Wybór telefonu w Mixplusie

Witam,

Za miesiąc kończy mi się umowa w w.w. sieci i postanowiłem ją przedłużyć, jednak zupełnie nie orientuje się w temacie telefonów komórkowych i potrzebna mi jest mała pomoc. Przez trzy lata męczyłem się z Nokią 5200 i uważam że był to fatalny wybór, nie chce znów popełnić takiego błędu. A więc drodzy Forumowicze, cóż ciekawego znajdę w ofercie Mixplusa? Muszę zaznaczyć że interesuje mnie dobrej jakości odtwarzacz mp3, aparat nie ma dla mnie żadnego znaczenia, telefon może być dotykowy lub klasyczny, a cena - nie przekraczająca 150zł. Chciałbym doładowywać konto o 30zł przez maksymalnie trzy lata, w tej chwili zasilam je za kwotę 50zł. Zastanawiam się też czy przedłużając umowę dostaje jakąś specjalną ofertę z innymi cenami telefonów.

Pozdrawiam

Rysiu

W mixplusie

Promocja: Bezlik rozmów w MixPlus w Sklepie Internetowym. 36 zasileń

Taryfa: Doładowania 30 PLN

Możesz wziąć następujące telefony do 150zł

Nokia 5130 1zł Klasyczny

Lg K500 Cookie 1zł Dotykowy

Nokia 2700 1zł Klasyczny

Se Zylo 19zł Klasyczny

Samsung B3410 Delhpi 19zł Dotykowy

Lg Gd510 39zł Dotykowy

Samsung S5230 Avila 69zł Dotykowy

LG GM360 Bali 69zł Dotykowy

Nokia X3 109zł Klasyczny

Nokia 7230 119zł Klasyczny

Ja bym z tego wziął jak klasyczny to Nokia 5130,2700,Se zylo,x3 z tych telefonów 5130 i x3 to telefony z serii muzycznej -

a jak dotykowy to Samsung B3410 Delphi ma dodatkową klawiaturę + lub lg gd510 ma panel słoneczny dzięki czemu słońce może naładować tel taki gadżet

lub s5230 avilę -> a z tych bym wybrał samsunga b3410 ze względu na tą klawiaturę podobno jest głośny lub jeśli ci nie zależy na klawiaturze to s5230 avilę pewnie głośnośc mają podobną

lg gd510 z tego co czytam też jest głośny

Wybierz sobie coś z tego :slight_smile:

ciężki wybór zależy który ci najbardziej będzie się podobał z wyglądu

po parametry mają podobne

Jest coś takiego, na broszurach, ulotkach czy też w internecie szukaj znaku “Stały klient ma lepszą cenę”, osobiście nie zauważyłem jakichś niesamowitych obniżek (może rzędu 20 zł).

Co więcej jakoże obecnie staję przed podobnym problemem postanowiłem sprawdzić tę “promocję” i co znalazłem?

Sony Ericsson Zylo w kontrakcie 36 zasileń po 30 zł kosztuje 19 zł,

przykład, tymczasem w salonie plusa po podaniu nr telefonu i peselu(czyt. stwierdzeniu, że jestem stałym klientem), zaproponowano mi ten model w dosłownie tej samej cenie… tak więc…, albo jestem niezbyt kumaty, albo ktoś mi oczy mydli…

Podzielę się jeszcze jedną zaobserwowaną ciekawostką:

Nokia 5230 - obecnie telefon najbardziej rekomendowany przez pcFormat (wyróżnienie cena/jakość w rankingu telefonów z ekranem dotykowym), w mixplusie przy kontrakcie 30zas/30zł kosztuje 499 zł, jednak w tej samej taryfie u konkurencji (z grzeczności nazwy nie podam) za ten sam model należy zapłacić już tylko 99 zł :). Co więcej rzeczony telefon jest u tegoż operatora tańszy nawet przy mniejszym zobowiązaniu (399 zł przy 30zas/10zł podczas gdy mixplus (przypomnę): 499 zł przy 30zas/30zł).

Polecam to Twojej rozwadze, jeżeli przewidujesz możliwość związania się z innym operatorem.

