Wybór telefonu. Stabilny, wytrzymały. Do 300 złotych


(Andrzej91) #1

Witam.

Będę poszukiwał powoli telefonu, który:

ma być wytrzymały

ma się mieścić w kieszeni

bezawaryjny przy odpowiednim traktowaniu

Używany, zdaję sobie z tego sprawę, że za 3 stówki nowego nie kupię.

Myślę nad:

:!: Nokia E50

:!: Nokia E65

:!: Nokia E70

:!: Nokia E73

I tak: czytałem trochę o każdym z telefonów. Najmniej problematyczne wydają się E7x. O E50 ciągle piszą, że się zawiesza, działa bardzo wolno. o E65, że bardzo awaryjny. I zostaje E70 oraz E73. E73 dostanę tylko poserwisowy. To znaczy telefon, ładowarka i bateria. Nic więcej. Gwarancja rozruchowa na miesiąc.

Z E70 już lepiej.

A jeśli chodzi o design jestem za E50. Na E51 niestety mnie nie stać :wink:

Od razu mówię co odpada: SE K800i, Nokia 6120, SE z serii 'W'.

Jest również poserwisowa Nokia 6500 Classic. Co o niej myślicie? Czy ona posiada gniazdo na dwie karty sim? Czy jest tak tylko w przypadku Slide'a?

Jak z baterią w tych modelach, które wymieniłem? Jeśli będzie wytrzymywać spokojnie dwa dni przy rozmawianiu ok. 2 - 3 godziny dziennie to w porządku.

Z zakupem telefonu muszę poczekać do sprzedania k770i. Właśnie, może ktoś? :wink: http://www.allegro.pl/item869478330_se_ ... kazja.html


(klopas) #2

możesz pomyśleć o 5500, rosjanie przejeżdżali go samochodem, zakopywali w ogródku, topili w mleku, piwie i wodzie i rzucali nim a on dalej działał... parametry ma dobre, ale jest na symbianie i ma rozdzielczość 208x208, mało aplikacji jest pod taki niestandardowy ekran... choć E50 to też dobry wybór ale nie jest tak pancerna, no i jest na słabszych podzespołach, ale jak każdy symbian będzie trochę mulił tzn. klikniesz Wiadomości to się odpalą w 1/4 sekundy a w SE czy innych ograniczonych telefonach wyskakuje od razu... e65 miałem i ogólnie telefon dobry, wpadłem rok temu w zimę z nim do stawu i dalej działa... n-gage z drugiej kieszeni już nie przeżył :confused: e70 z tego co wiem jest trochę klockowata i ma nietypową rozdzielczość...


(Andrzej91) #3

Nie no, nie chodzi mi tutaj o telefon pancerny :wink:

Chodzi o to, żeby nie był rozlatany jak SE W300i.

Najbardzije mi podchodzi ta E50, i ze względu na cenę i na design. Nie wiem już nic :wink:

A za mojego SE... Dobrą aukcję wystawiłem? Chodzi o cenę.


(klopas) #4

są wystawione droższe czyli dobrze jest :stuck_out_tongue:

cena kusi :wink: ale w tym telefonie dobre jest to, że nie ma on trzeszczącej obudowy jak niektóre Nseries, wykonanie jest wysokiej jakości :wink: przez pewien okres myślałem nad jego kupnem ale jednak kupiłem coś droższego z tego co kojarzę


(Andrzej91) #5

Ale pytanie, jak jest z szybkością tego telefonu :wink: Straszą, że strasznie długo odczytuje smsy. A nikt ze znajomych tego telefonu nie ma, żebym mógł to sprawdzić :wink: Niezłe ceny tego telefonu, miałbym dwuletnią gwarancję... Kusi :wink:


(klopas) #6

zawsze jest patch od nokii o nazwie "SMS Accelerator" ale nowsze softy go mają więc narzekają ci, ze starymi softami :wink: sms normalnie czyta, jak każdy symbian :stuck_out_tongue:


(Andrzej91) #7

Czyli co, polecasz? :wink:


(klopas) #8

tak :wink: (jak to dobrze że choć niektórzy używają przecinków :stuck_out_tongue: )

no ale nie można polegać na zdaniu jednej osoby :wink: poczekaj aż ktoś jeszcze się wypowie...

ogólnie jestem za e50 :wink:


(Andrzej91) #9

Mnie strasznie przecinki irytują (a raczej ich brak), więc się staram :smiley:

No to poczekam na opinię kogoś jeszcze :wink:

Kupcie mojego SE, kupcie :smiley:


(matekadamczak) #10

jak dobrze poszukasz, to i e51 będzie tańsza od e70


(-dho94) #11

Nie polecam E50 - bardzo sparzyłem się na tym modelu!

Symbian - który bardzo się zacina i zawiesza !!


(klopas) #12


(-dho94) #13

Nic do niego nie wgrywałem bo nie miałem czasu na głupoty. Jedyne co to było 1gb pamięci. Zdarzało się tak, że przyszła do mnie wiadomość, nacisnąłem "Otwórz" .. Zostawiałem telefon na biurku.. Robiłem sobie kolację... Przychodziłem... A on nadal się ładował, żeby wejść do sms-a z napisanym "OK" ;/

-- Dodane 03.01.2010 (N) 21:33 --

A zresztą na inny telefon (bez symbiana) można nawalić "tony aplikacji" tak jak to piszesz i nic się takiego nie dzieje, wiec twoja argumentacja jest słaba :slight_smile:


(klopas) #14

od czasu k300i nie miałem telefonu bez systemu, albo chaotycznie napisałem posta albo źle go odczytałeś :expressionless:

miałem archaiczną 3650, n-gage i nowsze symbiany... potem WM itd. ale nie o tym temat

update softa bądź łatka "SMS Accelerator" od nokii zadziałałaby...


(-dho94) #15

Wszystko to próbowałem robić aż go nareszcie sprzedałem.

Dalej jestem przy swoim, że telefony z systemem takim jak w E50 to shit - oczywiście te nowsze są ekstra..

W zwykłych telefonach nie trzeba żadnych łatek tylko raz na rok uaktualnić sobie oprogramowanie :slight_smile:


(Andrzej91) #16

Temat telefonu wrócił.

Kasy więcej to i zaszaleć można bardziej :wink:

Nokia E51, czy 6303?

LIczy się jakość rozmów (1 - 2 godziny dzienie), wygoda pisania i ogólnie obsługi (chociaż to jest jak zawsze kwestia przyzywczajenia).

E51 nie jest już taka młoda. I nie kupię fabrycznie nowej. A na nową 6303 mogę sobie pozwolić. N73 odpada. Po zastanowieniu się, lekturze oraz designie (jak Star) zrezygnowałem z niej. Co myślicie?


(klopas) #17

stare NEC-i miały super jakość :wink:

nie zawsze :wink:

?

przecież są nawet 6310i fabrycznie nowe :stuck_out_tongue:

ja ci polecę właśnie E51 i 6120cls, telefony te nie są złe, jak na symbiany są bardzo kompaktowe i mają dobre baterie :wink: no i są oparte na symbianie 9.2, czyli tym szybszym (nawet mają procki 369MHz, dla porównania E50 ma 220MHz)

ew. możesz pomyśleć o N81 jeśli się tobie podoba, ale na nią chyba 350zł byś musiał przygotować


(system) #18

Czemu same Nokie ? SE K550I, W610I, K750I, W810I, K810I, W800 - dobre telefony, nawet bardzo.


(klopas) #19

chyba autor napisał "wytrzymały" w temacie, no nie? a z resztą wymieniłeś same nudne telefony, większość z nich nie jest miła w obsłudze... a z resztą k550, k610, k750, w810, w800 i d750 to te same telefony tylko w innych opakowaniach, k810i jest ok ale tylko jeśli patrzysz na aparat, inaczej jest do bani, guziki ani ładne, ani wygodne...

nie polecam SE, miałem 2 i oba się zepsuły przy niczym (k300 - z biurka na dywan, może z metr był i taśma LCD poszła, c902 - przy pisaniu SMS poszła taśma LCD, wcześniej przyciski dotykowe, coś się z płytą zrąbało, matryca migała na niebiesko, ogólnie same problemy)

jedyny SE który mogę kupić to k800i (ale to go tak na miesiąc-2, dla testu), reszta odpada...


(system) #20

Nie chcę się kłucić ale nie wiem czy SE nie przebiło Nokii... Śmiem tak mówić, ponieważ WIEM co mówię i nazywanie SE "niewytrzymałymi" telefonami jest kompletną bzdurą. Nie będę tu pisać, ponieważ nie mam ochoty się denerować. To że TOBIE trafiły się 2 jakieś niefartowne sztuki o niczym nie świadczy.