Wybór telefonu z Androidem, WiFi i qwerty z tych trzech

Witam chcę zmienić swój telefon (LG Swift GT540) na coś innego z androidem i moimi warunkami są WiFi, klawiatura qwerty i Android 2.1.

Znalazłem te:

HTC Dream / Era G1 (Niska cena wygląd ok lecz Android 1.5 lub 1.6)

Sony Ericsson Xperia X10 mini Pro (Cena i wygląd ok lecz bardzo mały wyświetlacz)

Samsung GT-i5510 Galaxy (Brał bym tego od razu lecz dość duża cena pozostałe dwa jednak tańsze)

Najbardziej podoba mi się G1 lecz wgrywanie “przerobionego Androida” w wyższej wersji nie wydaje mi się na moje siły.

SE x10 mini pro wydaje się fajny ale rozdzielczość 320x240 jest trochę za mała jednak.

Samsung jest chyba najlepszym wyjściem ale musiał bym wydać minimum 500zł.

Mam do wydania max 450zł (w ostateczności 500zł ale wolę mniej wydać), telefon do internetu pisania sms i nieraz jakaś gierkę jak się będzie nudzić mi w domu.

Może coś doradzicie albo zaproponujecie jakiś inny (choć pewnie nie ma za bardzo nic w tej cenie).

Co do wgrywania innych systemów: to łatwiejsze niż myślisz. Aczkolwiek nie wiem jak poradzi sobie G1 z 2.1 albo nowszymi, to nie jest za mocny sprzętowo telefon.

Może i łatwe lecz ja mam pecha do tego typu spraw po zrobieniu App2SD padło mi gniazdo kart pamięci i uszkodziła się karta pamięci na szczęście serwis przyjął i naprawił teraz się nie bawię w takie rzeczy.

G1 jest już za stara…Ja brałbym Samsunga, ale jeśli nie masz kasy to Sony też jest dobrym wyborem. Moja ciocia ma, miałem okazję się pobawić i ładnie chodzi

Edit: Dużej różnicy między GT540 nie odczujesz(oprócz klawiatury)

Lepiej dopłacić i wziąć Samsunga. Przede wszystkim nie musisz modować bo ma w standardzie Androida 2.2. Ekranik pojemnościowy więc bardzo dobrze reaguje na dotyk. Może upolujesz coś na alledrogo. Lepiej zawsze trochę zainwestować niż potem żałować.

Także jestem za Samsungiem, brać SE to samobójstwo, toć tego palcem obsłużyć wygodnie nie można ;D

Zauważyłem czytając ciągle o tych telefonach że SE ma wbudowaną baterię a żeby wymienić trzeba rozkręcać telefon a natomiast samsung ma rozdzielczość średnią bo 240x400 a w obecnym LG mam 320x480.

zastanawiam się czy może nie wziąć jednak czegoś bez qwerty.

Może tu macie jakąś dobrą propozycję?

Zależy do jakiej kwoty…Dobrym telefonem jest ZTE Blade, znany także jako Orange San Francisco.Z droższych to Samsung Galaxy Ace. Podaj kwotę, to wybiorę coś fajnego.

PS.Tak z ciekawości- dlaczego zmieniasz GT540? Jest to dosyć dobry,wydajny telefon

Edit:Jeśli szukasz do tych 500zł to ZTE Blade będzie dobrym wyborem

Dobry jest tylko że mi się znudził już jego wygląd ;p i nie za bardzo lubię pisać na nim smsów mam jeszcze E72 i tam mi się super pisze na klawiaturze qwerty

a jeśli chodzi o kwotę to 450zł a jeśli coś naprawdę dobrego to 500zł

Jak miałeś swifta to nawet nie myśl o g1, rozczarujesz się jego wydajnością.

Galaxy to całkiem dobry wybór, wada to niska rozdzielczość, a zaleta to qwerty. Żadna ekranowa klawiatura nie zastąpi fizycznej.

Proponuję Nokię E5, SMSy się super pisze na niej :slight_smile:

Czy ja wiem, czy taki dobry. Właściwie, to telefony te nie różnią się wiele. Z tego co wiem, różnice są następujące:

-rozdzielczość (Swift: 320x480 Blade: 480x800)

-rodzaj ekranu (Swift: TFT Blade: AMOLED (tylko GEN2))

-rodzaj ekranu dotykowego (Swift: oporowy Blade: pojemnościowy)

-wersja systemu (Swift: 1.6 Blade: 2.1 (GEN1) 2.2 (GEN2))

-aparat (Swift: 3,2 MPx Blade: 5,0 MPx (tylko GEN2))

-pamięć RAM (Swift: 256 Blade: 256 lub 512)

Można do tego jeszcze doliczyć osobny procesor graficzny w Blade (najpierw trzeba go odblokować) i wsparcie CyanogenModa. Obie te rzeczy wiążą się jednak z modyfikacją telefonu, więc to bez znaczenia.

Osobiście odradzam HTC Dream i Sony Ericsson Xperia x10 mini Pro. Pierwszy dla tego, że jest już dość stary i ostatnią oficjalną wersją systemu jest 1.6, a drugi dlatego, że jest mały i obsługa tego palcem to masakra. Z klawiaturą z resztą jest podobnie.

W LG mam oficjalną aktualizację do Androida 2.1

Dzięki za każde info, więc zastanawiam się teraz czy zmieniać Swift’a a jeśli tak to czy na Blade’a czy Galaxy Ace więc muzę pomyśleć.

I jeszcze raz bardzo dziękuję :slight_smile:

Ale te różnice są dosyć znaczące. Zupełnie inna jakość dotyku i większa rozdzielczość aparatu/ekranu. Nie wspomnę o tym że ZTE ma Amoled przez co czerń jest czernią

Tak, ma AMOLED i aparat 5,0 MPx, ale co z tego, jeśli ta wersja nie jest dostępna w Polsce? O ile dobrze pamiętam, to można ją kupić w Grecji i GB. Chociaż mogę się mylić co do krajów występowania.

A autorowi z tych dwóch, to jest ZTE Blade i Smsung Galaxy Ace radzę wziąć ten drugi, ponieważ posiada fizyczną klawiaturę QWERTY i trochę nowszy procesor. Niestety, nadal jest to procesor kompatybilny z ARM v6, więc o obsłudze Flasha i innych, można sobie pomarzyć.

A Smsung Galaxy Ace nie ma fizycznej qwerty -> http://www.mgsm.pl/pl/katalog/samsung/g … 0_Ace.html

Faktycznie, masz rację. W takim razie lepszy będzie Blade. W razie jakichkolwiek pytań na temat tego telefonu, pisz. Postaram się odpowiedzieć :wink:

I nastąpiła nagła i nieoczekiwana zmiana funduszy mam 550zł i pytanie czy warto kupić Motorola Milestone lub Nokię N900?

Że względu na Linuksa Mameo w Nokii wziąłbym Motke. Że względu na Linuksa Mameo w Nokii wziąłbym Motke.

Milestone to straaaasznie stary telefon. Nie opłaca się. Lepiej zainwestuj w cośnowszego