Wybór szkoły

Witam! !!

Do wakacji już nie daleko…Kończę gimnazjum i mam dylemat w wyborze dalszego kształcenia #-o Interesuje mnie informatyka ale nie wiem czy lepiej iść na kierunek technik informatyk , technik teleinformatyk czy może pójść do liceum… Zamierzam iść później na studia i nie wiem co by mnie bardziej przygotowało do nich . Proszę o wasze opinie na temat tych profili i pomocy w wyborze dalszego kształcenia :smiley:

Po techniku masz, jeśli dobrze kojarzę, większe szanse na robotę nawet bez studiów. A i na studiach po tym kierunku będziesz miał (chyba) łatwiej. Chociaż mam znajomego, który na polibudę na informatykę poszedł po ogólniaku mat-fiz. Więc to zależy bardziej od Ciebie ; ))

Liceum, zdecydowanie. Chociaż nie doprecyzowałeś, co konkretnie cię interesuje, to na pewno lepiej do studiów przygotuje cię liceum. Poza tym, jeśli informatyka cię interesuje, to pewnie siłą rzeczy będziesz uczył się czegoś we własnym zakresie.

Dobrze jest też porównać wyniki matur interesujących cię liceów i techników.

Chcesz iść na studia związane z informatyką? Liceum, profil mat - fiz i ucz się we własnym zakresie programowania :wink:

Nie idź do żadnej szkoły związanej z informatyką… W ostateczności do liceum. Jestem obecnie w technikum informatycznym i żałuję wyboru szkoły jak niczego innego. Totalnie nic się nie dzieje. Z tego co znajomi opowiadają to w innych tego typu technikach też jest nie zaciekawie. Grasz zamiast się uczyć. Jeśli czegoś chcesz się dowiedzieć to najlepiej jak przysiądziesz sam w domu i zaczniesz poznawać zagadnienia związene z informatyką. Po czterech latach nauki wiem, że lepiej bym wyszedł na elektronice + informatyka na studiach + coś od siebie. Elektronika jest trudna, ale przynajmniej nie stracisz czterech lat.

Każdy ma swoją opinię a ja dalej nie mam sprecyzowanego wyboru …

dzikimuflon , co do elektronika to też się zastanowię bo czytałem na necie różne opinnie i w większości twierdzą że elektronika bardziej przygotowuje do studiów informatycznych niż technikum informatyczny bądź teleinformatyczne … No ale zapytam się inaczej. Jakie zawody będe mógł wykonywać bezpośrednio po skończeniu danego technikum ?

Wypowiem się po własnym doświadczeniu, a więc studiuję elektrotechnikę i powiem Ci że ktoś kto skończył technikum ma o wiele łatwiej na laboratoriach czy ćwiczeniach ponieważ pewne podstawy ma opanowane i nie jest to taka czarna magia jak dla tych którzy ukończyli liceum (mają trudności z podłączaniem takich amperomierzy woltomierzy watomierzy nie umieją czytać schematów - nie znają podstaw których na studiach nie nauczą tylko wymagają) , Jeżeli ktoś wybiera studia inne niż techniczne to liceum jak najbardziej jeżeli natomiast politechnika to tylko Technikum - nawet w życiu codziennym będzie ci łatwiej czytać schematy, tabliczki znamionowe, rysunki techniczne itp. tego Cię w liceum nie nauczą,

A czy na elektronice są jakieś przedmioty związane z informatyką ??

Ja tez sie wybieram na technik informatyk ,mnie to bardzo interesuje, Ale jeszcze myślę nad Zarządzaniem informacją licemu.Co do ciebie, wybieraj rozsądnie aby potem nie załować swojego wyboru wybierz to co uważasz za najlepsze

W sumie to na technik informatyk jest (chyba) nacisk na programowanie co by mnie interesowało chociaz z drugiej strony chciałbym trochę w kompie pogrzebać … Aj nie wiem co wybrać muszę to dobrze przemyśleć #-o

A nie ma w tych szkołach jakichś dni otwartych?

Były 3 kwietnia ale niestety nie mogłem się wyrwać ;/ a zresztą nie miałem środka transportu