Wybór telefonu. Stabilny, wytrzymały. Do 300 złotych

Witam.

Będę poszukiwał powoli telefonu, który:

ma być wytrzymały

ma się mieścić w kieszeni

bezawaryjny przy odpowiednim traktowaniu

Używany, zdaję sobie z tego sprawę, że za 3 stówki nowego nie kupię.

Myślę nad:

:!: Nokia E50

:!: Nokia E65

:!: Nokia E70

:!: Nokia E73

I tak: czytałem trochę o każdym z telefonów. Najmniej problematyczne wydają się E7x. O E50 ciągle piszą, że się zawiesza, działa bardzo wolno. o E65, że bardzo awaryjny. I zostaje E70 oraz E73. E73 dostanę tylko poserwisowy. To znaczy telefon, ładowarka i bateria. Nic więcej. Gwarancja rozruchowa na miesiąc.

Z E70 już lepiej.

A jeśli chodzi o design jestem za E50. Na E51 niestety mnie nie stać :wink:

Od razu mówię co odpada: SE K800i, Nokia 6120, SE z serii ‘W’.

Jest również poserwisowa Nokia 6500 Classic. Co o niej myślicie? Czy ona posiada gniazdo na dwie karty sim? Czy jest tak tylko w przypadku Slide’a?

Jak z baterią w tych modelach, które wymieniłem? Jeśli będzie wytrzymywać spokojnie dwa dni przy rozmawianiu ok. 2 - 3 godziny dziennie to w porządku.

Z zakupem telefonu muszę poczekać do sprzedania k770i. Właśnie, może ktoś? :wink: http://www.allegro.pl/item869478330_se_ … kazja.html

możesz pomyśleć o 5500, rosjanie przejeżdżali go samochodem, zakopywali w ogródku, topili w mleku, piwie i wodzie i rzucali nim a on dalej działał… parametry ma dobre, ale jest na symbianie i ma rozdzielczość 208x208, mało aplikacji jest pod taki niestandardowy ekran… choć E50 to też dobry wybór ale nie jest tak pancerna, no i jest na słabszych podzespołach, ale jak każdy symbian będzie trochę mulił tzn. klikniesz Wiadomości to się odpalą w 1/4 sekundy a w SE czy innych ograniczonych telefonach wyskakuje od razu… e65 miałem i ogólnie telefon dobry, wpadłem rok temu w zimę z nim do stawu i dalej działa… n-gage z drugiej kieszeni już nie przeżył :confused: e70 z tego co wiem jest trochę klockowata i ma nietypową rozdzielczość…

Nie no, nie chodzi mi tutaj o telefon pancerny :wink:

Chodzi o to, żeby nie był rozlatany jak SE W300i.

Najbardzije mi podchodzi ta E50, i ze względu na cenę i na design. Nie wiem już nic :wink:

A za mojego SE… Dobrą aukcję wystawiłem? Chodzi o cenę.

są wystawione droższe czyli dobrze jest :stuck_out_tongue:

cena kusi :wink: ale w tym telefonie dobre jest to, że nie ma on trzeszczącej obudowy jak niektóre Nseries, wykonanie jest wysokiej jakości :wink: przez pewien okres myślałem nad jego kupnem ale jednak kupiłem coś droższego z tego co kojarzę

Ale pytanie, jak jest z szybkością tego telefonu :wink: Straszą, że strasznie długo odczytuje smsy. A nikt ze znajomych tego telefonu nie ma, żebym mógł to sprawdzić :wink: Niezłe ceny tego telefonu, miałbym dwuletnią gwarancję… Kusi :wink:

zawsze jest patch od nokii o nazwie “SMS Accelerator” ale nowsze softy go mają więc narzekają ci, ze starymi softami :wink: sms normalnie czyta, jak każdy symbian :stuck_out_tongue:

Czyli co, polecasz? :wink:

tak :wink: (jak to dobrze że choć niektórzy używają przecinków :stuck_out_tongue: )

no ale nie można polegać na zdaniu jednej osoby :wink: poczekaj aż ktoś jeszcze się wypowie…

ogólnie jestem za e50 :wink:

Mnie strasznie przecinki irytują (a raczej ich brak), więc się staram :smiley:

No to poczekam na opinię kogoś jeszcze :wink:

Kupcie mojego SE, kupcie :smiley:

jak dobrze poszukasz, to i e51 będzie tańsza od e70

Nie polecam E50 - bardzo sparzyłem się na tym modelu!

Symbian - który bardzo się zacina i zawiesza !!

Nic do niego nie wgrywałem bo nie miałem czasu na głupoty. Jedyne co to było 1gb pamięci. Zdarzało się tak, że przyszła do mnie wiadomość, nacisnąłem “Otwórz” … Zostawiałem telefon na biurku… Robiłem sobie kolację… Przychodziłem… A on nadal się ładował, żeby wejść do sms-a z napisanym “OK” ;/

Dodane 03.01.2010 (N) 21:33

A zresztą na inny telefon (bez symbiana) można nawalić “tony aplikacji” tak jak to piszesz i nic się takiego nie dzieje, wiec twoja argumentacja jest słaba :slight_smile:

od czasu k300i nie miałem telefonu bez systemu, albo chaotycznie napisałem posta albo źle go odczytałeś :expressionless:

miałem archaiczną 3650, n-gage i nowsze symbiany… potem WM itd. ale nie o tym temat

update softa bądź łatka “SMS Accelerator” od nokii zadziałałaby…

Wszystko to próbowałem robić aż go nareszcie sprzedałem.

Dalej jestem przy swoim, że telefony z systemem takim jak w E50 to ■■■■ - oczywiście te nowsze są ekstra…

W zwykłych telefonach nie trzeba żadnych łatek tylko raz na rok uaktualnić sobie oprogramowanie :slight_smile:

Temat telefonu wrócił.

Kasy więcej to i zaszaleć można bardziej :wink:

Nokia E51, czy 6303?

LIczy się jakość rozmów (1 - 2 godziny dzienie), wygoda pisania i ogólnie obsługi (chociaż to jest jak zawsze kwestia przyzywczajenia).

E51 nie jest już taka młoda. I nie kupię fabrycznie nowej. A na nową 6303 mogę sobie pozwolić. N73 odpada. Po zastanowieniu się, lekturze oraz designie (jak Star) zrezygnowałem z niej. Co myślicie?

stare NEC-i miały super jakość :wink:

nie zawsze :wink:

?

przecież są nawet 6310i fabrycznie nowe :stuck_out_tongue:

ja ci polecę właśnie E51 i 6120cls, telefony te nie są złe, jak na symbiany są bardzo kompaktowe i mają dobre baterie :wink: no i są oparte na symbianie 9.2, czyli tym szybszym (nawet mają procki 369MHz, dla porównania E50 ma 220MHz)

ew. możesz pomyśleć o N81 jeśli się tobie podoba, ale na nią chyba 350zł byś musiał przygotować

Czemu same Nokie ? SE K550I, W610I, K750I, W810I, K810I, W800 - dobre telefony, nawet bardzo.

chyba autor napisał “wytrzymały” w temacie, no nie? a z resztą wymieniłeś same nudne telefony, większość z nich nie jest miła w obsłudze… a z resztą k550, k610, k750, w810, w800 i d750 to te same telefony tylko w innych opakowaniach, k810i jest ok ale tylko jeśli patrzysz na aparat, inaczej jest do bani, guziki ani ładne, ani wygodne…

nie polecam SE, miałem 2 i oba się zepsuły przy niczym (k300 - z biurka na dywan, może z metr był i taśma LCD poszła, c902 - przy pisaniu SMS poszła taśma LCD, wcześniej przyciski dotykowe, coś się z płytą zrąbało, matryca migała na niebiesko, ogólnie same problemy)

jedyny SE który mogę kupić to k800i (ale to go tak na miesiąc-2, dla testu), reszta odpada…

Nie chcę się kłucić ale nie wiem czy SE nie przebiło Nokii… Śmiem tak mówić, ponieważ WIEM co mówię i nazywanie SE “niewytrzymałymi” telefonami jest kompletną bzdurą. Nie będę tu pisać, ponieważ nie mam ochoty się denerować. To że TOBIE trafiły się 2 jakieś niefartowne sztuki o niczym nie świadczy.