Wybór telefonu według konkretnych potrzeb

Przedział cenowy telefonu?

~1k

Funkcje, jakie chciałbyś mieć w telefonie?

MP3/radio - nie jestem specjalnie przewrażliwiony na punkcie jakości dźwięku więc wystarczy mi dostateczna jakość jak w popularnych mp3 np. creative’a z niskiej pułki

Aparat - zależy mi na bardzo dobrym aparacie (z uwzględnieniem budżetu) aczkolwiek coś na poziomie n95-2 jako minimum wystarczy

Nagrywanie video - tutaj również zależy mi na bardzo dobrej jakości nagrań

Dotykowy ekran - miło gdyby był rysik (najlepiej chowany w obudowie) w zestawie

Karty pamięci - obsługa 8GB to minimum

WiFi - bardzo ale to bardzo mile widziane

DivX/XviD - możliwość odtwarzania filmów z możliwością wyświetlania napisów (choć to zależy od zewnętrznej aplikacji do odtwarzania filmów)

Klawiatura QWERTY - dosyć ważna dla mnie z racji tego że więcej piszę niż dzwonię

Stan (Nowy/Używany)?

Nowy

Preferowane marki:

Samsung, LG

Nie chcę:

Upatrzone modele:

Samsung M8800 Pixon

LG KM900 Arena

LG GC900 Viewty Smart

LG KC910

Samsung Omnia

Uwagi dodatkowe:

Przyjemnie by było gdyby telefon posiadał konkretny system operacyjny (Symbian lub Windows Mobile z racji możliwości poprawy funkcji telefonu pachami i dodatkowymi aplikacjami). GPS byłby miłym dodatkiem choć bez niego dałbym radę. O bluetooth chyba wspominać nie trzeba bo dziś to standard.

Zdaję sobie sprawę że wymagania mam spore i w zakładanym budżecie mogę się nie zmieścić więc proszę podać propozycję mieszczące się w tym budżecie jak i te nie mieszczące się (a nuż kupię coś droższego).

Pozdrawiam

to żart? N95 ma jedną z lepszych optyk, Omnia, KU990 i inne takie mają dużo gorsze foto (MPx się nie liczą)

ja ci polecę z mojej strony iPhone 3G 8GB, najlepszy system operacyjny na rynku, MultiTouch, BT i nagrywanie video się dogrywa za free no i ma najlepsze gry :slight_smile:

No fotki z mojej byłej n95 8gb wychodziły bardzo przyzwoite. Że MPX to nie wszystko to wiem ale mineło już troche czasu od premiery tych telefonów i myślałem że nowsze modele choć troche nadrabiają.

Iphone’a nie chce, jestem przeciwnikiem polityki firmy Steve’a Jobsa i niech tak zostanie.

W tej cenie to chyba jedynie Nokia N96 i Samsung Innov8 (chyba tak się nazywa).

Jedne z lepszych aparatów w telefonach komórkowych i jedynie brak QWERTY jako minus.

przesiadka z N95-2 na N96 to downgrade :smiley: już lepiej N85, przynajmniej a wyświetlacz OLED :stuck_out_tongue:

niby spoko ale z aplikacjami kicha, wszystko tylko na nokie, wiem bo kiedyś czytałem o nim :wink: no i nie wiem czy jest możliwość złamania jego systemu