Wybór telefonu - kilka pytań


(Ramoses7) #1

Witam.

Dotąd korzystałem z ze zwykłego telefony wyposażonego w przyciski.

Chciałem się dowiedzieć czy da się przyzwyczaić to tych telefonów co mają ekran dotykowy czy lepiej wziąść tradycyjny na klawiature? Jakie są wasze opinie na ten temat?

Co to jest czas czuwania (320) albo rozmowy (4) 2G?


(PolishNetwork) #2

Moim zdaniem lepszy jest telefon z normalną klawiaturą, jednak nowe modele z dobrymi wyświetlaczami dotykowymi są nawet i wygodniejsze. Przykład: źle będzie się pisać na LG Cookie, lepiej na iPhone. Różnią się głównie szybkością reakcji po dotknięciu. Niektórym się lepiej pisze na dotykowych bez względu na markę, jakość, ale chyba z tego względu, że nie piszą szybko lub nie mają takiej potrzeby. Także niektóre osoby wolą poczuć, że wcisnęli przycisk niż widzieć na ekranie, że się wcisnął. Za telefonami z normalną klawiaturą przemawia fakt, że nie trzeba się patrzeć na klawiaturę podczas pisania i można pisać z zamkniętymi oczami bardzo łatwo, w dotykowych tak nie ma - bardzo łatwo można wcisnąć nie ten przycisk, nawet po długim używaniu.

Czas czuwania to czas telefonu w spoczynku, czyli masz normalnie włączony telefon i nikt do Ciebie nie dzwoni, ty też nie itp. - praktycznie nic z nim nie robisz. Zwykle podawany w godzinach.

Rozmowy 2G to normalne rozmowy (sam dźwięk), są też rozmowy 3G (korzystają z technologii UMTS), czyli rozmowy audio-wideo. Podawana liczba to maksymalna ilość godzin lub minut ciągłej rozmowy (bez rozłączania), która może zostać przeprowadzona na telefonie (zależne głównie od baterii i "prądożerności" telefonu).


(Ehodlik) #3

hej

Jeśli chodzi o przyzwyczajenie to kwestia 2 dni, później nie czuje się już różnicy. Jak masz możliwość to chyba warto pobawić się czasem jakims telefonem znajomego, przed wyborem. Tym bardziej , że to często kwestia osobista ,a ostatnio wyszlo też sporo promocji na telefony- chociażby w taryfach optymalnych Orange. Do niedawna można było wziąć w promocji mini n97 (z klawiaturą qwerty) , teraz jest też do wyboru LG mini gd 880.

Jest jakaś marka , która szczególnie lubisz?


(sosen86) #4

ja mam toshibę g810 i nie zajęło mi zbyt wiele czasu przestawienie się. Bardzo fajny i wygodny telefonik.


(Radek Gubala) #5

Ja ciągle nie potrafię pisać smsa na telefonie dotykowym - jakoś mało zgrabne palce, czy co? :slight_smile:

Odkąd mam "dotykowca" piszę po 4 esy miesięcznie za to ilość przegadanych minut wzrosła dwukrotnie :wink:


(system) #6

Miałem takie same obawy jak ty, bałem się czy wygodny będzie dla mnie ekran dotykowy. Zdecydowałem się na Blackberry storm 9500 z ekranem klikalnym - cały ekran dotykowy to jeden wielki przycisk czyli np. zeby zaznaczyć jakąś ikonkę wystarczy lekko musnąć palcem-ale żeby wejść w daną opcję należy wcisnąć ekran - jak zwykły guzik. np. przy przeglądaniu zdjęć nie muszę tego ekranu wciskać wystarczy przesuwać lekko palec po ekranie ale np żeby pisać smsa muszę klikać nim czyli wciskać go jak zwykłe przyciski. Niestety wadą tutaj jest cena gdyż telefon do najtańszych nie należy. jeżeli masz troszkę więcej gotówki zastanów się nad Blackberry storm 2

Recenzja Blackberry Storm 9500: http://www.bbnews.pl/?p=2700

Recenzja Blackberry Storm 2 9520:

cz 1. http://www.bbnews.pl/?p=6468

cz 2. http://www.bbnews.pl/?p=6547

cz 3. http://www.bbnews.pl/?p=6760