Wybor systemu operacyjnego - 3 razy ten sam Linux :)

Witam.

No wiec jak to ja oczywiscie musialem cos namieszac… :smiley: Chcialem zaktualizowac system Kubuntu 7.04 na 7.10 (tak wiem, ze jest to wersja beta) i cos nie wyszlo. Dodalem repozytoria, uruchimlem update, a nastepnie upgrade i niby zainstalowal sie system. Uruchomilem komputer ponownie (nie patrzylem na wybor systemow bo automatycznie idzie dalej), patrze a tu ta sama wersja 7.04. Mysle moze jest osobno… Oki uruchomilem ponownie kompa, patrze i faktycznie jest 2 razy napis Ubuntu. Uruchomilem ten 2 a tu tez wersja 7.04. Nie wiem co sie stalo ale uruchomilem (juz graficzny) program do aktualizacji, zaktualizowal mi system i pfff… Blad i 3 system taki sam. Kazalo mi tez wszystko na nowo skonfigurowac. No to wpisalem komende

dpkg -configure -f

(czy jakos tak - sam program mi pokazal)

naprawilo mi wszystko ale walek. MAm 3 systemy. Jak sie pozbyc 2??

To nie są 3 systemy :!:

Po aktualizacji jądra, a jest ona równoznaczna z aktualizacją. Pojawiają się nowe wpisy w Grub. Aby się ich pozbyć edytujesz plik:

/boot/grub/menu.lst

A z tego co napisałeś to ciężko się połapać. Polska język trudna język.

Dobra przepraszam za wprowadzenie w blad ale posiadam Linuxa dopiero nicaly miesiac, a od kiedy pamietam uzywalem Windowsa wiec jeszcze nie znam systemu tak dobrze :slight_smile:

Fransua

:arrow: Boot.ini kłopot z wyborem systemu

W grubie masz plik tekstowy, usuń to co jest niepotrzebne, zostaw oczywiście

no wiec dostalem sie do pliku, wykasowalem 4 niepotrzebne pozycje i gdy chce zapisac zmiany wyswietla mi ze albo nie mam praw zapisu albo mam za malo miejsca. Miejsce jest bo sprawdzilem

Wejdź do tego pliku tekstowego za pomocą polecenia sudo (jako administrator).

sudo gedit /boot/grub/menu.lst

Pliki systemowe edytujesz jako root!

sudo gedit /boot/grub/menu.lst

oky chodzi :slight_smile: dzieki wielkie za pomoc