Mowisz o playu sam mam tam abo od tygodnia i polecam :slight_smile:

Muszę przyznać że zastanawiałem się nad zmianą operatora, a Play byłby ciekawym wyjściem. Niestety zniechęca mnie nowy numer… muszę się jednak poważnie zastanowić, ta Nokia 5230 naprawdę wpadła mi w oko. Dziękuje za pomoc

Pozdrawiam

Rysiek

możesz przenieść swój numer do nowego operatora za darmo :slight_smile:

tu możesz poczytać

http://www.playmobile.pl/pl/przejdz-do-play/index.html

ja z abo orange przeszedłem do na abo play w ciągu 2 dni :slight_smile:

sam sobie wybrałem czas kiedy chcę się przenieść

Ale wg mnie bardziej się opłaca abo wziąć

za 500zł tej nokii 5230 bym nie kupił za tyle masz nówkę na allegro bez abonamentu

nie opłaca się

Mix play z Nokia 5230

umowa na 30 doładowań

30 x 30=900zł + telefon 99 zł=999

Abo play

24 miesiące x 29 zł=696 + telefon 149zł =845

Abo wychodzi taniej o 154zł

Jeszcze to obniżysz przy przeniesieniu nr-u o 3 x 14,5=43,50

Czyli taniej o 197,5 prawie 200zł :slight_smile:

  • masz abo za przeniesienie numeru 3 miesiące 50 %

w mixie masz max 103 minuty,w abo 120

Mix koszt minuty 0,29

Abonament koszt minuty 0,25

W abo przez 3 miesiące masz stan darmowy,darmowo do playa 44600 minut

  • w abo otrzymujesz pakiet 250 mb na neta bezpłatnie na niepełny okres rozliczeniowy+ 1

Można otrzymać w abo po aktywacji e-faktury 30 min do wszystkich co miesiąc przez 6 miesięcy :slight_smile:

Jak często nie doładowujesz tylko te 30 co miesiąc

to ja na twoim miejscu brał abo

bo w takim przypadku jak napisałem to umowę masz na 30 doładowań czyli na 30 miesięcy inaczej

a w abo 24

Zastanów się :slight_smile:

ja może z innej beczki.

a brałeś pod uwagę Ere ?

Teraz mają urodziny i dają całkiem fajne promocje dla nowych.

Tel od 1zł i mają ich dość dużo do wyboru, sieć rodzinna zadarmo plus niskie abonamenty.

Ja jestem już u nich dość długo bo prawie 4 lata i przy przedłużeniach umowy dają całkiem fajne bonusy.

A same “taryfy po byku” są genialnie skonstruowane bo środki z abo wykorzystujesz na co tylko chcesz.

ale te taryfy mają minus połączenie do play poza abonamentem a ja bym nie chciał patrzeć gdzie dzwonię :slight_smile:

może się okazać że gadamy z kimś nie wiemy że jest w play a tu np. 20zł wydzwoniliśmy poza abo

a abo mamy nieruszone

Pozatem 80 minut w abo 29 to tak sobie

a mix to u nich to już w ogóle nie opłacalny za 25zł mamy 43 minuty ale dużo :slight_smile:

do tego w abo erze nokia 5230 kosztuje 449 zł prawie jak w plusie

W erze minuta wychodzi 0,37 gr a sms

i sms wychodzi tyle samo bo jest wymienialność 1:1 słaba oferta

Ale tańsza minut niż w mixplusie bo tam 0,58,ale sms tańszy bo 0,18

Powiem tak najbardziej opłacalna oferta:Play 103/120 minut,Era 80minut(Abonament),Plus Mix 51 minut,Orange Mix/Abonament 40 minut

To wszystko do 30zł

Jak coś weźmiesz daj znać :slight_smile:

Play ma zasięg plusa i swój to powinieneś mieć taki sam zasięg jak u siebie w plusie + playa

telefon sam wybiera można ustawić ręcznie na plusa albo na playa jak się chce

MixPlus to ogolnie jest glupi wybor moim zdaniem. Gdyz w ofercie Plusa tracisz okolo 300 zł na telefonie. Powiedzmy, ze to jest taka marza Plusa. Ale jesli jst to konieczne to polecam SE.

Wybrałem Nokie 5230 w Play’u :slight_smile: Jutro odbieram telefon, ponieważ dwa dni temu w salonie mieli problem z wprowadzeniem mnie do bazy ( czy coś w ten deseń), miłej pani za komputerem wyskakiwał błąd walidacji… No i muszę czekać 48h na ponowną próbę założenia umowy :slight_smile:

Dziękuje serdecznie za udzielone mi rady, pozdrawiam

ok fajnie że wybrałeś :slight_smile:

nie ma za co :smiley: