Wybór telefonów (10 modeli)

Który byście odrzucili najpierw…

  1. HTC Wildfire za 485zł

  2. LG GD880 mini za 495zł

  3. LG GT540 Swift za 307zł

  4. LG P500 Swift Plus za 385zł

  5. Samsung B7300 Omnia Lite za 509zł

  6. Samsung I5700 Galaxy Lite za 539zł

  7. Samsung S5330 Wave 533 za 459zł

  8. Samsung S5620 Monte za 360zł

  9. Samsung S7230 Wave 723 za 440zł

  10. Samsung Star II za 329zł

Zostaw sobie do wyboru 1, 3, 4, 6 czyli telefony z Androidem. Nr 4 jest rozwinięciem trójki i jednocześnie lepszym wyborem niż Galaxy Także zostaje wybór pomiędzy 1 a 4 (przynajmniej w moim mniemaniu)

kolega pcha na silę telefony z androidem - z jednej strony dobrze… a z drugiej??? skoro podajesz do wyboru telefony bez tego systemu to znaczy, że nie jesteś przekonany co do potrzeby posiadania systemu w telefonie… poczytaj z czym to się je… wtedy praktycznie połowę odrzucisz sam (w którym by to nie było kierunku) - http://blog.lukaszwojcik.net/2011/03/03 … d-zakupem/

Czytam :slight_smile:

* Kupuję go z myślą o internecie… Żeby, jak tam pisze, mieć czasem dostęp do internetu… Są też darmowe godziny po doładowaniu w PLAY (sieć, w której jestem)…

* gmaila mam…

* mp3 mam, ale bateria zawsze może paść…

* GPS… fajna sprawa jak się jest w obcym mieście… auta nie mam, a teraz rowerem będę jeździł, to akurat :slight_smile:

* budzik- zawsze tele włączony

* instalowanie aplikacji- mam ich bardzo mało… nawet na zwykłym telefonie

* pisanie esów w autobusie… spokojnie pisałem u koleżanki w telefonie

Mi WiFi i GPS nie zawsze będzie potrzebny… To nie jest tak, że cały czas będzie włączone :slight_smile:

Z podsumowania:

* połączę się z netem… To jest db za granicą… W większych centrach jest darmowe WiFi… W KFC podobno też darmowe jest :slight_smile:

* siedzę na YT i na Face (szczególnie na facebooku) :smiley:

* kasa- nie aż tyle, aby iPhona kupić

* mam czas na testowanie

* dobrze, że długo trzyma bateria, ale po jakimś czasie żywotność jej się skróci

* Javy nie znam…

EDIT:

A co sądzicie o LG GD880 mini :?:

Ja bym wziął WIldfire i się nie zastanawiał. :slight_smile:

Ja mam 3 i jestem zadowolony. Co prawda czasem się zamuli, ale nie narzekam na ten model.

PORÓWNANIE LG: Swift, Plus Swift, 880, Samsunga I5700, SE X8, HTC wildfire

On przegrywa rozdzielczością, a to boli mnie troche…

Jego Android to 2,1 :slight_smile:

Ta pamięć RAM ROM, to jaka jest ?? Czym się różni ??

ROM - pamięć na zainstalowany system i aplikacje (Android do 2.1 nie potrafi zainstalować aplikacji na karcie pamięci)

RAM - jak pamięć ram w kompie, znaczy operacyjna.

co do rozdzielczości - czytając recenzje Wildfire spotkałem się ze stwierdzeniem: ekran to coś czego używasz najcześciej, a jego rozdzielczość to coś na co będziesz najczęściej przeklinał… Wildfire nie dostanie aktualizacji do 2.3 (aktualnie powinien posiadać 2.2 - http://bloghtc.pl/android-2-2-juz-takze … c-wildfire

dodam że parę dni temu rozważałem względnie podobny temat - padło na Htc Desire - na razie zadowolony - trzeba było się jedynie z baterią pogodzić…

Coś nie bardzo to porównanie, Chyba każdy z telefonów z listy dostał oficjalną aktualizację do androida 2.x

Wbudowana pamięć (jaka?) też się nie pokrywa z danymi producenta.

W androidzie 2.3 nie ma chyba nic co mogło by zainteresować końcowego użytkownika, nie wiem jak to jest z punktu widzenia programisty, może 2.3 wprowadza ciekawe rozwiązania ale skierowane do programistów.

