Wybór telewizora dla rodziców

Hej.
Podrzućcie jakieś dobre oferty telewizorów w rozmiarze 50-55 cali bo wybór jest taki, że nie wiem na co zwrócić nawet uwagę :wink: Ważne, żeby działał szybko, a obraz był ostry. Telewizor głownie do kablówki.
Albo przynajmniej na jakie marki zwracać uwagę, a jakich unikać?

W “domyśle” budżet na zakup “nieograniczony”, czy też w granicach zdrowego rozsądku ??

W pierwszym przypadku, wybór jest “prosty”…tylko sprzęt QLED lub OLED…gwarancja obrazu “brzytwa”…

Bez specjalnej spiny, ale w granicach zdrowego rozsądku. Jak piszę, telewizor będzie pod kablówkę. Pewnie wezmę UHD, ale oleda przy kablówce raczej nawet nie docenią, więc sensu nie widzę.

Matryce w LG są coś warte?

No i dobrze, tylko aby nie “przeoczyć” konieczności posiadania przez wybrany model HDR-u…praktycznie każdy taki telewizor się sprawdzi, jeżeli nie będą potrzebne “wycudowane” funkcje “Smart”.

Znalazłem coś takiego:



Bo tanie, a dla mnie te wszystkie telewizory do wyboru niczym się nie różnią :stuck_out_tongue:
Pójdę do sklepu to namówią mnie pewnie na co będą chcieli… :stuck_out_tongue:

Abstrahując od wszystkiego…to ten Samsung wydaje się “ładniejszy”…

Daj się na ten model “namówić” :slight_smile:

Wziąłem samsunga. Nie ma się co rozczulać :stuck_out_tongue:

Mam nadzieję że rodzice nie będą dużo korzystać ze standardów SmartTV gdyż te u samsungów strasznie mulą.

Parafrazując…“gdzie Polaków dwóch, tam trzy Samsungi”… :slight_smile:

Mógłbym napisać, że takie stwierdzenie o “muleniu” to bzdura…ale po co…z autopsji wrażenia odmienne, wręcz “błyskawica”…oczywiście nie piszemy o modelach sprzed dekady…

Po wyborze przez autora, temat wydaje się"wyczerpany" :slight_smile:

1 polubienie

Na pewno nie będą się bawić tym telewizorem tylko go oglądać :smiley: A czy miałeś rację okaże się pewnie jutro :slight_smile:

Witam
Ponieważ dla każdego jakość TV to co innego, reklamy kłamią, sprzedawcy są tendencyjni proponuje bardzo prosty samodzielny test TV który zajmie Ci 1 minutę, test pozwoli ocenić jakość wyświetlanego obrazu:

  1. Ściągasz film:
    https://drive.google.com/file/d/0B_9qzD3_HGn0bHN1N2hrSzU4QnM/view?usp=sharing
  2. Nagrywasz na pendrive
  3. Idziesz do sklepu z telewizorami i wkładasz do testowanego TV (sprzedawcy bez problemu pozwolą)
  4. W filmie mniejsze i większe napisy na tablicy rejestracyjnej muszą być wyraźne i czytelne, to samo w książce.

Z tych co przeszły test wybierasz tego który ma dodatkowe “smartowe” potrzebne Ci funkcje.

Test przechodzi 20% telewizorów.

Ten TV samsunga ma fajny ekran wiec nie będą narzekać tylko jedno nie pasuję cena mogłeś kupić taniej

Rodzice są zadowoleni, z funkcji smart nie korzystają. Sam testowałem tylko youtube i działa w miarę sprawnie. Obraz wyraźny i płynny. Na potrzeby kablówkowe, aż nadto :wink: Zdziwiło mnie, że nawet dźwięk z wbudowanych głośników jest nie najgorszy.
Może kupiłbym taniej na allegro, ale większość zakupów robię na morele bo jestem z nich zadowolony i wolałem mieć pewny zakup niż się uchwycić na stówkę czy dwie :slight_smile:

Napisz coś o tym samsungu, sam szukam i im więcej wertuję internet tym mniej wiem. Napisz jak wygląda czarny kolor, jaka matryca VA czy IPS. Z tego co wyczytałem ten tv ma odświeżanie 50 Hz, czy nie występuje efekt smużenia przy szybkich akcjach. Proszę o odpowiedź.

Czarny jest czarnym (hdr), nie wiem jakie ma odświeżanie, ale chyba wysokie bo obraz wydaje się wyjątkowo płynny, nawet przy źródle które takie płynne nie jest (chyba jakaś wbudowana funkcja) - trzeba się przyzwyczaić bo na początku ruch w filmach wydaje się teatralny, za to sport ogląda się super, nie ma smużenia. Jeśli jesteś niezdecydowany to ze swojej strony polecam.