Wybór trwałego laptopa do 2500 zł


(Kbrzujszczak) #1

Witam i od razu przechodzę do konkretów.

 

Poszukuję sprzętu w cenie do 2500 zł (minimalne wahania cen są jednakże okej) przeznaczonego do użytku, cóż, dość uniwersalnego. Z typowych rzeczy domowych - internet-office-muzyka/filmy. Okazyjnie jakieś gry, ale nie w ilościach kosmicznych i zdecydowanie nie najnowsze tytuły (zatrzymałem się pod tym względem gdzieś na okolicach 2010 r.). Czasem jestem zmuszony sporo pracować z edytorami grafiki (rysowanie przy użyciu tabletu), czy drobną edycją filmów i dźwięku, ale nie wiem, czy w jakimś stopniu zmienia to specyfikację.

 

Co dla mnie ważne - dużo podróżuję i często jestem w sytuacji szybkiego "laptop wyjmij-laptop schowaj". Wiem, że nie zawsze w takich momentach dobrze dbam o sprzęt, więc chciałbym propozycje czegoś w miarę solidnie wykonanego i idiotoodpornego. :slight_smile: Obecnie korzystam z Ideapada z Lenovo (Y570) i nie jestem zadowolony z wyboru - obudowa trzeszczy, łamie się, klawiatura gnie pod palcami, chłodzenie jest ponurym żartem, a ostatnio nawet ekran zaczął chybotać na zawiasach. Na teraz rozważałem coś z serii ThinkPad (nie są dobre do gier, ale w ostateczności mógłbym z nich zrezygnować), bądź cokolwiek z Della - słyszałem dużo pochlebnych opinii, jednakże nie orientuję się zbytnio w temacie.

 

System operacyjny nie wchodzi w grę, bo mam już własne, zapewnione z uczelni - Windows 7 Pro lub Windows 8.1 Pro. Tak więc ceny propozycji mogą być większe niż podałem, jeśli jest opcja zrezygnowania z kupna OS'a.

 

Byłbym niezmiernie wdzięczny za pomoc. :smiley:


(Brozinho) #2

Idealnie pasuje mi tu Lenovo Z50-70 z i7 ulv i GT840:

http://www.morele.net/laptop-lenovo-z50-70-59-433462-649385/

 

Matryca FHD przyda się do edycji grafiki, spokojnie pograsz w te średnio wymagające gierki.

 

Ewentualnie bez rozdzielczości FHD, z matową matrycą masz ASUSa X550LN z i7 ulv i GT840:

http://www.morele.net/laptop-asus-x550ln-x550ln-xo107-649190/

 

Tutaj dobra kultura pracy, matowa matryca, większa wydajność w grach (mniejsza rozdzielczość).


(Stormiak12) #3

A mi pasuje Dell 7537:

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/11618603#techniczne

Bardzo dobre wykonanie, wytrzymała bateria ( w tych laptopach trzyma do 10 godzin).

Procesor i5

ale niezła grafika: ge force gt 750m.

Cena oczywiście jest bez windowsa.