Wybór switch'a gigabitowego

Witajcie, proszę o poradę w wyborze switcha. Jedyne wymaganie to takie, by był gigabitowy - ilość portów nie ma do końca znaczenia, bo będą go wykorzystywały 3 może 4 urządzenia. Będzie on współpracował z Asusem RT-N18U. Mogę na niego przeznaczyć do 200 zł.

To jest do sieci domowej, czy jakiejś małej firmowej? Ja ostatnio sobie kupiłem pod monitoring 5-portowy tplink TL-SG105E. Kosztował mnie coś €20 a jestem zachwycony. Przez to, że jest zarządalny, (przez dodaną aplikację…), nadaje się do mirroringu portów, ma nawet loop detection, czy testowanie kabli i VLANy, ograniczenia dla poszczególnych portów.

Sieć domowa, aktualnie switch będzie łączyć 2 pecety + TV, z tym że po między tymi pecetami często przerzucam dużą ilość danych + net 250Mb/s.

Zarządzalny przełącznik raczej mi się nie przyda - wolę by było szybko, prosto i niezawodnie :slight_smile:

Gdzieś widziałem w polecanych coś takiego: http://www.morele.net/switch-netgear-gs108ge-8x-10-100-1000mbps-89449/

Czy ten netgear się nada, bo szczerze powiem miałem już router TP-Linka i nieco mnie zawiódł?

Posiadam taki w domu od dłuższego czasu i nie powiem nic złego na niego!

Prosty i niezawodny! Polecam :slight_smile: