Wybór tabletu


(martamu) #1

Cześć, pomożecie?

Tablety pierwszego wyboru to Samsung Galaxy Tab 2 7",

z modemem 3G

http://www.euro.com.pl/ipad-i-tablety-m ... b-3g.bhtml

albo identyczny (chyba) bez modemu:

http://www.euro.com.pl/ipad-i-tablety-m ... 3110.bhtml

Gdybym kupiła ten drugi, to czy mogłabym podłączyć zewnętrzny modem? Mam taki w Play. Jakoś nie za bardzo chce mi się płacić dwa razy za Net....

Ewentualnie identyczny tablet można kupić w abonamencie Play, np. ok. 90 PLN miesięcznie na 24 miesiące, lub też poprosić wujka by wziął na firmę coś około 73 PLN na 2 lata lub nawet około 90 PLN na dwa lata za identyczny tablet 10" (oferta Play to jest 5+1 GB miesięcznie do 4 Mbit/s).

Albo jakiś inny, niekoniecznie Samsung (chociaż o nim czytałam dobre opinie w Necie). Max do 1200 (jeśli będzie super-promocja, to mogę trochę dopłacić), najchętniej z modemem, a jeśli bez, to dużo tańszy. No i żeby była wtedy możliwość podłączenia modemu, tego zwykłego od Play..

I jeszcze raz najważniejsze pytanie: czy do tego tabletu Samsung za 880 PLN można podłączyć modem czy nie?

Dzięki


(sadaj72) #2

Można podłączyć modem, ale nie każdy, na ogół więcej o obsługiwanych modemach dowiesz się ze strony producenta lub z forum.android.com.pl.

Jeżeli nie potrzebujesz wbudowanego 3G to ciekawszą propozycją jest nexus 7, posiada wydajniejszy procesor i zapewnione aktualizacje od google.


(Lonelly2) #3

Samsung Galaxy Tab 2 7.0 8GB 3G GT-P3100

oczywiście ten i to nie dla modemu :slight_smile:

PROCEK :slight_smile: ->>> Procesor: ARM Cortex A9, 1 GHz !!

warto :wink:


(eddie71) #4

Lepszy jest ten z modemem 3G gdyż lepiej nadaje się w podróży a po za tym nie wszędzie są hot spoty WiFi.

Jeżeli kupisz bez modemu i podłączysz modem np. Playa czy inny to będzie bardzo niewygodne w użytkowaniu.Można o coś zahaczyć wystającym modemem i uszkodzić gniazdo.


(martamu) #5

aha, czyli jednak z modemem. Nic nie szkodzi, przełożę kartę…

I ten właśnie Samsung. OK :slight_smile:

A czy znajdę jeszcze coś dobrego z modemem w tej mniej- więcej kwocie?

Chociaż już prawie się zdecydowałam na ten…


(skrzek) #6

ja odbiegnę od tematu…

od niedawna jest jakaś dodatkowa usługa w Play - możesz mieć klika kart SIM na 1 abonamencie i limicie - http://www.telepolis.pl/news.php?id=26332 ale szczegółów nie znam.


(eddie71) #7

Tablet Nexus 7 jest na topie.Wkrótce będzie w sprzedaży w wersji z 3G,ale nie wiadomo kiedy ukaże się w Polsce.

http://tech.wp.pl/kat,130050,title,Nowy-32-gigabajtowy-Nexus-7-teraz-takze-z-3G,wid,15050563,wiadomosc.html?ticaid=1f74c


(martamu) #8

Interesujące… tylko że właśnie, nie wiadomo kiedy będzie w Polsce. Dwa tygodnie to bym poczekała, ale dłużej to chyba nie. Zwłaszcza że nie wiemy, kiedy…


(kwasna pikla) #9

jeśli korzystasz z mobilnego internetu może zainteresuj się kupnem routerka MiFi dzięki temu będziesz mogła udostępnić internet kilku urządzeniom jednocześnie :wink:


(martamu) #10

a może jest jakiś sposób by udostępnić Internet z Win7, zrobić jakąś sieć? Był jakiś program, czy może system ma takie możliwości? Kojarzę, ze kiedyś słyszałam o czymś takim…