Wybór telewizora

Witam, rozważam kupno telewizora, zastanawiam się przy tym czy warto kupić smart tv czy telewizor z jakąś do niego przystawką. Skłaniam się ku temu drugiemu, zwłaszcza że jednego smarta już posiadam i moje odczucia są raczej negatywne. Proszeęo jakieś sugestie i pozdrawiam,

Zgadzam się, że zewnętrzna przystawka jest lepszym rozwiązaniem niż smart. Jednak nie spotkałem na rynku telewizorów, które mają bardzo dobrej jakości obraz i nie mają funkcji smart :slight_smile:

Dokładnie, bardzo ciężko dostać teraz coś bez SmartTV, to już niestety powoli staje się standardem. Ale nic nie przeszkadza żeby mimo wszystko dokupić do niego przystawkę, zestaw bezprzewodowy i korzystać jak z normalnego komputerka :wink:
Ostatecznia SmartTV warto mieć w zapasie, telewizor zazwyczaj kupuje się na pare lat. W tym czasie może wpadnie jakaś sensowna aktualizacja oprogramowania.

Tego smarta kupiłem cztery lata temu a biorąc pod uwagę rozwój technologii jest już przeżytkiem. W dobie komputerów, tabletów i smartfonów nie widzę zastosowania dla smarta tv, przynajmniej w moim przypadku. Tak więc ten obecny powędruje na działkę. Myślę że za około 2 tys.PLN kupię coś na czym da się obejrzeć olimpiadę.
Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

ja jakiś czas temu zamówiłem LG w sferisie ze smartem TV i od tej pory zrezygnowałem dodatkowej tlewizji, u mnie sprawdza się super

Nie musisz używać smarta polecam LG 49UJ6307
3840 x 2160 (UHD 4K)
Smart TV
HDR
Fajny ekran

Właśnie korzystam z LG, jeśli chcę obejrzeć cokolwiek z pena, zanim przebije się do odtwarzacza itd…to mogę spokojnie zrobić sobie kawę, a na koniec komunikat “ten format pliku nie jest obsługiwany”. Więc należy odłączyć tv sieci odczekać kilka minut, następnie czekać na załadowanie się systemu (tym razem herbata) i można coś obejrzeć. To właśnie zraża mnie do smartów.

to chyba tez zależy od modelu bo u mnie nie ma takich problemów, zdarza się ale rzadko, pen jest od razu wczytywany, dzieciaki na okrągło oglądają i wszystko śmiga

Kolega ma ten LG nigdy nie było problemów z takim komunikatem

Mam SmartTV i podłączonego do niego Android TVBoxa, oba rozwiązania mają plusy :slight_smile:
Przewagą boxa, jest to, że może działać non stop np. DLNA z podłączonego dysku i udostępniać zasoby do sieci. I jeśli chodzi o wyżej znajdujący się komentarz dotyczący problemu z formatem pliku - Box raczej nie będzie miał takich problemów - odtwarza wszystko.
Natomiast do YouTuba wolę używać aplikacji na TV.