Wybór telefonu : Xperia J, HTC One, SE Live

Witam, za tydzień przedłużam umowę w Plusie i chciałbym wymienić telefon (Nokia 2700 jest dobra, ale z internetem słabo). Telefony jakie mnie zaciekawiły to Sony Xperia J, HTC One V i Sony Ericsson Live. Który najlepiej wybrać? Zależy mi najbardziej na:

  • sprawnym korzystaniu z internetu

  • Android 4.0 który nie będzie mulił

  • wytrzymałej baterii

  • dobrym odtwarzaczu muzyki i wideo (niekoniecznie HD, od tego mam netbooka

  • w wymagające gry nie będę się raczej bawił, choć kto wie, na Androida ma wyjść GTA Vice City

Jestem otwarty na propozycję innych telefonów bo nie znam się dobrze na smartfonach. Brałem pod uwagę też sprzedanie któregoś z tych telefonów za 700 zł, dopłacenie 300 i kupienie Xperii Sola, który wydaje mi się super telefonem (tylko Plus daje mu jakąś cenę z dupy, ponad 2000 bez umowy, gdzie na oficjalnej stronie Sony kosztuje 999 zł.

Xperia J = MSM7227A = Zabytek

Dobrze że nie 8000zł, za sam brandowany soft powinni zażądać ze 3000zł, te wszystkie znakomite optymalizacje, migające loga, pejsbóki. Na alledrogo ten telefon kosztuje ~800zł.

Bierz SE Live sam mam taki :smiley: andek 4 nic sie nie scina dobry odtwarzacz muzyczny i wiele innych bajerów,aparat robi dośc dobre zdjęcia,a tel jest dość zgrabny i dobrze leży w dłoni wiec polecam ten model.

Witam,

Z tych 3 modeli zdecydowanie SE Live. Parametrami i wykonaniem może przyciągać One V, ale nawet nie bierz go pod uwagę. Ten telefon ma mnóstwo fabrycznych wad (wystarczy przejrzeć dział One V na forum androida) m. in. problem z soft’em, potrafi wyrzucić samoczynnie oprogramowanie i telefon może okazać się nie do postawienia, ale to tylko jeden z przykładów wadliwości tego modelu.

Miałem też taki przypadek u siebie na serwisie.

Osobiście posiadam SE Neo V, który jest bardzo podobnym modelem i mogę go śmiało polecić. Nawet sam zastanawiałem się nad zmianą Neo V na Live, ale obecnie są drogie wolnej sprzedaży i ciężko dostępne (oczywiście NOWE).

Pozdrawiam serdecznie,

apik

Miałem Live’a i doskwierał mi zbyt mały wyświetlacz i bardzo słabej jakości aparat. Obecnie przesiadłem się na One V gdzie aparat to potęga (w porównaniu do se live). Stockowy rom dupy nie urywa, chodź działa stabilnie i nie muli. Fajnie dopiero zaczyna działać po wgraniu czegoś custom. Muzyka brzmi super dzięki BeatsAudio nawet na oryginalnych słuchawkach. Jeśli chodzi o Sense to wygląda pięknie i w wersji custom nawet nieźle chodzi. Obecnie używam CyanogenModa 10 (4.1.2) i jestem wielce zadowolony, zero przycinek a usablity dużo lepsze niż w androidzie 4 z sense lub bez.

Właśnie SE Live jest trochę słaby pod względem wyświetlacza. A J kusi dużym, 4-calowym. Prawdopodobnie wybiorę ten pierwszy telefon, o ile będzie jeszcze dostępny. W mixie 50 zł z 24 doładowaniami mam go za 200 zł, więc jakby co, będę się z nim męczył max 2 lata. No chyba że walną jakąś promocję na Sony Xperia Sola. Macie jakieś zdanie o tym modelu?