Wybór systemu Windows przy starcie

Witam, dotychczas używałem dwóch systemów Windows XP zainstalowany na dysku C i Win Vista na partycji F. Sformatowałem dysk F i nie chce przy bootowaniu dokonywać wyboru systemu, z góry ma startować XP’ek. Wiec chce usunać możliwość wyboru win vista. Weszłem do edycji pliku boot.ini a tam takie coś :

;

;Warning: Boot.ini is used on Windows XP and earlier operating systems.

;Warning: Use BCDEDIT.exe to modify Windows Vista boot options.

;

[boot loader]

timeout=0

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /NOEXECUTE=OPTIN /FASTDETECT /TUTag=13H4JW /Kernel=TUKernel.exe

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional (TuneUp Backup)" /NOEXECUTE=OPTIN /FASTDETECT /TUTag=13H4JW-BAK

Posprawdzałem TuneUpem co tam namieszałem, program ponaprawiał błedy w systemie, rejestrze itd. Przy okazji zainstalowałem SP3 bo wtedy blokował mi go program zmieniajacy ekran logowania podczas startu systemu. I jest teraz tylko jeden wpis:

;

;Warning: Boot.ini is used on Windows XP and earlier operating systems.

;Warning: Use BCDEDIT.exe to modify Windows Vista boot options.

;

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /NOEXECUTE=OPTIN /FASTDETECT /TUTag=13H4JW

Teraz niby MS podpowiada mi co zrobić : Use BCDEDIT.exe to modify Windows Vista boot options.

Pytanie skad uzyskać dostęp do pliku BCDEDIT.exe skoro po Viscie nie ma już śladu… Pomocy !

Wyczyść cały boot.ini i wklej tam:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

Potem z konsoli odzyskiwania: fixmbr, fixboot

Jeżeli już w konsoli odzyskiwania, coś wpisujemy, to od razu można załatwić całość (łącznie z boot.ini):

fixmbr

fixboot

cd C:\

bootcfg /rebuild

exit