Wybór telewizora 49″ 4K?

Witam
zastanawiam się na kupieniem nowego tv i szukam jakiegoś dobrego 49" 4k hdr (te wszystkie bajery =) ) i chciałbym zapytać czy Sony KD-49XE7005 jest godny polecenia? szukam czegoś w przedziale 2500-3000zł

Czytając opinie przeciętny użytkownik chwali ten model, natomiast specjaliści wytykają że matrycę w tym modelu oraz jakość czerni podobno jest nie najlepsza. Osobiście tv służyłby głównie do oglądania filmów i gier z pc. Nie jestem jakimś ekspertem, ale przy oglądaniu filmów (4K) chciałbym żeby obraz był (jak na tę półkę cenową) dobry. Nie zależy mi na AndroidTV (w tym przedziale cenowym i tak nie znajdę =) ). I teraz najbardziej upierdliwe wymaganie: podstawa nie może być za szeroka (do 80cm) więc cześć tv odpada.

Chętnie poczytam wasze opinie na temat tego TV lub zapoznam się z jakimiś propozycjami.

Pozdrawiam

Niedawno kupowałem Panasonica TX-50ex700e. Ze względu na brak matrycy VA odpadły wszystkie LG, Samsungi, Sony, Philipsy. Polecam, można oglądać po ciemku i czerń jest czarna. Wady też ma, nienajlepszy dzwięk, wolny system Firefox. Zastanawiam się jak poprawić dzwięk, kupić głośniki aktywne czy amplituner z kolumnami. Czeka Cię niezły ból głowy z wyborem. Za Panasa zapłaciłem 3099 zł.

W jakiej odległości będziesz siedział? 49 cali i 4K to trochę nieporozumienie (no chyba że 1m przed ekranem siedzisz). EDIT: przemyśl zakup, do relatywnie tak małych (wiem, że to brzmi dziwnie) TV 4k nie ma za bardzo sensu: pocieszysz się tym, jak podejdziesz na pół metra i to wszystko. Inna sprawa, że masz budżet 2.5k - troszkę głupio się pchać w tym przedziale cenowym w 4k.

@anon84950130 dzięki za propozycję, zobaczę tego Panasonica

@bachus w moim przypadku odległość to max 2-2.25m. Przy czym jednak upieram się przy 4k a większy niż 49" po prostu się nie zmieści (taki pokój) EDIT: Jaki jest sensowny przedział cenowy? Bazowałem na tym co jest na allegro i jak mówię nie chodzi mi o jakiś “top of the top” za niewiadomo za jakie pieniądze

stan55 - witam.
Mam pytanie - na wszystkich stronach podawany jest pobór mocy 82W, a z tyłu na telewizorze - 164 W - a jaka jest prawda?

Pobór prądu uzależniony jest od jasności oglądanych treści i od głośności audio, myślę że wszystkie tv o zbliżonej matrycy są podobnie prądożerne.

Zobacz Philips 43PUS6501 z zimowej promocji za 2399 zł https://inspiracje.x-kom.pl/zimowa-promocja z Ambilight fajna sprawa robi wrażenie
+Niski Input Lag
+System Android TV
+Katy widzenia
+HDR