2.1 spokojnie wystarczy do normalnego użytkowania, w 2.2 dodatkowo jest możliwość instalowania aplikacji na karcie sd.

Dokładnie… Później będę sobie pluć w twarz :roll:

Co mi po tym, jak rozdziałka do kitu :roll: :slight_smile:

Na SD to wielka zaleta jest :smiley:

Choć ja nie mam aż tylu gier…

Takie na androida ile zajmują :?: :smiley:

Tu nawet nie chodzi o gry. Te urządzenia mają zaledwie 512 MB pamięci wewnętrznej, a dokładniej 512 MB minus rozmiar obrazu systemu itp. W sumie zostaje ci około 200 - 300 MB - to mało - kilkadziesiąt aplikacji i koniec miejsca. W 2.1 ten problem da się załatwić przez Apps2SD.

Co do tematu to z wymienionych to najlepsze są Samsung i5700 i LG Swift Plus. i5700 ma dodatkowo sporą przewagę w postaci dużego wsparcia społeczności - dzięki temu możesz mieć dualtouch (multitouch na 2 palce), wydajne sterowniki 3D, Androida Froyo i Gingerbread. No i oba mają przyzwoitą rozdzielczość - HVGA.

Ja jeszcze do tej 10-tki zaproponowałbym ZTE Blade - niewiele droższy, a jest na ich poziomie i ma jedną wielką przewagę - ekran z rozdzielczością WVGA (800x480) - jak dla mnie wygodne przeglądanie Internetu zaczyna sie od tej rozdzielczości

A co powiecie na 5530 za 300zł używana z II pokrowcami i kartą 4GB

FOTO:

d87f1a1d5301b5a2med.jpg

6abffe5489eff78emed.jpg

a0b34dd686395912med.jpg

c7804db2472ace2cmed.jpg

7ea761787db4e515med.jpg

Brak Wi-Fi i Symbian S60 - nie warto. Totalny low-end. Do tego jak to w Nokii przestarzałe komponenty (skoro nawet do high-endowej N8 wpakowali starego OMAPa 600 MHz, 256 MB RAM i ekran o rozdziałce 640x360 to tu jest pewnie jeszcze gorzej). Jak wspomniałem wcześniej - Swift Plus lub i5700.

http://www.telepolis.pl/telefony.php?id=1581#parametry

Tam pisze, że WiFi ma :slight_smile:

ekran 360x640

Symbian OS v9.4, Series 60 rel. 5

jesli nie zamierzasz się bawić na telefonie, a używać jedynie tego co w nim już jest (fakt jest wiele ciekawych aplikacji do symbiana, ale raczej nie będą się już rozwijały, tak jak i cały symbian), do androida jest mnóstwo aplikacji.

bateria może wytrzymać dłużej niż na androidzie - bo działania telefonu jest potrzeby internet w takim wymiarze jak w androidzie.

jest wifi, do tego opera - dla większości więcej nie trzeba.

do do procesora i pamięci ram - symbian nie wymaga takich wielkości do “w miarę” płynnego działania.

A da się na 5530 grać w gry takie dotykowe :?:

Dodane 29.03.2011 (Wt) 21:24

EDIT:

Chyba, że jest jakiś symbian do 300zł

na pewno jest… tylko czy z tym telefonem da się coś teraz zrobić :wink:

pierwszego symbiana miałem jakieś… kurcze chyba prawie 10 lat temu - pamiętam jak dziś 4mb pamięci to było coś :), a kolejny miał już slot na karty mmc :smiley:

moim zdaniem lepiej wybieraj z tych które podałeś na poprzedniej stronie…

Ok :smiley:

choć widzisz z Nokią i symbianem może być jeszcze różnie… http://www.chip.pl/news/oprogramowanie/ … -nie-umarl jeśli sprawdzi się wakacyjna zapowiedź to może warto go zakupić…

choć android też jest ciekawym systemem… - i bądź tu człowieku mądry :wink:

Ale dotyk i jakość wyświetlacza w tej nokii to kpina. Wyświetlacz dosłownie się ugina. Jeśli nie przeszkadza ci ogólna kiepska jakość wykonania to możesz śmiało brać bo większość ludzi byłaby zadowolona. Choć w tej cenie masz używanego Swifta.