Wybór systemu

Witam który system wybrać windows xp sp3 czy windows 7 32 bit ? Który system jest lepszy a który więcej wymaga zasobów komputera i w którym systemie lepiej bedą gry chodziły ?

Podzespoły :

2 GB ram DRR3 ( jedno wejscie wolne )

Dysk Seegate Baracuda 80 GB

Athlon X2 250 3GHz

Radeon HD 5450 1 GB

Zasilacz PowerTec+ 420W

Płyta główna : Asus m4n68t-m

Na xp taki sprzęt będzie się marnował !!

Doradzam WIN SEVEN !!

Do Gier 2GB RAM to mało na inny system niż XP SP3

W dodatku XP mniej pożera zasobów komputera i gry będą tam płynniej chodziły na Twoim kompie…

Co prawda np. w Batelfielda 3 nie zagrasz na XP ale to tylko wyjątek

Podałem podzespoły teraz , powiedz mi co i jak. ^^

Jeśli chcesz grać to doradziłbym dołożyć 2GB ramu i instalować Windows 7 w wersji 64 bitowej.

Zasilacz też do wymiany… Sam już miałem z tym modelem przykre doświadczenia…

6 GB ram wystarczy w windows 7 ultimate 32 bit ?

Do takiego sprzętu jaki ty masz 4GB w zupełności wystarczy, będziesz miał ciężko to nawet zapchać.

Jak chcesz więcej jak 3GB ram’u to musisz instalować system 64bit inaczej będzie dostępne coś koło 3.2-3.5GB.

Nie ma nawet zbytnio sensu instalować sytemu 32bit, ja jakoś nie spotkałem się z czymś co by nie chciało na nim działać.

Zamiast pamięci, lepiej wymień zasilacz. Bo po co Ci pamięć, którą nacieszysz się kilka tyogdni?

Czemu kilka tygodni ?

Co tu dużo mówić, super flower to to nie jest, nie wiadomo ile ci pociągnie, dziś działa, za tydzień może też, tak naprawdę nie wiadomo kiedy spowoduje uszkodzenie twojego sprzętu, chcesz ryzykuj i trzymaj go w budzie :slight_smile:

Mam jeszcze takie pytanie , czy jak jest zasilacz wadliwy to reszta podzespołów się powoli tzw.niszczy ?

Dobrze myślisz. A potem nawet wymiana zasilacza na nic się zda jeśli pozostałe części są uszkodzone w większym lub mniejszym stopniu przez poprzedni zasilacz. I cięszko dojść do ładu jesli takie części uszkodzone sprawują się tak że raz chodzą a za moment warjują.

Ile możesz przeznaczyć pieniędzy na ten zakup?

Tak około na zasilacz za 120 zł firmy Chieftec 450W albo CoolerMaster 450W