Wybór systemu operacyjnego przy starcie komputera

Witam!

Mam takie pytanie. Kupiłem notebooka z Windowsem 7 Home na płycie Recovery. Utworzyłem dodatkową partycję. Zainstalowałem oryginalnego Windowsa XP Home na partycji D. Uruchomił się bez problemu. Następnie odtworzyłem WIN 7 na patycji C. Uruchomił się bez problemu. Próbowałem zrobić wybór systemu przy pomocy programu VistaBootPRO 3.3 oraz EasyBCD 1.7.2. Jednak oba programy nie są w stanie"zobaczyć" systemu Windows XP i dodać go do menu startowego. Co powinienm zrobić? Gdzie jest błąd?

Tzn że sformatowałeś partycję C

Windows XP ma to do siebie, że można go zainstalować na dowolnej partycji podstawowej, ale jej pliki startowe zawsze są umieszczane na partycji aktywnej. Domyślnie patycją aktywną jest pierwsza widoczna partycja dysku, czyli ta na której odtworzyłeś siódemkę. Tym samym usunąłeś pliki niezbędne do uruchomienia XP.

Zainstaluj XP na partycji atywnej a nowszy system na innej - i nie powinno być problemów

Jarecki210 , nie dopisuj się proszę do starych tematów. Wydzielono. wybor-systemu-operacyjnego-przy-starcie-komputera-t301861-15.html