Wybór systemu operacyjnego

Witam! mam taki problem,mój kolega,który mi składał komputer(byliśmy razem na giełdzie i kupiłem komputer na części i go potem złożył).On twierdzi,że najlepszym dla tej mojej nowej maszyny jest Windows Millenium.Napiszę wam teraz jaki to jest komputer:Procesor-AMD ATHLON 2000 OEM XP,Płyta Główna-MSI KTA-V4,Karta graficzna-ATI RADEON 9550,Pamięć-256MB Kingston,Dysk Twardy-10GB…i to chyba już wszstko.Ja uważam,że do tego sprzęto spokojnie można instalować Windows 2000 professional.Acha…jeszcze napiszę,że ten komputer ma być dla użytku domowego(czyli do grania i do pracy).Kto mi pomoże rozstrzygnąć ten spór??? Czekam na “OBSZERNE” odpowiedzi! !!

Ja bym nabył i zainstalował XP Pro , troche mały HDD XP zajmie prawie 2Gb ale i tak bym instalował XP

do tego komputera można zainstalować Windows 2000 Professonal, ale do grania… Skoro kupowałeś komputer na części to mogłeś się zastanowić nad większym dyskiem

Na 10 GB spokojnie możesz zainstalować XP-eka.

W prawdzie dysk troszkę mały ale na winde i parę programów (ew. jakaś gra) spokojnie powinno wystarczyć…

To teraz warto dokupić nowy dysk razem z Windowsem XP w wersji OEM.

A ja na tym jakiegoś Linuksa bym postawił :twisted:

Jakby ten dysk był większy 32 GB,na starszych komputerach jest ograniczenie biosu,stary bios nie widzi dysku większego niż 32 GB

Ale nie w tym wypadku , proszę dokładniej czytać posty akurat w tym wypadku zalecany jest dysk większy , nowszy i tym samym szybszy bo ta 10-ka napewno pracuje na ATA 33 może 66 a ta płyta ma większe możliwości

Ja mam dysk 20 GB, Win XP i mi brakuje miejsca, więc myśle, że 10 GB to stanowczo za mało. Sami zobaczcie:

2 GB - system

1 GB - wszelkie dodatki typu: Flash Player, Java, Biblioteki, Kodeki itd.

1 GB - punkt przywracania systemu

3 GB - 2 nowe gierki po 1,5 GB

pliki SP2 też trochę zajmują,

do tego kilka programów,

kilkaset MB na plik stronicowania

i dziękuje =]

Jeśli do gier i do pracy do ja polecam Tobie Windows 98 SE + Service Pack 2.0… Sorki chłopaki - wiem, że XP i 2000 ma więcej funkcji itp, ale…

To można wyłączyć.

Tutaj kolega będzie się mógł troszke ograniczyć…

Moim zdaniem XP powinien być odpowiedzni dla tego komputera.

Ja kiedyś jechałem na dysku 8GB przy Windowsie XP i nie miałem problemów. A jak nie umie się oszczędzać miejsca to niestety, może być problem…

Ale przecież na xp nie chodzą nie które gry…ludzie nie zapominajcie o tym

NA Xp prawie wszystkie gry chodza. Gta odobno tylko NA XP bedzie chodzilo. W xp masz jeszcze tryb zgodnosci z innymi systemami

Trzeba mieć wypasionego kompa,żeby grać na xp

>>> Post 2 <<<

Posłuchaj,nie każdy ma duże fundusze.

To akurat nie jest prawda… XP jest tak samo zasobożerny jak 2000.

BTW.Od czego masz opcje ZMIEŃ?

2000 miej zrzeża pamięci niż xp

Spamer jako że już niejednokrotnie zwracano ci uwagę na pisanie postów bez uzywania opcji zmień informuje że następne polecą do Kosza. Tu jeden post złączyłem drugi skasowałem.

Oczywiście następnbym razem nie obejdzie się bez ostrzeżenia.

Ależ myśl sobie co chcesz… Nie mam zamiaru się z tobą kłucić.

Spokojnie…przecież ja tylko napisałem swoje zdanie-ja tak uważam poprostu