Wybór tunera TV

Witam!

Planuję kupic karte telewizyjna. Nie wymagam duzo: odbieram tylko kilka kanalow przez antene pokojowa i kablowke (studenckie mieszkanie, a karta ma byc z braku miejsca na telewizor) + radio. Przez 2 lata uzywalam AVerTV GO 007 FM Plus. Nie wybieralam sobie specjalnie karty - wzielam pierwsza lepsza. Jestem z niej zadowolona. Nie korzystalam z wszystkich funkcji tej karty np nagrywania filmow, bo nie byly mi one na razie potrzebne. Teraz jestem zmuszona kupic nowa karte, do drugiego komputera, ale z ciekawosci jak to moze byc z inna karta :slight_smile: nie chce takiej samej.

W AVerTV GO 007 FM Plus denerwowalo mnie wolne przelaczanie kanalow (chociaz w nowym oprogramowaniu wyglada to juz troche lepiej). Nie wiem, czy tak jest ze wszystkimi kartami? Chcialabym wiec karte, w ktorej kanaly przelaczane sa w miare szybko i zeby mozna bylo przez pilota wylaczyc kompa jak juz skonczymy ogladac :). Bo w tej mojej jest tak tylko jak ustawiam sobie wylaczenie za np pol godziny.

Jakie firmy polecacie? Patrzac np na Allegro widze 3 glowne: Avermedia, Leadtek, PixelView - ktora jest najlepsza? A moze to bez znaczenia i w przypadku moich wymagan (odbior tylko analogowy) wystarczy zwykla bezfirmowa karta taka jak np tutaj:

http://www.allegro.pl/item243418508_b35_okazja_karta_tv_philips_pilot_pol_instrukcja.html?

Szukamy karty do 160zl, co polecacie? W gre wchodzi raczej tuner wewnetrzny, oczywiscie do komputera stacjonarnego.

Z gory dziekuje za pomoc :slight_smile:

badziew na dośc starym chipsecie (choć philips) :

z tej będziesz zadowolona (może być używana ??)

http://www.allegro.pl/item245859069_kwo … osze_.html

swoją drogą autor aukcji kręci bo ta karta działa w Viście :slight_smile: pewnie nie umiał jej uruchomić (w dodatku media center).

Bierz tą bo będzie to najlepszy wybór Leadtek Winfast 2000XP Expert.

Ale wlasnie troche stara…przynajmniej jak widze wymagania systemowe…nie lepiej kupic jakas lepszej formy?

Chce kupic karte nowa, zeby miec gwarancje :). I chocia czesto kupuje na Allegro tym razem mam zamiar zrobic to w sklepie (zeby w razie czego nie miec klopotu z reklamacja)

Złączono Posta : 24.09.2007 (Pon) 21:18

Mialam taki zamiar :slight_smile: tylko naczytalam sie o szmerach i klopotach z dzwiekiem :slight_smile: ale widzialam pozytywne opinie i ze duzo osob jest z niej zadowolonych. A kanaly szybko sie przelaczaja? Czy tez sa opoznienia? Bo prawde mowiac nie wiem czy wszystkie karty tv tak maja czy tylko moja, nie mam porownania a w necie ciezko cos znalezc na ten temat

Mam tą kartę i nie mam kłopotów z szumami itp.,kanały szybko się przełączają obraz też jest wysokiej jakości oczywiście jak jest odpowiedni sygnał.No i jest możliwość wyłączenia komputera pilotem. :smiley:

connexanty mają gorszą jakość obrazu niż philipsy.

Twinhan robi najlepsze tunery. Dla twoich potrzeb patrząc dodatkowo w przyszłość (kilka lat) http://www.komputronik.pl/Tunery_TV_FM/Twinhan/Twinhan_DTV_Hybrid_DVB_T/pelny,id,34579/

Tylko,że agataz77 napisała,że chodzi jej tylko o odbiór analogowy,a zanim w Polsce na dobre zacznie działać naziemna tv cyfrowa to chyba w starym kinie Rambo zagrają,a do tego czasu te karty stanieją.

Żebyś się nie zdziwił, cyfrowa telewizja naziemna działa w Polsce już pare lat w ok. 3 miastach. A w przeciągu 2 lat i tak jesteśmy do tego zobligowani przez UE tak więc niekupienie hybrydy byłoby niewykorzystaniem okazji. Tymbardziej że tradycyjnie i jakościowo twinhan jest lepszy od konkurentów.

Złączono Posta : 24.09.2007 (Pon) 21:40

A i 240zł to nie dużo za dobry tuner…

Nie szukam takiej najnowoczesniejszej karty, bo nie mam wejscia PCI-E a na tym chyba one chodza (nie znam sie na kompach tak dobrze jak wiekszosc z was :wink: ). Mam dostep do cyfrowej tv, ale z niej nie korzystam i na razie nie bede. A pozniej to juz mam zamiar ale nie przez komputer dlatego chce tuner do analogowej tv

Na pci jest, a jeśli masz dostęp do cyfrowej tv to tym bardziej warto zobaczyć różnicę jakości, bardziej widoczna będzie na monitorze komputerowym niż na np. kineskopowym telewizorze, nawet jeśli to drugie miałoby 32 cale :slight_smile: Jeśli koniecznie koniecznie koniczenie analogowy to można leadteka spróbować, albo aver media 303 czy jakoś tak.

Nie napisałem,że jej nie ma tylko zanim na dobre zacznie działać,co mi po 3 miastach z tv cyfrowa jak w nich nie mieszkam.A co zrobi nam Unia jak jej nie wprowadzimy?Naszym prywatnym nadawcom nie spieszy się bo mają swoje platformy cyfrowe.

Mam dostep, ale musialabym podpisac umowe, zeby zobaczyc te roznice… A w mieszkaniu nie mam tv :slight_smile: tylko kompa bez karty. Ale dziekuje za pomoc i uwagi. Zastanowie sie przy modernizacji kompa, bo za jakis czas i to mnie czeka.

Zastanawiam sie nad:

Leadtek Winfast 2000XP Expert

AVerTV Super 007

AVerTV Studio 303 FM NICAM

Kanaly maja sie szybko przelaczac :slight_smile: i komputer powinien byc wylaczany pilotem :-D.

(ps. mam procesor Pentium 4 2GHz, grafike 64mb i ram 1gb+256mb)

Złączono Posta : 04.10.2007 (Czw) 14:33

A gdzie ta mozliwosc wylaczenia komputera pilotem? mam nadzieje, ze nie chodzi o sleep. Kupilam te karte :slight_smile: ale obraz lepszy mialam w Aver go 007