Wybór telefonu z windows mobile


(pakierhakierxd) #1

Witam za jakiś czas chcę zakupić telefon z windows mobile

jaki mi poradzicie....

myślałem nad toshiba g810,samsungiem omnią,Htc Diamond

z tego toshiba g810 jest najtańsza

możecie podać jakieś linki dobrych testów

obecnie mam n95 to jest całkiem głośny telefon

o toshibie g810 czytałem że podobno jest cicha

czy to prawda??

ale z funkcjonalności i wyglądu jest super:)

tak jak inne

na takiego pewnie najszybciej bym zmienił....

bo pewnie podobnie ile ona kosztuje dostanę za n95 na gwarancji z mediamarktu....


(artur01w) #2

Ja bym brał HTC Diamond.


(Pawbrotm) #3

Niestety zbyt głośna nie jest

Jaki Diamond - 1 czy 2, jeśli 2 to wybór jest oczywisty. Jeśli nie to Omnia również może być godna zainteresowania ze względu na ekran (G810 ma skromne QVGA).


(pakierhakierxd) #4

ale jakoś tam słychać.... chyba

może nie jest aż tak źle

a z tym oprogramowaniem można samemu wgrać 6.5

lub w salonie play czy innym

ale G810 jest raczej najtańsza

z gwarancją i bez simlock...

to zastanowię się może niedługo wymienię na tą toshibę jak będzie mi pasowała to będę ją jakiś czas mieć

a jak uzbieram kasę to wymienię na omnie lub htc diamond 2 jeśli nie będzie aż taki drogi.....


(Pawbrotm) #5

Jak masz dzwonek, który jest sam w sobie głośny, to prawdopodobnie wystarczy.

Ten WM 6.5 jest zrobiony przez niezależną osobę (o oficjalnym 6.5 można zapomnieć, poza tym to jest nowsza i lepsza wersja od tej oficjalnej). Osoba ta jednak za dostęp do nowszych buildów wymaga dotacji, ale moim zdaniem naprawdę warto.

Jak już dozbierasz to tylko Diamond 2 - świetny sprzęt - moje marzenie.


(Zbych ) #6

Poczekajmy do konca roku a zapewne wiekszość sprzętu który obecnie posiada windowsa 6,1 dostanie darmowe update do 6.5 oczywiście wersja oficjalna , obecnie już pare modeli można aktualizować , a sądzę tak że większość teli będzie miała darmową aktualizaje do 6,5 bo to następny po Viscie niewypał microsoftu, który raczej nie zdobędzie większego zainteresowania . Swego czasu bawiłem się wersją nieoficjalną na diamondzie "wyprodukowaną" na bulidzie ale nie przypadła mi do gustu i wrócilem do 6,1


(Pawbrotm) #7

Który to był build?

A na co mi przestarzała wersja oficjalna, skoro mam coś nowszego i lepszego - WM 6.5.1. :stuck_out_tongue:

Żebyś się nie zdziwił. :stuck_out_tongue:


(Zbych ) #8

A zpewniam Cię że nie masz nic nowszego, to co do tej pory powstało nieoficjalnie to były zawsze przeróbki lepsze lub gorsze opierające się wyłącznie o wersje testowe systemu udostępnionego beta testerom , a w żeczywistości koncowy produkt windows mobile 6,5 (orginal) bardzo znacząco różnie

się od wszystkich bulidów wydanych przez microsoft a nastepnie zmodyfikowanych przez różne nieoficjalne osoby , co z tego że masz wersje 6.5.1 jak to tylko wersja oparta o bulida. I nie ważne które bulidy miałem zainstalowane bo było ich dziesiątki i na każdym z nich były więcej lub mniej poważne bugi , nadal około 90% użytkowników windowsa mobile woli używać orginalnych wersji nie przerobionych bo te wersje moim zdaniem i zapewne innych równiż są najbardzie odpowiednie i dopracowane do odpowiednich urządzeń , a co do oficjalnej wersji 6,5 to sam prezes microsoftu zapowiedział że jest to wersja przjściowa i jego zdaniem może okazać sie równym niewypałem jak Vista. Pozatym jak wiadomo nie od dziś WM 6.5 z pozałanczanymi wszyskimi bajerami nie nadaje się na starsze urządzenia a i niektóre z nowszych które posiadają standartowe procesory 520Mhz i nie więcej jak 196Mb pamięci w dodatku dzielonej gdzie na aplikacje przypada niewiele ponad 100Mb a reszta na grafike , a dobrze o ty wiem, bo wiem jak działa mój diamond na wersji 6.5 czyli muli niesamowicie w przeciwienstwie do wersji 6,1.

Zresztą to że WM 6,5 nie nadaje się na starsze urządzenia nie jest tylko moją opinią a również taką opinie wyraził dyrektor HTC Mark Moons, zapowiadając że nie będzie aktualizacji do WM 6,5 na starsze urządzenia , przyczyna , zbyt słabe.


(Pawbrotm) #9

Jakbyś poużywał Toshiby G500 z oryginalnym WM5 to zmieniłbyś zdanie. :stuck_out_tongue: Często właśnie oryginalny ROM jest niedopracowany i przeładowany zbędnymi programami - brandowane ROM-y to już w ogóle porażka.

No zobacz, a ja mam Qualcomma 400 MHz i 128 MB RAM i wolne ok. 40 MB RAM i jakoś zawsze starcza. Poza tym WM 6.5.1 działa o wiele lepiej i szybciej od oryginalnego WM 6.1.

Poza tym początek tak poplątałeś, że nie wiem o co chodzi. Poza tym 6.5.1 jest już nowszym systemem - 6.5 zatrzymał się na 23022, a MS tworzy już nowszą wersję - buildy 23037, 23047, 23053, 23060 i ostatnio 23064 to już inny system - wyglądowo opiera się na 6.5, ale zarazem jest wiele zmian i ulepszeń.