Wybór telefonu myPhone Iron vs Lumia (530 DS, 535 DS, 630 DS)

Witam, rozglądam się za telefonem dla mnie, interesuje mnie żeby był dobry i tani, bo nie chcę się wiązać umową z operatorem, Dual SIM mile widziany. Moje dotychczasowe słuchawki to Sony Ericsson J220, Siemens C75, Nokia 1600, oraz Nokia 2330c, a więc konstrukcje niezbyt wyszukane. Czas pójść trochę z duchem czasu. Zastanawiam się miedzy Ironem a jakąś Lumią.

 

Co do myPhona to kuzyn go posiada od niedawna i jest zadowolony, przemawia za nim solidność obudowy (IP67) i długość trzymania na baterii, Android 4.2.2 ( trochę leciwy ma to swoje wady, ale też zalety - w nowszych Goggle nieco opcji po blokowało) - cena 399 zł. W Biedronce był za 249 zł w promocji, co prawda bez szkła hartowanego (za 40zł, więc i tak 100 do przodu),ale nie załapałem się niestety, po takiej cenie nie miałbym żadnych wątpliwości co do wyboru.

 

Za Lumiami przemawia to że nie ma takich problemów z aktualizacjami Windows Phone, na PC mam Windowsa 8.1 i w sumie korzystam z ich poczty i dysku OneDrive. Co do wad na pewno delikatniejsza konstrukcja i mniejsza baza aplikacji, chociaż zaznaczyć muszę że ważniejsze jest dla mnie to, ile ma do zaoferowania “goły” system, appki to raczej dodatek.

 

Zakupu planuje dokonać dopiero za kilka tygodni, więc mam trochę czasu do namysłu. Nie interesują mnie telefony za złotówkę ani używane. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Proponuję więc zaopatrzyć się w myPhone Iron. To naprawdę dobry telefon. Wybrałbym jednak wariant z hartowanym szkłem, bo nie jest super drogi, a wytrzymalszy w porównaniu do H-Smarta czyli wersji biedronkowej. Lumie mają na pewno kilka atutów, ale jeśli nie wymagasz cudów to android, nawet ten starszy, będzie lepszym rozwiązaniem.

Jeżeli zależy Tobie na szybkim, funkcjonalnym, prostym systemie… To szczerze polecam Windows Phone i Microsoft Lumię 535 w tej półce cenowej ( Lumia ta u niektórych użytkowników powodowała problemy z dotykiem, czy błędami na ekranie… Lecz Microsoft wypuścił aktualizację i powinno wszystko wracać do normy).

Jak myślisz o myPhone’ach to polecam sprawdzić jeszcze Cube’a i Lunę, bardzo fajne modele, mniej wytrzymałe niż IRON ale mają lepsze komponenty (oczywiście wszystkie to dual simy).  

Myphone to średnia marka. Chińska. Może ich model Cube jest udany ale inne są średnie.

Nokia jest jak najbardzije ok

Sam proponowałbym zainteresować się Asusem:

http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/11635434 

oraz droższą opcją Zenfone 5:

http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/11705333

@Stormiak12 myPhone to chyba jednak polska firma, tylko telefony składa w chinach, a kto teraz nie składa telefonów w chinach.

Temat do zamknięcia, wybór padł na Lumie 640.

Jak ktoś uważa że myPhone to średnia marka to polecam zobaczyć testy nowej serii Infinity :slight_smile: