Wybór stacjonarnego routera: internet LTE z PLUS

To dobrze, ale masz na pewno limit pobranych danych, a potem maks 1-2Mb/s.

Ja uważam, że jak sprawdził nadajniki to niech testuje T-Mobile. W zabawe ze starterami tylko roztrwoni kasę, a takiej oferty jak T-Mobile domowy reszta konkurencji nie ma.

Wolę “roztrwonić” dwie dyszki na zabawę ze starterami niż uwiązać się z operatorem na dwa lata…

… ale ja truskawki cukrem.

14 dni testów, a jak nie potrafisz przypilnować i oddać to już twój problem i nie mierz wszystkich swoja miara.

A na wuja komu 14 dni? Kilka speedtestów albo jedno “ssanie” ISO z Linuksem i z miejsca wiadomo co dany operator ma do zaoferowania.

Na starterze za 20 zł?? Błagam nie rozśmieszaj mnie. Jeden speedtest 10 zł zje.

Chyba w twojej alternatywnej rzeczywistości.

Kiedyś kupiłem starter doładowałem 20 zł Orange i T-Mobile. Odpalam speedtest, a tu sms przyłazi, zostało 50% czy 10 zł wiec przestań zgrywać matkę Teresę wszystko wiedzącą.

Pierwszy z brzegu starter nju mobile:
https://www.njumobile.pl/oferta/10-gb-na-start
“po aktywacji startera nju na kartę na start otrzymujesz darmowe 10 GB na 15 dni”

nju to Orange.

wnv7r

Bo ci mucha wpadnie i się udławisz.

Router niekoniecznie musi pomóc, ale możesz dokupić anteny LTE podpinane do modemu. Jeśli zasięg jest naprawdę kiepski, może warto rozważyć zakup anteny LTE montowanej na zewnątrz budynku (wygląda podobnie jak antena TV).

Router może nie pomóc. U jednego z klientów miałem podobną sytuację. Dom w centrum miasta, jednak umiejscowiony w takim miejscu dokoło domu las, że zasięg pozwalał osiągnąć co najwyżej 4Mb/s. Co najlepsze w pobliżu były przynajmniej 4 BTSy. Jednak inne budynki i drzewa tłumiły sygnał w domu.

Wszystko zależy jak modem LTE radzi sobie z zakłóceniami, tak jak podobnie z ADSL gdzie jeden modem lepiej radzi sobie z sygnałem, a drugi gorzej i przez to internet działa gorzej lub lepiej.

Oczywiście zgodzę się z Tobą, że budynki i drzewa zakłócają, ale ja u siebie zauwazyłęm jak miałem Huawei B315, który uporczywie łączył się tylko z 1800Mhz i przełączał między dalszym, a blizszym BTS jak chciał. Co z tego, że z bliższym miał 5 kresek zasięgu jak chciał z dalszym i miał 3 kreski zasięgu. Dopiero jak wczułem się w parametry sygnału okazało się, że Huawei zaniża parametry i głupieje. Dlatego kupiłem router, który po ustawieniu Band na B3 łączy się z najlepszym i największym zasięgiem czyli Asusa.