Wybór systemu podczas startu komputera

Witam zainstalowałem ostatnio Vistę Home Basic wcześniej miałem Xp. Problem polega na tym że teraz podczas włączenia kompa mam ekran wyboru systemu czyli “starsza wersja systemu Windows” oraz Windows Vista Home Basic. oczywiście pod wcześniejszą wersją systemu Windows nie mam żadnego systemu gdyż partycję z XP sformatowałem podczas instalacji Visty. dlaczego więc został mi ekran wyboru (czy jak to tam się nazywa) skoro mam tylko Vistę? aha i jak to naprawić?

Wrzuć płytkę z Vista i odpal konsolę odzyskiwania. Wklep fixboot

Trzeba naprawić sektor rozruchowy MBR.

Wejdź w msconfig, zakładka rozruch i wywal wpis z xp/starsza wersja systemu windows.

jak odpalić konsolę odzyskiwania? nie chcę nic zepsuć…

zgadzam się z prz3m3k84 … Jezeli wista ma cos takiego jak uruchom–> wklep “msconfig” w zakldce Bot.ini masz sciezki dwóch windowsow w twoim wypadku… Więc musisz jedną usunąć która ci nie potrzebna …

Nie Bot.ini tylko w Viście się to nazywa Rozruch i tam wywalasz odpowiednią pozycję, która nie jest Ci potrzebna.

panowie nie kłóćcie się w “rozruch” mam tylko Vistę… mimo wszystko jak odpalam laptopa pyta mnie jaki system odpalić

Podalem przyklad na windowsie XP a nie wiem jak jest w Viscie ,… moge sie tylko domyslać :wink: No ale wiadomo oco chodzi ;]

Odpal płytę z BIOS’u i wybierz instalację. Podczas pewnego kroku będziesz miał u dołu opcję “Napraw komputer”. Będzie tam kilka opcji naprawy komputera w tym konsola odzyskiwania.

Sam ma xp, więc więcej nie pomogę - niech ktoś kto ma Vistę Ci podpowie co i jak.

pobierz EasyBCD 1.7.2.7 http://pobierz.pl/programy/windows/narzedzia/narzedzia-dyskowe-i-plikowe/EasyBCD

tym programikiem to zrobisz

:slight_smile: