Wybór szkoły średniej

Witam.Piszę właśnie tutaj bo większosc użytkowników to informatycy i się pewnie na tym znacie.Właśnie kończę 3 gimnazjum i muszę wybrac sobie szkołę.Chciałbym iśc na kierunek informatyczny, ale nie wiem jaką szkołe wybrac liceum czy technikum. Uczę się dobrze, powinien byc pasek na koniec roku,razem z punktów będe miał około 130 pkt do przyjęcia do szkoły nie licząc egzaminu z angielskiego. W moim miescie najwyższy próg szkoły to 120 ponieważ obniżyli progi ze względu na “niby” trudny test z matmy który był łatwy.No i mam pytanie do której szkoły lepiej iśc. Wiem ze technikum lepiej przygotuje do zawody ale czy po samym technikum bez studiów można znalesc potem kiedyś dobrą pracę?W liceum z kolei jest więcej wszystkich przedmiotów. Napiszcie mi więc którą szkołe lepiej wybrac, aby w przyszłosci nie miec problemów z dostaniem się do pracy. Drugim moim pytaniem są zawody jakie będe mógł wykonywac po szkończeniu szkoły średniej. Wiem ze są chyba 4 kierunku Webmastering, Sieci komputerowe, Grafika i programowanie.Jeżeli możecie przybliżcie mi co mogę studiowac po szkole średniej oraz napiszcie przykładowe stanowiska pracy dla informatyków.

Witaj.

Jestem dokładnie w takiej samej sytuacji jak Ty, no może troszkę gorzej z ocenami ale to kwestia lenistwa:)

Ja postanowiłem wybrać technikum informatyczne, z względu, że po technikum i tak mam zamiar iść na studia informatyczne, a przy przyjmowaniu na takie studia na pewno spojrzą milszym okiem na kogoś, kto już miał styczność jakoś bardziej z tą dziedziną nauki :)(w technikum mam aż osiem przedmiotów zawodowych)

Oprócz tego mi obcowanie z komputerami sprawia bardzo dużo przyjemności, lubię rozwiązywać różne fochy komputerów :slight_smile: Nie jestem jakiś uzależniony czy coś, ale mi to daje sporo satysfakcji no i oprócz tego myślę, że w przyszlości, (jeżeli jest się dobrym w tym, co się robi ) zawód będzie kasiasty : )

Mi np marzy się pracować dla jakiejś firmy i jeździć po świecie na zlecenia jakieś :slight_smile:

Nie wiem, czy tylko u mnie w mieście jest tak, że technikum kojarzy się odrazu z jakimś gorszym poziomem i że idą tam tylko jacyś głupsi ludzie z mniejszą ilością inteligencji… Wkurza mnie to : |

Jak ktoś ma determinację i ambicje to wszędzie daleko zajdzie : )

A tak btw, rozwiąż sobie mature z infy zeby się sprawdzić : D mi nawet nieźle poszło

Kicajek95 , nazwij temat konkretnie, zgodnie z zasadami pisania na forum. Inaczej zostanie usunięty. viewtopic.php?f=5&t=394978

i żebyś się nie przliczył,

na dobrej uczelni liczą się się przedmioty z matury (matematyka i np. fizyka), nikogo przy rekrutacji nie będzie interesowało że jesteś po technikum i coś już tam umiesz. do tego na informatyce masz mnóstwo matmy, którą w technikum tylko liźniesz, ze zwględu na te przedmioty zawodowe, o których wspominasz.

Skrzek ma rację informatyka to nie sam komputer to masa matmy i fizyki. Po doświadczeniach z mojej rodziny (kuzyn poszedł na PWroc)-> to jednak lepiej pójść do LO więcej jest fizyki i matmy a co za tym idzie to już wiesz.

Jeśli masz zamiar iść później na uczelnie publiczną to jedynie co musisz dobrze zrobić, to zdać dobrze maturę na poziomie rozszerzonym około 2 przedmiotów

Jeśli ktoś już z góry wie że nie będzie w stanie zdać rozszerzeń to pozostają szkoły prywatne gdzie o tym czy się dostaniesz będzie liczyć się pieniądz(wpisowe zazwyczaj)

Jakie masz oceny, jakie miasto.

i pamiętaj, że w wielu przypadkach “wyższość szkoły publicznej” to jedynie stereotyp… dla przykładu - http://www.pjwstk.edu.pl/

fakt studia tam nie należą do najtańszych, ale masz świadomość, że nie są to pieniądze wyrzucane w błoto…

Po gimnazjum wybierasz się prosto na studia ??

Pogratulować.

:stuck_out_tongue:

Chodzi mi o liceum/technikum. Z tą szkołą to miałem na myśli średnią ale w pośpiechu pisałem. A więc jak wczesniej ktoś pytał mam tylko 4 czwórki z matmy,angielskiego,polaka i chemi. Licze na pasek bo mam 6 z wfu:]

Reszta piątki. Może mi ktoś doradzic czy wybrac technikum informatyczne czy liceum profilowane mat-inf albo mat-fiz-inf? Wczesniej miałęm z matmy 5 ale sie nauczyciel zmienił no i coż ma swoje zdanie. Prosze zeby ktoś mi doradził naprawdę bo zostało mi niewiele czasu tym bardziej,że jestem rok młodszy bo do szkoły chodze rok szybciej, z pewnego powodu. I napiszcie co po takich szkołach moge w życiu robic i jaki kierunek informatyczny na studia wybierac czy cos. Aha i czy po samej średniej szkole można dostac jakąs dobrą prace.

Tak jak napisał @skrzek, LO i profil z poszerzoną matmą i fizyką.

Na tym kierunku liczy się głównie znajomość tych właśnie przedmiotów, a to czy skończyłeś jakieś technikum i czy w ogóle kompa na oczy widziałeś nikogo nie obchodzi.

Pewnie :smiley:

możesz zostać prezesem własnej firmy.

ewentualnie możesz znać jakiegoś prezesa, który ząłatwi Ci niewymagającą i dobrze płatną pracę.

Poza tym możesz liczyć na szczęście, że ktoś odkryje w Tobie talent bez wykształcenia…