeckham666) #2

proponuje samsung galaxy s2 używany na allegro spokojnie za 800 zł znajdziesz;] w bardzo dobrym stanie;]

(Bartolini234) #3

Hmm, a inne modele? SGS II jest bardzo ciekawy, ale są też chyba inne modele, które zmieszczą się w tej cenie i być może są lepsze?

(Freeq52) #4

Na pewno nie będą to mocniejsze telefony, bo SGS2 mimo, ze wiekowy to wyprzedza sporo młodszych odpowiedników. Tu bardziej już chodzi o jakieś Twoje subiektywne odczucia czy np. LG L9 nie jest za duży? Może SGS Advance?

(mozilla007) #5

freeq52

Ja bym się nie pakował w SGS Advance, nie warto. Lepiej już kupić SGS2. L9 jest mało co większa, ale to zdecydowało że go wziąłem, większy ekran i większa rozdzielczość.

(Bartolini234) #6

@freeq52 Co do rozmiarów L9 to nie ma problemu, ważne żeby dobrze się go użytkowało, większy ekran mnie nie przeraża.

(Longhorn2009) #7

L9 ma słaby aparat, nawet gorszy niż L7.

(Bartolini234) #8

@Longhorn2009 Tylko że ja też nie jestem wybitnym fotografem, mogę przeżyć bez ostrych jak brzytwa fotek :wink:

(Michał_misiek) #9

Przerzuciłem się ostatnio z Sony Ericsson'a ARC S - na właśnie wyżej wymienionego Galaxy S2 - mega wydajny, nie zacina się wszystko działa bez problemu. Jestem z niego bardzo zadowolony. Na prawdę.

A spokojnie między 700 - 800 zł kupisz Galaxy S2 w dobrym stanie.

Pozdrawiam

(Bartolini234) #10

Dzięki panowie, a co powiecie o tym HTC 8S? Bo szczerze powiem, poczytałem trochę o modelach tego producenta(że dobrze zaprojektowany, dobrze działa, dźwięk jest bardzo dobry) i kurczę, trochę mnie korci żeby go wypróbować(to samo z Windows Phone, nigdy nie miałem Androida ani WP, mógłbym spróbować od WP właśnie), wydaje mi się bardzo ciekawą opcją.

(mozilla007) #11

Bartolini234 akurat ja bym sobie tego HTC darował. Wystarczy poszukać na forum że telefony z WP nie radzą sobie dobrze w prostych sprawach. Jak masz zamiar z tego telefony dzwonić to ten system starczy, choć niekiedy nawet z tym jest problem. Już lepiej wziąć SGS2 lub coś z Symbianem nawet, mniej kłopotów i nerwów człowiek będzie miał straconych.

(Bartolini234) #12

Hmm, dzięki, a ta Lumia 620? Byłaby w porządku? Z tego co czytałem jest całkiem fajna i miło się jej używa(no i ma więcej pamięci dla usera, kamerka z przodu też jest) więc może z nią bym spróbował?

(mktos) #13

Lumia 620 jest przyzwoita, ale muszę przyznać, że wydaje się bardzo "plastikowa" i o niskiej jakości wykonania. Nie wiem czy faktycznie ma niską jakość, takie mam odczucie.

(Bartolini234) #14

A na przykład Galaxy ACE 2? Trochę się miotam, ale chciałbym znaleźć coś fajnego w tej cenie, skoro 8S i Lumia 620 to kiepski wybór szukam czegoś lepszego...

(mozilla007) #15

Bartolini234

Wszystko lepsze od telefonów z WP, z doświadczenia wiem że na WP wszystko pięknie i ładnie jak się dzwoni i wysyła smsy, to akurat jest super, ale jak coś zrobić innego, to są problemy i to nawet MS nie wie jak je rozwiązać. Do dziś dzień są problemy z aplikacją Zune. Na dzień dzisiejszy to Lumia 620 jest za 650 zł, a 8S za podobną kwotę. W tej cenie to możesz mieć jak dobrze pójdzie LG L7, SGS Advance, Ace za 550-600 zł.Szukał bym coś z dwoma rdzeniami, 1 gb ram i aparatem 5 mpx i przynajmniej nagrywanie w HD, system ICS lub JB bez problemu za tę kwotę.