Wybór telewizora do 2100zł

Witam serdecznie!

Stoję przed ciężkim wyborem telewizora do 2100zł. Jedynym wymogiem jest, aby miał 42 cale i był czarny i niekineskopowy :smiley: . Co do reszty nie mam wymogów, ale jak najmniejsze zużycie prądu, jak najwyższa jakość itd. DO tej kwoty wchodzi tylko w grę LCD, chyba że znajdziecie coś lepszego.

Pozdrawiam

gruchacz

Za taką kwotę znajdziesz Plazmę Panasonica co niewątpliwie będzie najlepszym rozwiązaniem.

Dokładnie o taki model : http://www.panasonic.pl/html/pl_PL/Prod … kInfo=true

I jeszcze ci zostanie trochę kasy na jakieś kabelki HDMI i na piwo, żeby z kolegami oblać nowy telewizor :wink:

Lepszym od powyższego wyborem będzie 42 calowa plazma o rozdzielczości 1920x1080 ;>

http://www.ceneo.pl/7357729

Ooo…jeszcze lepiej tylko widzę, że on już chyba wyleciał z oferty Panasonica ale nie mniej model lepszy.

Zdecydowanie PANASONIC TX-P42U20E

Średnie zużycie prądu na poziomie 130-180 W. Maksymalne 275 W.

10 zł. więcej miesięcznie do rachunku, ale za to jaki obraz i ile frajdy z oglądania :slight_smile:

Dodane 23.09.2010 (Cz) 0:07

Nowszy model to PANASONIC TX-P42S20E

Koledzy dobrze radzą, zapomnij o technologi LCD jeśli chodzi o telewizor.

A co z oszczędnością energii? Telewizor będzie średnio chodził 2-4h dziennie, więc ile może wynieść różnica pomiędzy tymi technologiami (LCD i plazmowy), ponieważ czytałem że LCD jest znacznie bardziej energooszczędny?

Można przyjąć, że LCD i Plazma są na równi energooszczędne. Plazma zwiększa swoje zapotrzebowanie gdy musi jaśniej świecić. Bierz Plazmę Panasonica i będziesz zadowolony.

Z tym “znacznie” to gruba przesada.

Takie bzdury piszą Ci co mają LCD a z Plazmą nigdy nie mieli do czynienia.

http://plazma-lcd-fakty.pl/mity/mity.php?energia

Nawet jeśli będzie zużywał 2x więcej energii… jak zobaczysz różnicę jakości obrazu, głębię czerni (vs jej brak w lcd), to będziesz wiedział że nie warto się przejmować kilkoma złotymi rocznie za prąd…

Witam ponownie!

Jednak przesyłka tego telewizora okazała się bardzo droga (350zł), więc mój budżet byłby znacząco przekroczony, więc prosiłbym o znalezienie czegoś tańszego (do max 2050pln z przesyłką), czyli do około 1850zł-1900zł cena samego telewizora :slight_smile:

Pozdrawiam!

Nie mieszkasz w jakimś małym mieście więc napewno kręcąc się po okolicy znajdziesz sklepy RTV AGD

z tego co kiedyś tam wyczytałem chyba na forum HDTV to seria U nie tyle wyleciała z oferty panasonica tyko w ogóle do niej nie trafiła chodzi o ich stronę internetową , ten model jest znacznie okrojony z funkcji ma gorszą matrycę od serii S,X (tak mi się coś przypomina ale pewien nie jestem) a to wszystko dlatego że to model marketowy miał być tani i sprawiać wrażenie dobrego , z tego co pamiętam tak coś gdzieś pisało na tym, forum i ludzie zamiast tego polecali serię X,S oczywiście mogę się mylić, a co do samego wyboru polecam oczywiście jakąś plazme panasonica bo w tej cenie naprawdę nie znajdziesz konkurenta ze strony LCD plazma będzie tu raczej najlepszym rozwiązaniem ,więc jak przesyłka za drogo (choć ja jak kupowałem G20 to za przesyłkę płaciłem coś koło 100zł poszukaj spośród sprzedawców na allegro może któryś ma taniej przesyłkę )to udaj się do sklepu tam za nią raczej nie zapłacisz i masz pewność że towar bezpiecznie w twoich rękach trafi do domu