Wybór telefonu - na co zwracać uwagę


(damiaan123) #1

Witam, mam zamiar kupić nowy telefon, bo stary już się sypie. Ostatnio kolega kupił coś takiego http://allegro.pl/goclever-insignia-500-quadcore-gps-dualsim-190zl-i4559531094.html i myślałem, że pochodzi mu z tydzień, ale już ponad miesiąc ma i działa. To bym chciał kupić coś podobnego.

 

I tutaj pytanie, na co zwracać uwagę przy zakupie telefony za około 450 -650 zł?

Oraz o co chodzi z kartą aero2?


(lordjahu) #2

Zwróć uwagę na gwarancję najlepiej producenta, w miarę dobry aparat, baterię, wyświetlacz. Ważny też jest w miarę wydajny procesor oraz system operacyjny. 

 

 

O karcie areo2 możesz poczytać na stronie http://www.aero2.pl. Karta taka uprawnia Ciebie do bezpłatnego korzystania z internetu w telefonie.


Nieznane marki, a ich telefony
(Stormiak12) #3

No właśnie jeśli chodzi o te mniej znane marki to oferują wprawdzie bardzo dobre parametry jednak się psują. … Sam kiedyś skusiłem się na taki telefon, kolega sobie kupił ( też taki rodzaj marek) i nie byliśmy zadowoleni .

Aktualni w tej grupie cenowej najlepszym wyborem jest Nokia 520:

http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/6468760

Kupisz za mniej niż 400 zł a bardzo dobry, niezawodny telefon.

Jeszcze staniało ostatnio Lg L90:

http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/10000079 - moja propozycja telefonu z androidem.


(KlikaBond) #4

No kupując telefon warto zwrócić także uwagę na dostępność internetu. Kiedyś bardzo się wkopałam bo założyłam za oczywisty fakt dostępości tej usługi, a potem miałam ogromny problem i ponosilam spore koszta… Z tego co wiem, moja kolezanka korzysta z Internetu LTE Play na abonament. Nie jestem pewna jakie stawki stawia ten operator. Tutaj musisz sam poszukać i popytac, ale na pewno działa świetnie.


(lordjahu) #5

Szczególnie polecana odpowiedź dla tematu z 2014 roku :slight_smile:


(Monika_Jankow) #6

No modele telefonów są bardzo do siebie podobne ale chyba najlepiej wrzucić kilka do porównywarki i sprawdzić dokładnie parametry. Tylko tak uda się zauważyć jakieś różnice.


(daro-75) #7

wszystko zależy co robisz na telefonie, ale na pewno ważny jest wyswietlacz, bateria ewentualnie aparat no i nie brałbym na allegro od niepewnych sprzedawców tylko w jakimś sprawdzonym sklepie.