Wybór telefonu - S723, SE X8 czy LG GT540

(Chonkyfire47) #1

Witam! Mam możliwość przedłużenia umowy z Orange i jestem na etapie wyboru odpowiedniego telefonu.

Zastanawiam się nad:

• Samsung Wave 723

• Sony Ericsson Xperia X8

• LG Swift GT540

Przede wszystkim chciałbym, aby poruszanie się po menu było płynne. Nie oczekuje od wbudowanego aparatu cudów, jednak chciałbym aby robił przyzwoite zdjęcia.

Ważnym elementem jest GPS. Często korzystam z map, zatem zasięg powinien mieć bardzo dobry.

Czasami przeglądam internet i sprawdzam pocztę. Rzadko gram w gry, jednak nie miałbym nic przeciwko gdyby dany telefon wydajnościowo dawał sobie radę z najnowszymi aplikacjami. Bateria powinna trzymać co najmniej 2 dni (gdybym nie miał okazji doładować telefonu a potrzebowałbym korzystać z GPS i map google).

Mile widziane są również ładne kolory oraz możliwość dopasowania ekranu początkowego czy elementów menu do najczęściej uruchamianych rzeczy. Czekam na odpowiedź, pozdrawiam!

(pakierhakierxd) #2

Ja bym na twoim miejscu brał X8(Android) i całkiem nowy telefon nawet fajny lub Wave 723 sam Mam telefon z Badą Wave S8500 szybko działa itp:)

Na badę jest najmniej aplikacji obecnie 3300 w sklepie samsung apps liczba ciągle rośnie :smiley:

Bada ma tę wadę że właśnie z gps będzie problem bo mało aplikacji dostępnych 1 kiepska navi offline za 120zł + route 66 za 200zł+ naviexpert online ...

Szkoda że w orange polskim nie ma tego telefonu

http://gsm.magazyn.pl/telefony-komorkow ... e/zteblade

Bo go bym ci najbardziej polecił niska cena :slight_smile: i dobre możliwości ekran 3.5 cala :]

na allegro 650,w play można kupić go bez umowy za 700zł

Przez ten gps to już możesz zrezygnować z Wave 723 chyba że będziesz używał naviexperta lub route 66

Na androida są lepsze aplikacje do gps ...

Powiem ci tyle x8 i swift są do siebie podobne parametrami

tylko że x8 jest nowsza

więc wybierz co ci się najbardziej podoba ...

o mało bym zapomniał o czymś jeszcze x8 ma wygodniejsze menu zrobione przez sony ericssona

bawiłem się gt540 i ona ma standardowe menu androida przez co mi ciężko trochę było się połapać ...

(Chonkyfire47) #3

Zależały mi właśnie na dobrym GPS no i aplikacji, która by dobrze ogarniała mapki. Wolałbym jednak wybierać między tymi modelami bo w abonamencie 59 zł kosztują po 1 zł :wink:

(pakierhakierxd) #4

Zobacz sobie tego x8 ja bym na twoim miejscu go wziął

tu masz test

http://blogse.pl/2010/11/28/recenzja-so ... est-se-x8/

Spójrz sobie na menu itp.

a tu masz takie jak w gt540

http://www.hinturu.com/wp-content/uploa ... Mobile.jpg

http://cache-04.gawkerassets.com/assets ... id-sdk.jpg

X8 ma o wiele ładniejsze i lepiej się je pewnie obsługuje :smiley:

masz szybki dostęp do wiadomości itp.

A dam ci pewną radę jak kupisz telefon z androidem czyli x8,lg gt540

to jeśli nie masz pakietu internetowego przynajmniej 100 mb

to lepiej wyłącz neta

w ustawieniach jak soft jest 2.1/2.2

a jesli 1.6 to trzeba pobrać z marketu program apndroid

Jeśli nie masz pakietu i będzie włączony net

to możesz się zdziwić jak rachunek przyjdzie ...

ludziom którzy o tym nie wiedzieli rachunek przychodził na 200,300zł

czytałem nawet o przypadku 1200zł

Jest tak ponieważ android fabrycznie został stworzony do internetu ...

i fabrycznie ma internet włączony na stałe i coś ciągle pobiera

Najlepiej sobie weź taryfę w orange pantera z pakietem internetowym lub włącz pakiet

5zł-100mb 15zł-500mb

to tak jak chcesz korzystać z netu przez sieć operatora :stuck_out_tongue:

(Chonkyfire47) #5

Łyknę chyba jednak tego Wave'a. Z dobre 2 godziny spędziłem na poszukiwaniu o nim opinii i wypada lepiej.

(pakierhakierxd) #6

ale do gpsa się zbytnio nie nadaje ...

coś za coś :stuck_out_tongue:

tak pozatem telefon dobry:)

(Chonkyfire47) #7

Wybrałem pakiet z nastawieniem na internet. 150 minut wymienne na 300 smsów i 200 mb transferu powinno wystarczyć :wink:

(pakierhakierxd) #8

Ja mam w wave 100 mb i mi starcza :slight_smile:

I co wziełeś tego 723 :slight_smile:

dobry telefon z prostym systemem operacyjnym:D

i największą zaletą jest to że nie łączy się z netem kiedy go do tego nie ustawisz:P

ja u siebie mam tak skonfigurowane że net włączony ale aktulizuje sobie maila,pogode itp. sam a nie automatycznie ...:smiley:

(Chonkyfire47) #9

Tak, 723 zamówiony - mam nadzieję, że będę zadowolony :wink:

Mimo wszystko dzięki za porady, zobaczymy jak w dłoni będzie się prezentował :wink: