Wybór telefonu - 800zł (+ co sądzicie o BlackBerry)

Witam serdecznie. Znalazłem sobie pracę sezonową i chciałbym przeznaczyć zarobione pieniądze na nowy telefon. Aktualnie użytkuję Samunga Galaxy Gio, telefon jak najbardziej fajny, ale żeby komfortowo korzystać z niego na co dzień potrzeba mu tzw. custom romów. Do rzeczy. Chcę zagospodarować około 800zł na nowy telefon. Ba! Nawet 1000zł by się znalazło! Jednakże nie chciałbym tej granicy przekraczać. Po wakacjach czeka mnie technikum, wybywam z małej miejscowości do Trójmiasta, więc szukam czegoś… bardziej prestiżowego :wink: . Chciałbym usłyszeć, co macie do powiedzenia na temat Samsunga Wave 3, Nokii Lumii 710 i innych telefonów w granicach tej kwoty. Zależy mi na sprawnym surfowaniu w internecie. Niechętnie odchodzę od Androida i gdybym mógł, zostałbym przy nim. Dlatego interesuję się Samsungiem Galaxy S. Staruszek na rynku, ale nadal jest godny uwagi. Chciałbym zobaczyć, na co stać również produkty HTC.

Czas na drugą część tematu. BlackBerry - w Polsce marka orientu, w Ameryce telefon bardzo popularny, nawet prezydent Obama ma własnego Bolda. Czy mając do dyspozycji “jeden koła”, czyli 1000zł mogę zacząć się interesować tą stricte biznesową marką? Jak wygląda system i odpowiednik Google Play?

W tej kwocie kupisz nowego GalaxyS ewentualnie GalaxyS+ - jeden i drugi to najlepszy wybór.

Jak masz 1000zł i możliwość kupienia BlackBerry to kupuj.

Android to prawdziwy poligon doświadczalny na użytkownikach, a BBos jest bardzo stabilnym i łatwym w obsłudze systemem (cena i opinie mówią same za siebie)

BlackBerry kupuje się na lata, a sam RIM dba o aktualizacje więc nie ma tutaj jakiejś przypadkowej rosyjskiej ruletki :slight_smile:

Trzeba się tylko liczyć z tym, że BB Os to nie nasza-klasa i nie można spodziewać się po nim jakichś wodotrysków, wszystko jest czytelne do przesady i każda funkcja jest na swoim miejscu.

Aplikacje bez problemu pobiera się z AppWorld.

Ja mam od czterech starą już 8310 i jednego Androida (neo V) i ani myślę przestać użytkować BB. Neo V leży na półce po tygodniu używania, bo jest po prostu irytująca.

Jestem jeszcze bardzo młodym użytkownikiem i nie jestem do końca przekonanym czy odejście własnie od tych wodotrysków byłoby mi na rękę. Dodatkowo za 1000zł otrzymać nowego BlackBerry - to już jest sztuka. Oczywiście, są nowe egzemplarze, chociażby Torch 9800, ale telefon sprzed dwóch lat za 800zł - coś tu nie gra :?

Samsung Galaxy S. Najpierw pytanie, jakie są różnice pomiędzy “zwykłym” S, a S z plusem? Tak więc o ile o działanie i możliwość manewru w modyfikacjach jestem w pełni spokojny, o tyle wykonanie lekko odpycha - nie da się ukryć, że obudowa to lipa jednym słowem, nie oszukujmy się.

Wave 3 - świetny hardware, ale oprogramowaniu brakuje optymalizacji. Bada 2.0 to system jednym słowem słaby, bo mało popularny i niewspierany. Najwyżej punktuje aparat, obudowa i wyświetlacz.

Lumia 710 - świetne wykonanie, niezłe podzespoły, Windows Phone (własnie, jak on się sprawuje?), reszta przeciętna. Zawsze darowałem szacunkiem fińskiego producenta, warto się tym interesować?

