Wybór systemu (edycja listy)

Zrobiłem formata na c jednak wcześniej miałem jeszcze zainstalowany drugi na innej partycji i podczas włanczania wybierałem sobie. Jednak drugi system już usunąłem i chciałbym usunąć tą listę i zrobić tak żeby system normalnie się lądował.

Jeśli masz windows XP to odpal płytę z systemem (tak jakbyś chciał dysk formatować),jakoś na początku będzie pisało czy chcesz włączyć konsolę odzyskiwania,zatwierdzisz odpowiednim klawiszem i wpisz w konsoli odzyskiwania polecenie fixboot.Wyskoczy napis że menu botowania zostanie przywrócone,wtedy już tylko restart kompa :slight_smile:

mógłbyś podać konkretnie jak o włączyć?

"Uruchom komputer przy użyciu dyskietki instalacyjnej systemu Windows lub przy użyciu dysku CD-ROM z systemem Windows. Na ekranie „Zapraszamy do instalacji” naciśnij klawisz F10 lub klawisz R, aby naprawić, a następnie naciśnij klawisz C, aby uruchomić Konsolę odzyskiwania systemu Windows. "

Klawisze “logo Win”+Pause/Break->Zaawansowane-> klik na Ustawienia w sekcji Uruchamianie i odzyskiwanie-> klik Edytuj. Usuń z pliku boot.ini linijkę dotyczącą usuniętego systemu.

Nie zawsze pomaga.U mnie np po sformatowaniu dysku z windows 7 linijka w boot.ini cały czas wracała ;/ Musiałem z fixboot się zabawić i pomogło :slight_smile:

W panelu sterowania , zakładka System , Zaawansowane , Uruchamianie i odzyskiwanie i tam odznacz Czas wyświetlania listy systemów operacyjnych. :wink: