Wybór telefonu. Mniej znane marki

Witam

Od kilku dni rozmyślam nad kupnem jakiejś komóry. Wpadły mi w oko kilka aukcji na allegro.

Miał ktoś może już styczność z tego typu telefonami ?

Czy kupno takiego fonu nie będzie troche ryzykowne ? chodzi mi o to czy nie wybierać tego typu sprzętu z bardziej znanych marek ?

Czekam na jakieś info.

pozdrawiam

Bierz bardziej znanej marki . Takie telefony to ostatni badziew .

Przecież to chińszczyzna! Nie kupuj tego, bo np. jak się zepsuje to nie wiadomo gdzie to naprawiać, to samo z grami, oprogramowaniem itd.

Miałem kontakt z telefonami tego typu:

Mają pare wad: są problemy z obsługą plików *.jar i *.jad, bardzo wolny internet (GPRS), jak zauważył GMajka12 nie wiadomo gdzie to naprawić, kabel niestandardowy, zazwyczaj mają słaby aparat oraz brak polskich słowników

Zaletami są napewno: Dual-SIM (obsługa dwóch kart sim jednocześnie), Dotykowy ekran, Funkcja mobilnej telewizji ( w Polsce tylko Warszawa i Kraków), wymiana danych, funkcja WebCam i ładowanie 1 kablem (niestandardowym), w niektórych modelach 2 baterie.

Jak widzisz mają wiele zalet, ale wady to przebijają.

Decyzja należy do Ciebie

Pozatym te telefony nie są aż tak ta nie , żeby potem sie okazało , że wyrzuciłaś kasę w błoto . Całkiem fajne telefony np. SE można dostać za tą cenę . Może niekoniecznie maja tyle funkcji co sie tamte chwalą ale jak już coś mają to dopracowane .

Na dual-SIM nie ma się co łudzić, bo praktycznie do każdego telefonu można dokupić specjalny adapter za grosze.

Telewizja na 2" ekranie na pewno nie zapewni takich efektów jak na normalnym telewizorze.

Do obsługi tego “dotykowego” ekranu potrzebny jest koniecznie rysik #-o

Kiedyś czytałem taki test bodajże w KŚ: oryginał vs. podróba, więc wiem co pisze. Ogółem podróby z Chin przegrały w nim.

Bierz jakiś firmowy model , sam miałem kilka komórek “no name” i szczerze odradzam.

Tu się nie zgodze… jeśli kupujesz

to napewno nie ma takich możliwości.

Trzeba wycinać karty SIM, a jeśli już to zrobisz i nie popsujesz karty, to taki adapter pozwala tylko na 1 AKTYWNĄ kartę i jeśli chcesz korzystać z drugiego nr musisz go przełączyć.

W tych “chinskich podróbach” możesz korzystać z dwóch kart w tym samym czasie.

NP. dostajesz sms na SIM1, a odpisujesz z SIM2.

jak masz 400zł na telefon to pomyśl nad E65, N73, HTC SPV M3000…