Wybór sterowników przy instalacji Windows 10

Przy instalacji windowsa 10 muszę wybrać jakieś sterowniki?
Jak to pominąć?

Używasz na co dzień “macierzy” RAID?

Instalujesz Windows 10 na nietypowym laptopie co symuluje “macierze” RAID?

Nie

No to chyba lepiej zrób zdjęcie o jaki sterownik męczy cię instalator Windows 10?

Jak po instalacji nie ma sterowników to sprawdź czy są wykryte w Windows Update a na starszym Windows 10 w menedżerze urządzeń opcja szukania sterownika na serwerach MS.

Jak wtedy nie znajdzie to na stronie podpodzespołu komputerowego lub stronie producenta laptopa.


Jak wtedy dalej lipa to szukaj sterownika w serwisie z mirrorami po numerach VEN i PID.

Eh. Używałeś do tej pory Windowsa? Pewnie tak. To o co się martwisz. Nic nie zmieniło się.

Nigdy takiego czegoś nie miałem…

Jak zainstalować sterowniki już w systemie to wiem.
Tylko czemu instalator windowsa chcę sterowniki?

Nie piszę jakiego chcę sterownika.
Piszę że nie wykryto nośnika z sterownikami.
I że go mam podłączyć.(USB lub CD)
Ja takiego USB lub cd z sterownikami nie posiadam.
Z starszymi windowsami takiego problemu nie miałem.

Ponieważ nie potrafi obsłużyć / nie rozpoznaje urządzenia krytycznego dla przeprowadzenia instalacji.

Muszę mu dać wszystkie sterowniki?
Bo nie chcę siedzieć i instalować sterowniki z internetu.

Takie pytanie z klawiatury eksperta? :wink:

Jak nie przeszkadza ci np. brak dźwięku i niska rozdzielczość dla egzotycznych podzespołów to nie trzeba.

Teoretycznie przy grach możesz też odczuć lagi jak dedykowane GPU poleci na sterowniku generycznym a nie ze stajni AMD/Nvidia (w przyszłości może i Intel jak ich dedykowane GPU osiągnie popularność) - przy czym możesz używać starszego sterownika zatwierdzonego przez MS jak nie czujesz potrzeby pędu i instalacji nowej wersji w dniu premiery ulepszenia pod jakąś grę jakiej nie kupisz.