Wybór telefonu z Wi - Fi

Mam do dyspozycji 350zł i potrzebuję telefonu do codziennego użytkowania. Nie wchodzą żadne telefony na abonament albo coś podobnego. Musi on posiadać:

-Wi - Fi,

-własny system (WM, Symbian),

-BT (to już chyba standard),

-HSDPA/WCDMA (niekoniecznie, ale byłby przydatny),

-dobrej jakości wyświetlacz,

-cena do 350zł.

Zastanawiałem się nad wyborem:

Telefon może być (a właściwie musi) używany. Mile widziane aukcje z Allegro. Czekam na wasze propozycje.

Do 350zł masz:

HTC Blue Angel (M2000)

HTC Wizard (M3000)

M2000 lepszy ale moga ci nie odpowiadac wymiary (ma ekran 3,5cala) ale jesli to ci nie przeszkada to kup go…

M3000 jeat gorszy ale mniejszy… Ma 2x słabszy procek i 2x mniej ramu (nie odpalisz opery, gg i muzy naraz a na m2000 się da bez problemu, no i procek jest slaby i wolny, mialem m3000 i wlasnie narzekalem na maly, 2.8calowy ekranik i na ram i na procka… W m2000 kijowy jest aparat bo vga ale skoro myslisz o e61 na pewno masz to gdzies (skąd ja to znam :stuck_out_tongue: )

klopas, a co powiesz o Toshibie G500? Czy byłby to dobry wybór?

Z tego co wiem to ona nie ma dotykowego ekranu a uwierz mi, bez touchscreena ciezko przeglada sie strony :stuck_out_tongue:

No i nie mam jak porownac bo na fonie siedze ale polecam wejść na mgsm.pl i porownac parę modeli

M3000 mialem, jakbys mial jakies pytania co do tego fona to ja chęnie odpowiem :wink:

Ja kiedys myslalem sam nad kupnem m2000 ale on nie jest na moją kieszeń (za tani :stuck_out_tongue: )

PS. Sory że czasami są polskie znaki a czasami nie ma bo jeszcze nie przywyklem do tej klawiaturki z iP :stuck_out_tongue:

Nie, nie ma touchscreena, ale za to ma czytnik lini papilarnych, którego można używać jak kursora. M2000 jest jak dla mnie zbyt duży.

Toshiba G500 ma też swoje wady- choćby złącze USB- podobno przestaje ono po jakimś czasie działać, poza tym oryginalny system jest do bani i najlepiej wgrać nieoficjalnego WM 6.1, ale gdy padnie USB trzeba oddawać na gwarancję, a wtedy trzeba mieć oryginalny system i kółko się zamyka. :stuck_out_tongue:

który też często przestaje działać. :stuck_out_tongue:

Wiem co mówię, bo mam ten telefon

Ten telefon i tak traktuję, jako przejściowy. Ma on mi służyć w głównej mierze do zapoznania się z możliwościami OS`ów. Będzie on u mnie na stanie jakieś 6 miesięcy. BTW, pliki wgrywam przez BT( wiem, że to strata czasu, ale jest to dla mnie wygodniejsze rozwiązanie), więc problemu z miniUSB nie będzie. Czytnik lini papilarnych traktuję jako ciekawostkę, z której nie mam zamiaru często korzystać.

WM dotykowy jest dużo lepszy od WM niedotykowego. :stuck_out_tongue:

Może i jest lepszy, ale telefon będzie przeze mnie noszony w kieszenie pośród innych rzeczy (np. klucze) i boję się, że mogę zbić wyświetlacz.

No chyba, że tak.

Mam jeszcze jedno rozwiązanie. Kupić sobie HTC SPV M3000(M2000 mimo, że ma lepszy procek ma klawiaturę QWERTY, która nijak mi się w nim podoba) i dokupić kaburę do noszenia przy pasku. Przychodzi mi więc wybierać pomiędzy:

  • HTC SPV M3000, a Toshibą G500.

Z tych dwoch oczywiscie htc ale qwerty w m2000 jest znacznie wygodniejsza niz ta z m3000 :wink:

Mam teraz dylemat. Czy wziąć SPV M2000(trochę stary model), czy też SPV M600 bądź M650, choć obydwa te modele mają wolniejsze procesor(200 MHz). Mam też w związku z tym pytanie. Czy procesor 200MHz nie będzie “zamulał” po zmianie softu na WM 6/6.1 oraz przy przeglądaniu stron, w których wykorzystano Flash/Ajax.

WM6 niby chodzi szybciej niż WM5 ale na 200Mhz… no nie wiem…

M600 jak i M650 nie polecam bo z tego co wiem to one mają tylko WM2003, nowszych nie ma :confused:

no i ten procek :confused:

jak używałem M5000 (520mhz, podkręciłem do 620 z hakiem) to jakieś animacje flash chodziły fajnie ale np. youtube to już masakra, muliło, klatkowało, ścinało się… 200mhz nawet przy reklamach będzie się ciął :stuck_out_tongue: no i flash do opery i IE chyba nawet nie chodzi na WM2003 więc i tak odpada :stuck_out_tongue:

M2000, może i stary ale i tak lepszy niż nowszy M3100 :slight_smile: 128mb RAM bardzo się przydaje, mój m5000 miał 64mb i ciągle brakowało, musiałem wyłączyć muzykę żeby wejść na opere albo GG i nie mogłem mieć opery i GG naraz odpalonego, denerwujące to było… a na 128mb odpalisz muze, GG, opere i coś jeszcze i będzie jeszcze wolny ram :wink:

Chyba więc wezmę tego M2000, chociaż do M650 i M600 można wgrać WM 6.1(nieoficjalny). Z Toshiby zrezygnowałem z powodu jej słabego wykonania oraz kiepskiego zasięgu WI-Fi(jest on dla mnie ważnym czynnikiem).

no tylko nieoficjalny ale słyszałem że się nie da (tak samo jak w przypadku M1500 czy MDA Compact 1)