Wybór telefonu z windows mobile

Witam za jakiś czas chcę zakupić telefon z windows mobile

jaki mi poradzicie…

myślałem nad toshiba g810,samsungiem omnią,Htc Diamond

z tego toshiba g810 jest najtańsza

możecie podać jakieś linki dobrych testów

obecnie mam n95 to jest całkiem głośny telefon

o toshibie g810 czytałem że podobno jest cicha

czy to prawda??

ale z funkcjonalności i wyglądu jest super:)

tak jak inne

na takiego pewnie najszybciej bym zmienił…

bo pewnie podobnie ile ona kosztuje dostanę za n95 na gwarancji z mediamarktu…

Ja bym brał HTC Diamond.

Niestety zbyt głośna nie jest

Jaki Diamond - 1 czy 2, jeśli 2 to wybór jest oczywisty. Jeśli nie to Omnia również może być godna zainteresowania ze względu na ekran (G810 ma skromne QVGA).

ale jakoś tam słychać… chyba

może nie jest aż tak źle

a z tym oprogramowaniem można samemu wgrać 6.5

lub w salonie play czy innym

ale G810 jest raczej najtańsza

z gwarancją i bez simlock…

to zastanowię się może niedługo wymienię na tą toshibę jak będzie mi pasowała to będę ją jakiś czas mieć

a jak uzbieram kasę to wymienię na omnie lub htc diamond 2 jeśli nie będzie aż taki drogi…

Jak masz dzwonek, który jest sam w sobie głośny, to prawdopodobnie wystarczy.

Ten WM 6.5 jest zrobiony przez niezależną osobę (o oficjalnym 6.5 można zapomnieć, poza tym to jest nowsza i lepsza wersja od tej oficjalnej). Osoba ta jednak za dostęp do nowszych buildów wymaga dotacji, ale moim zdaniem naprawdę warto.

Jak już dozbierasz to tylko Diamond 2 - świetny sprzęt - moje marzenie.

Poczekajmy do konca roku a zapewne wiekszość sprzętu który obecnie posiada windowsa 6,1 dostanie darmowe update do 6.5 oczywiście wersja oficjalna , obecnie już pare modeli można aktualizować , a sądzę tak że większość teli będzie miała darmową aktualizaje do 6,5 bo to następny po Viscie niewypał microsoftu, który raczej nie zdobędzie większego zainteresowania . Swego czasu bawiłem się wersją nieoficjalną na diamondzie “wyprodukowaną” na bulidzie ale nie przypadła mi do gustu i wrócilem do 6,1

Który to był build?

A na co mi przestarzała wersja oficjalna, skoro mam coś nowszego i lepszego - WM 6.5.1. :stuck_out_tongue:

Żebyś się nie zdziwił. :stuck_out_tongue:

A zpewniam Cię że nie masz nic nowszego, to co do tej pory powstało nieoficjalnie to były zawsze przeróbki lepsze lub gorsze opierające się wyłącznie o wersje testowe systemu udostępnionego beta testerom , a w żeczywistości koncowy produkt windows mobile 6,5 (orginal) bardzo znacząco różnie

się od wszystkich bulidów wydanych przez microsoft a nastepnie zmodyfikowanych przez różne nieoficjalne osoby , co z tego że masz wersje 6.5.1 jak to tylko wersja oparta o bulida. I nie ważne które bulidy miałem zainstalowane bo było ich dziesiątki i na każdym z nich były więcej lub mniej poważne bugi , nadal około 90% użytkowników windowsa mobile woli używać orginalnych wersji nie przerobionych bo te wersje moim zdaniem i zapewne innych równiż są najbardzie odpowiednie i dopracowane do odpowiednich urządzeń , a co do oficjalnej wersji 6,5 to sam prezes microsoftu zapowiedział że jest to wersja przjściowa i jego zdaniem może okazać sie równym niewypałem jak Vista. Pozatym jak wiadomo nie od dziś WM 6.5 z pozałanczanymi wszyskimi bajerami nie nadaje się na starsze urządzenia a i niektóre z nowszych które posiadają standartowe procesory 520Mhz i nie więcej jak 196Mb pamięci w dodatku dzielonej gdzie na aplikacje przypada niewiele ponad 100Mb a reszta na grafike , a dobrze o ty wiem, bo wiem jak działa mój diamond na wersji 6.5 czyli muli niesamowicie w przeciwienstwie do wersji 6,1.

Zresztą to że WM 6,5 nie nadaje się na starsze urządzenia nie jest tylko moją opinią a również taką opinie wyraził dyrektor HTC Mark Moons, zapowiadając że nie będzie aktualizacji do WM 6,5 na starsze urządzenia , przyczyna , zbyt słabe.

Jakbyś poużywał Toshiby G500 z oryginalnym WM5 to zmieniłbyś zdanie. :stuck_out_tongue: Często właśnie oryginalny ROM jest niedopracowany i przeładowany zbędnymi programami - brandowane ROM-y to już w ogóle porażka.

No zobacz, a ja mam Qualcomma 400 MHz i 128 MB RAM i wolne ok. 40 MB RAM i jakoś zawsze starcza. Poza tym WM 6.5.1 działa o wiele lepiej i szybciej od oryginalnego WM 6.1.

Poza tym początek tak poplątałeś, że nie wiem o co chodzi. Poza tym 6.5.1 jest już nowszym systemem - 6.5 zatrzymał się na 23022, a MS tworzy już nowszą wersję - buildy 23037, 23047, 23053, 23060 i ostatnio 23064 to już inny system - wyglądowo opiera się na 6.5, ale zarazem jest wiele zmian i ulepszeń.