Wybór telefonu - S723, SE X8 czy LG GT540

Witam! Mam możliwość przedłużenia umowy z Orange i jestem na etapie wyboru odpowiedniego telefonu.

Zastanawiam się nad:

  • Samsung Wave 723

  • Sony Ericsson Xperia X8

  • LG Swift GT540

Przede wszystkim chciałbym, aby poruszanie się po menu było płynne. Nie oczekuje od wbudowanego aparatu cudów, jednak chciałbym aby robił przyzwoite zdjęcia.

Ważnym elementem jest GPS. Często korzystam z map, zatem zasięg powinien mieć bardzo dobry.

Czasami przeglądam internet i sprawdzam pocztę. Rzadko gram w gry, jednak nie miałbym nic przeciwko gdyby dany telefon wydajnościowo dawał sobie radę z najnowszymi aplikacjami. Bateria powinna trzymać co najmniej 2 dni (gdybym nie miał okazji doładować telefonu a potrzebowałbym korzystać z GPS i map google).

Mile widziane są również ładne kolory oraz możliwość dopasowania ekranu początkowego czy elementów menu do najczęściej uruchamianych rzeczy. Czekam na odpowiedź, pozdrawiam!

Ja bym na twoim miejscu brał X8(Android) i całkiem nowy telefon nawet fajny lub Wave 723 sam Mam telefon z Badą Wave S8500 szybko działa itp:)

Na badę jest najmniej aplikacji obecnie 3300 w sklepie samsung apps liczba ciągle rośnie :smiley:

Bada ma tę wadę że właśnie z gps będzie problem bo mało aplikacji dostępnych 1 kiepska navi offline za 120zł + route 66 za 200zł+ naviexpert online …

Szkoda że w orange polskim nie ma tego telefonu

http://gsm.magazyn.pl/telefony-komorkow … e/zteblade

Bo go bym ci najbardziej polecił niska cena :slight_smile: i dobre możliwości ekran 3.5 cala :]

na allegro 650,w play można kupić go bez umowy za 700zł

Przez ten gps to już możesz zrezygnować z Wave 723 chyba że będziesz używał naviexperta lub route 66

Na androida są lepsze aplikacje do gps …

Powiem ci tyle x8 i swift są do siebie podobne parametrami

tylko że x8 jest nowsza

więc wybierz co ci się najbardziej podoba …

o mało bym zapomniał o czymś jeszcze x8 ma wygodniejsze menu zrobione przez sony ericssona

bawiłem się gt540 i ona ma standardowe menu androida przez co mi ciężko trochę było się połapać …

Zależały mi właśnie na dobrym GPS no i aplikacji, która by dobrze ogarniała mapki. Wolałbym jednak wybierać między tymi modelami bo w abonamencie 59 zł kosztują po 1 zł :wink:

Zobacz sobie tego x8 ja bym na twoim miejscu go wziął

tu masz test

http://blogse.pl/2010/11/28/recenzja-so … est-se-x8/

Spójrz sobie na menu itp.

a tu masz takie jak w gt540

http://www.hinturu.com/wp-content/uploa … Mobile.jpg

http://cache-04.gawkerassets.com/assets … id-sdk.jpg

X8 ma o wiele ładniejsze i lepiej się je pewnie obsługuje :smiley:

masz szybki dostęp do wiadomości itp.

A dam ci pewną radę jak kupisz telefon z androidem czyli x8,lg gt540

to jeśli nie masz pakietu internetowego przynajmniej 100 mb

to lepiej wyłącz neta

w ustawieniach jak soft jest 2.1/2.2

a jesli 1.6 to trzeba pobrać z marketu program apndroid

Jeśli nie masz pakietu i będzie włączony net

to możesz się zdziwić jak rachunek przyjdzie …

ludziom którzy o tym nie wiedzieli rachunek przychodził na 200,300zł

czytałem nawet o przypadku 1200zł

Jest tak ponieważ android fabrycznie został stworzony do internetu …

i fabrycznie ma internet włączony na stałe i coś ciągle pobiera

Najlepiej sobie weź taryfę w orange pantera z pakietem internetowym lub włącz pakiet

5zł-100mb 15zł-500mb

to tak jak chcesz korzystać z netu przez sieć operatora :stuck_out_tongue:

Łyknę chyba jednak tego Wave’a. Z dobre 2 godziny spędziłem na poszukiwaniu o nim opinii i wypada lepiej.

ale do gpsa się zbytnio nie nadaje …

coś za coś :stuck_out_tongue:

tak pozatem telefon dobry:)

Wybrałem pakiet z nastawieniem na internet. 150 minut wymienne na 300 smsów i 200 mb transferu powinno wystarczyć :wink:

Ja mam w wave 100 mb i mi starcza :slight_smile:

I co wziełeś tego 723 :slight_smile:

dobry telefon z prostym systemem operacyjnym:D

i największą zaletą jest to że nie łączy się z netem kiedy go do tego nie ustawisz:P

ja u siebie mam tak skonfigurowane że net włączony ale aktulizuje sobie maila,pogode itp. sam a nie automatycznie …:smiley:

Tak, 723 zamówiony - mam nadzieję, że będę zadowolony :wink:

Mimo wszystko dzięki za porady, zobaczymy jak w dłoni będzie się prezentował :wink: