Wybór smartfona - Samsung, LG, HTC? Czy też np. chińskie Xiaomi?


(Nero05david) #1

Witajcie.

  Otóż, mój stary SGS2 zaczyna powoli padać na zdrowiu, dlatego zacząłem przeglądać nowe telefony. Mam parę smartfonów na oku, jednakże nie wiem, który będzie najlepszy. Przede wszystkim liczyłbym się również z opiniami osób posiadających dany model.

  Chciałbym telefon z Androidem, którego moc również jest duża, aby mi wytrzymał na parę lat, nawet po aktualizacjach zielonego robocika. Również oczekuję po nim dobrej baterii, czyli co najmniej jeden dzień korzystania z telefonu bez szukania prądu i podładowywania go. Zależy mi również na jego optymalizacji, aby się nie zacinał czy też to zaczął robić po miesiącu użytkowania.

  Telefon będzie użytkowany przede wszystkim do zdjęć/filmów, wiadomości, telefonowania, skype, fb, nawigacji, internetu, różnych aplikacji(czyli do wszystkiego, do czego smartfon został stworzony, oprócz gier). Pomijam tutaj gry, gdyż nie gram w nie:)

Gdyby były jakieś dodatkowe pytania, bądź zapomniałem o czym powiedzieć, to dawać śmiało!

 

Lista:

- Samsung Galaxy S5

- Samsung Galaxy Note 4

- LG G3

- HTC One M8

- HTC Desire Eye (jeżeli będzie w innym kolorze, bo zbyt damski się wydaje)

**- Samsung Alpha

 

Plusy/minusy wyboru telefonu(moja opinia po recenzji i benchmark):

a) Samsung Galaxy S5:

(+) - wodoszczelny

(+) - 5 cali, rozmiar oraz jakość ekranu bardzo dobra

(+) - żywotność baterii na jednym doładowaniu(podobno) oraz możliwość jej wymiany bez problemu

(+) - dobre zdjęcia(podobno)

 

b) Samsung Galaxy Note 4:

(+) - rysik

(+) - większa moc od S5

(+) - żywotność baterii na jednym doładowaniu wg statystyk podobna do S5

(-) - wielkość

 

c) LG G3:

(+) - również zdjęcia

 

d) HTC One M8:

(+) - najlepszy w statystyce benchmark

(+) - głośniki z przodu

(+) - wygląd jak dla mnie najlepszy z proponowanych

(-) - bateria mniej wytrzymała od S5 i Note 4

(-) - aparat tylni podwójny, w dodatku 4MP, nie wiem, czy robi dobre zdjęcia

 

e) HTC Desire Eye:

(+) - moc obliczeniowa

(+) - aparat podobno dobry

(+) - rozmiar ekranu podobny do S5

 

f) Samsung Alpha:**


(lordjahu) #2

Ze swojej strony polecam Samsunga S5 - sam jego użytkuję i wg. Mnie sprawdza się bardzo dobrze do wymienionych przez Ciebie funkcji. Z tą wodoodpornością nie jest tak do końca :slight_smile:

 

Bateria trzyma w porywach do 2 dni użytkowania (internet, aparat, rozmowy, muzyka), a dla kogoś kto mało gra i mało korzysta z telefonu to 4 - 6 dni na czuwaniu to maks (oczywiście z wyłączonymi niektórymi funkcjami) - tryb super oszczędzania energii też pomaga :slight_smile:

Aparat uważam za bardzo dobrej jakości - zdjęcia wychodzą bardzo dobrze przy naturalnym oświetleniu, nieco gorzej przy sztucznym. Lampa LED działa bez zarzutu. Obudowa nie trzeszczy, szkło ciężko zarysować - no chyba że ktoś się bardzo stara. Niedawno S5 otrzymała aktualizację do Androida Lolipop 5.0 - telefon nabrał jeszcze większej płynności, choć zdaje się że aparat trochę na tym stracił. 

 

Z mojej strony tyle :wink:


(Nero05david) #3

Widziałem jego działanie w saturnie. Zacinał się oraz był dosyć porządnie nagrzany. Masz tak?


(lordjahu) #4

 

Od zakupu nie miałem z nim problemów. Największe nagrzanie z jakim się spotkałem - 38* - miałem kilka włączonych aplikacji w tle i chyba grałem w Dead Trigger od 2 godzin. Telefon posiadam od chyba maja-czerwca 2014 roku. 

 

Na początku miałem brand plusa z andkiem 4.4.2, jakiś czas temu wyszedł andek 5.0 Lolipop - wgrałem nowy system bez śmieciowych aplikacji sieciowych. Korzystam ze sprzętu Samsunga od wielu lat - różne modele przewinęły mi się przez ręce - jak na razie w S3 i S5 nie miałem najmniejszych problemów, zacięć. Weź pod uwagę iż w sklepach wystawowe telefony są “przemacane” i najczęściej już są ostro wyrobione przez ciekawych użytkowników. Najlepiej pogadaj z kimś kto ma ten telefon - by Ci pokazał benchmark i dał poużywać. 


(Nero05david) #5

Gdybym kogoś takiego miał, kto ten telefon ma. Myślałem także o Xperia Z3 czy też HTC One E8. Z3 ma słabszą baterię jednak, a E8 jest szybki, nie zawiesz się, a także jest o wiele tańszy od S5. Miałes z nimi kontakt?