Wybór smartfona

Cześć, znajoma chcę kupić sobie nowego smartfona.

Wzięła pod uwagę dwa modele:

  • Samsung Galaxy s22 ultra

  • iPhone 13 pro max

Zależy jej na wydajności, dosyć dobrej baterii, jakości dźwięku i w miarę dobry aparat.

Do czego używa?

Przeglądnie FB, insta itp., dla „zabicia czasu”, oglądanie filmów, granie w gry.

Miała już ip11 pro max i jakieś flagowe androidy, więc system dla niej obojętny (tak mi powiedziała 🙂 )

Jak wygląda obecnie sytuacja z Samsungiem i jego bolączkami wieku dziecięcego?

Który telefon będzie lepszym wyborem?

Wielkość smartfona też bez znaczenia 😅

Wiem, że były już podobne posty, lecz były one dodawane 2 tygodnie po premierze i mogło się dużo zmienić 🙃

Ja osobiście wybrałbym iPhona, ale chciałbym poznać wasze zdanie 😉

UJeśli używała iPhone’a i usług Apple’a, to pewnie się przyzwyczaiła. Usług typu:

  • iCloud;
  • iTunes Store;
  • Apple Wallet;
  • Apple Pay;
  • etc.
    Nie odpalisz na Androidzie, a taki Dysk Google, YT Music i inne od Google;a odpalisz na iOS. Ja bym został na iOS, bo ekosystem Apple’a, jest bardzo spójny i dopracowany, ale bardzo zamknięty, co moim zdaniem jest wadą. Taki iCloud też powinien działać na Androidzie.

Witaj.

Najlepszym wyborem jednak będzie Samsung Galaxy S22 Ultra - jest świeży i dostał 2 duże aktualizacje usprawniające i baaarrrrdzo warto go zainwestować: jest piekielnie wydajny jak na smartphone przystało, ja bym go wybrał, że względu na wszystko niż iPhone 13 Pro Max.

Widziałem go w Media Markt i mogę sadzić na swoje słowo, że to istny " Potwór " i to tego warto swej ceny.

A jaki tani w naprawie, nic tylko brać. Pechowy upadek, uszkodzony wyświetlacz i 1499zł + koszt wymiany. :slight_smile:

Wydajność: mocno ogólnikowe pojęcie. Jeśli w grę wchodzi jakieś przetwarzanie zdjęć/filmów etc. zdecydowanie Apple, ze względu na kulturę pracy urządzenia, jeśli chodzi o typowy smartfonizm (sociale itd.) oba dadzą radę.

Bateria: Apple wyraźnie góruje nad S22U jeśli rozpatrujemy SOT, aczkolwiek również w przypadku gdy rozpatrujemy kulturę pracy. Potrzeba starań żeby iPhone zrobił się wyraźnie cieplejszy, gdzie w Samsungu wystarczy 5-7m videorozmowy.

Jakość dźwięku: Stereo bezapelacyjnie na korzyść Apple. Samsung chwali się dolby atmosem, AKG itd. a ich stereo obecnie radzi sobie gorzej niż głośniki w Siajomi 12 pro. Apple ma jakąkolwiek scenę, a to w świecie smartfonów jest sukcesem, Samsung jest tylko i wyłącznie głośny.

Realizacja dźwięku BT, kodeki itd.- postawiłbym znak równości, w obu przypadkach poziom jest flagowy.

Aparat- strzelanie fotek z automatu bez większej finezji i zastanowienia na korzyść dla Apple. Zdjęcia są powtarzalne, ciężko spier**** foto strzelone Iphone. Video to deklasacja na korzyść Apple, aczkolwiek to żadna nowość.

Jeśli mowa o możliwościach oczek aparatu, Samsung ma szerszy wachlarz możliwości, aczkolwiek nie oszukujmy się, zoom peryskopowy to bajer, o którym większość i tak zapomni, w smartfonach liczy się jakość fotek strzelonych od ręki, po wyjęciu smartfona z kieszeni, a w tym prym wiedzie Apple iPhone 13 Pro Max Graphite (czarny) | iSpot Apple Premium Reseller .