Wybór TV ok 50 cali do 3000zł dla Taty

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? nie wiem

2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? około 3m

3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2

4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost

5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać

6.Jak słońce świeci w pokoju ? w tył telewizora, telewizor zasłania okno

7.Jaki masz obecnie telewizor ? stary:)

8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? SmartTV, Netflix

9.Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Naziemna Telewizja

10.Jakie urządzenia ?

11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? ok 4h dziennie

12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętne

13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy,sport,seriale

14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Nie

15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie

16.Preferencje co do marki ? Samsung

17.Preferencje co do wielkości ? ok 50cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? ----

19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? roznie

20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000 zł

21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? raczej nie

Szukam Tv dla taty ma już 70 lat i chce zakupić nowy,będzie Koszystał z Netflixa,telewizji naziemnej…
Nie ma jakichś większych wymagań,mógłby być prosty w obsłudze chociaż tata w miarę sobie daje rade i ma tablet, komórkę i smarta w obecnym tv:)

Te wszystkie parametry typu “wielkość pomieszczenia” to jest jakiś bull-sh*t. Przez lata używania wielu różnych telewizorów doszedłem do wniosku, że idealny telewizor powinien mieć:

  • 4K i HDR,
  • Matrycę 100Hz
  • Ambilight,
  • Czujnik jasności, żeby sam się ściemniał i nie walił po oczach w nocy, i żeby sam się rozjaśniał, aby dało się oglądać w dzień,
  • Apki do Netflixa, Prime i HBO go,
  • Zabezpieczone przed przepięciami porty HDMI,
  • Wyjście na słuchawki z boku i możliwość regulacji głośności na tym wyjściu pilotem.

Cała reszta jest nieistotna.

ps. póki co, takiego nie znalazłem :slight_smile:

Już tylko to wymaganie skazuje opcję wyboru wyłącznie do jednej marki. :wink:

@SolarSolar

Ten będzie idealny dla twojego taty. Jakością obrazu będzie zachwycony i spełni się we wszystkich wyżej wymienionych przez ciebie wymaganiach plus dodatkowo jako bonus pięć dodatkowych cali i mieści się w sporej rezerwie w przeznaczonym przez ciebie budżecie.

Samsung QE55Q64TA QLED 55’’ 4K (Ultra HD) Tizen w Morele.net

Ja mam Samsung UE55RU792U o ile dobrze pamietam. Jak na razie najlepszy tv jaki mialem i nie chodzi o SMART TV tylko o jakość obrazu, płynność itp to nawet drogi model kuzyna od Sony pokonał jakością obrazu, a i dźwięk nie najgorszy. Polecam Samsungi.

Ja do seriali i filmów ten TV odradzam. Właśnie przez upłynniacz który sprawia wrażenie opery mydlanej. Poza tym tam zastosowano technologię crystal która nie jest stworzona do filmów i seriali a do raczej programów informacyjnych, przyrodniczych. No i to zwykła matryca LED. W budżecie do 3k można kupić matryce z wyższej ligi czyli QLED (nie mylić z OLEDem)

Stopień podbicia fps można regulować, albo wyłączyć jeśli komuś przeszkadza. Ja tez nie mogę ogladac z tym filmów kiedy ustawiony jest na maksa. Jakoś się człowiek przyzwyczaił do „magii kina” które robi 25 klatek :wink:
Piszę o samsungach ogolnie, bo wymienionego modelu nie znam.

No można ale w tym modelu obraz (jak dla mnie) nawet po zjechaniu do zera sprawia wrażenie że coś jest nie tak. Jednak tutaj masz rację. Można to sobie regulować. Mnie jednak nie przekonuje ta technologia crystal która sprawia wrażenie że obraz jest krystalicznie czysty, bez filmowego ziarna, bez tej kinowej faktury i film przypomina jakby był to teatr telewizji. To są telewizory właśnie przeznaczone do oglądania wiadomości, filmów przyrodniczych itp. tam taki obraz się sprawdza. Jak ktoś lubi oglądać filmy czy seriale to naprawdę warto zainwestować w QLED lub NanoCell. Zupełnie inne doznania. Tym bardziej, że te telewizory nie są już aż tak strasznie drogie. QLEDa można spokojnie znaleźć już od 2,5k chyba tylko niewiele droższy jest NanoCell.