Dylemat za dylematem. Wave 3 prawie na pewno odpada ze względu na system. Wiem, że można mu wgrać pożądany soft Googlowskiej dystrybucji, ale czy chcę wydawać tyle pieniędzy, żeby dodatkowo bawić się w dostosowywanie go do moich potrzeb? Nie! Telefon za tą kasę powinien być sprawny z pudełka. Lumia 710 - pozytywy, negatywy? Proszę o opinie. Samsung Galaxy S - faworyt, ale już trochę gości na rynku…

Dodane 08.06.2012 (Pt) 22:08

Poczytałem, ogarnąłem temat. Powoli zaczynam podejmować decyzję o Windows Phone. Czas na zmiany, na coś innego, a może lepszego :smiley: . Przeglądając oferty sprzedaży zdążyłem się zorientować, że w cenie 800-900zł jest trochę modeli, oferujących to, czego oczekuję. Chciałbym prosić o opinie na ich temat. Samsung Omnia W, HTC 7 Mozart, HTC 7 Trophy, Nokia Lumia 710. Co wybrać, moi drodzy? Czym się interesować?

Bierz blackberry tylko gdy:

a) dużo piszesz / dostajesz baaardzo duzo smsów, maili (bardzo fajna skrzynka odbiorcza)

b) wykupisz BIS (można to obejść ale trzeba się bawić) w play masz już za 10 zł - masz net non stop bez żadnych limitów prędkości/danych itd dostajesz wtedy powiadomienia push o poczcie czy np z facebooka 8)

Inaczej Blackberry nie ma sensu. To tak jakby “lizać cukierka przez szybe” :smiley: nigdy nie poczujesz do końca fenomenu BlackBerry bez BIS

A że BIS jest coraz bardziej dostępny, nawet dla użytkowników na kartę (Orange ostatnio to zaoferował, co prawda za przesadzoną kwotę ok. 25 złotych, ale zawsze), w Playu rzeczywiście mam BIS za 10 zł.

Sam mam 21 lat, przerzuciłem się z kilku telefonów na Androidzie na BB Bolo 9700 i nie ma nic lepszego dla mnie. Interfejs jest bardzo ogarnięty, AppWorld działa super, nie potrzebujesz szukać WiFi mająć wykupionego BISa. Wszystko co potrzebne masz w telefonie standardowo. Jest oczywiście kilka aplikacji, które warto zainstalować, ale niewiele potrzeba, ja mam tylko GG, latarkę pod bocznym przyciskiem i aplikację mobilną z pekao.

Jest mnóstwo motywów w AppWorld, także każdy może telefon ubrać po swojemu. Aktualizacje od RIM zawierają zawsze wszystko to co trzeba.

800 złotych za dwuletni telefon, ale telefon, z którego będziesz zadowolone kolejne 5 lat. Świetnie wykonana obudowa, mega wygodna klawiatura, mój Bold trzyma 3-4 dni mimo bardzo intensywnego użytkowania i baterii, która ma 3 lata. Dodatkowy atut to bardzo wyraźny wyświetlacz, mimo małej ilości kolorów, na ekranie 2,44" mamy rozdzielczość 480x360.

Jedyne, czego może brakować ‘młodemu androidowcowi’ to słaby telefon do gier. Ale jedni wyrastają z wodotrysków i kolorowej tęczy wcześniej, inni później. Ja ze swojej strony polecam.

@Szczepaniak5315 BB to nie tylko BIS czy świetna klawiatura, to telefon multimedialny w którym WSZYSTKO DZIAŁA, w AppWorld są tylko dobre i DZIAŁAJĄCE aplikacje i gry.

Fakt, jeśli ktoś chce korzystać z miliarda bezsensownie napisanych i nie użytecznych aplikacji to Android jest dla niego.

Ktoś kto korzysta z maila, pisze smsy, korzysta z internetu, lubi czasem się rozerwać i nie ma parcia na na wodotryski z których korzysta się tylko przez pierwsze dni powinien zainwestować w BB.

Poza tym jakość wykonania… no sorry, ale to nie jest badziewny plastik jak w przypadku Samsunga czy Nokii z wyższej półki.

Ja nadal polecam BB no i może WP7 ale przy drugim trzeba się nastawić na gigantyczne ograniczenia.

Jakim nowym modelem powinienem się zainteresować mając 1000zł do wydania? Który będzie “najświeższy” i w miarę najlepszy w tej cenie?

Używany Samsung Galaxy S2

Zdecydowałem się na HTC One V.