Wybór ultrabooka do ok 4000zł

Cześć wszystkim!
Jestem na etapie wyboru nowego laptopa. Priorytetem jest dla mnie mobilność więc szukam czegoś od 14 cali w dół. Wiem, że na tego typu sprzęcie ciężko będzie grać, jednak znalazłem kilka zestawów, na których może uda się odpalić jakąś nawet bardziej wymagającą gre. Póki co najbardziej skłaniam się ku takiemu Acerowi:
Acer, jedyny minus tego laptopa to pamięć DDR3 1600 Mhz. Tutaj pytanie, odczuję brak DDR4 w codziennym użytkowaniu? Może lepszym wyborem będzie taki Dell? Tutaj niestety jest znacznie gorszy układ graficzny.

Nie zauważysz różnicy pomiędzy DDR3 a DDR4. Acer swift 3 to bardzo dobry sprzęt w swojej kategorii. Jedyne narzekania jakie widziałem dotyczyły matrycy (mimo, że IPS) oraz tego, że ma wlutowaną pamięć (czyli nie jest rozszerzalna).

Co do porównania układów graficznych pomiędzy Acerem i Dellem, wygląda na to, że 940MX nie ustępuje MX150, vide: http://gpuboss.com/gpus/GeForce-MX150-vs-GeForce-940MX

ps. wygląda na to, że Dell ma jeszcze gorszą matrycę…

Ultrabook lecz jeżeli ma być też do gier lepszym wyborem jest Acer Swift 3 i5-7200U/8GB/256/Win10 MX150 FHD posiada zdecydowanie lepszą kartę graficzną.

Ewentualnie możesz pomyśleć o 14 calowej biznesówce Lenovo ThinkPad E470 i5-7200U/8GB/256/Win10X GF940MX FHD
Matryca FULL HD IPS o dobrych parametrach, dobra jakość wykonania jak przystało na model biznesowy, wygodna klawiatura (z tego słynna thinkpady), Trackpoint, cichy i chłodny w codziennym użytkowaniu, niezłe czasy pracy na baterii, atrakcyjna cena.

Poleasingowy ThinkPad X1 Carbon.

To znajdź takiego z grafiką do gier :slight_smile:

Laptop nie służy do gier a tym bardziej ultrabook.

Czego to dowodzi?

Że poleasingowy X1 carbon (taki 4-5 letni) jest na dziś, przestażały technologicznie.

Ale jak ma tego dowieść filmik który wkleiłeś?

Odpal na X1 Wiedźmina 3 :wink:

Jak napisałem wyżej, laptop nie służy do grania a tym bardziej ultrabook.
To że Wiedźmin istnieje nie znaczy że na wszystkim trzeba go odpalać.

BTW, skoro idzie na Atomie to myślisz że na i5 nie da rady?

Pytanie dotyczyło ultrabooka na którym okazjonalnie będzie można zagrać :slight_smile:

Na telefonie też da się grać, ale ani to wygodne ani fajne :stuck_out_tongue:

1 polubienie

MX150 to poziomie GTX950m nawet trochę wyżej już idzie zagrać w Wiedzmina 3 bez szału lecz się pogra. Równie dobrze można kupić 15 cali w okolicach 2kg wagi który już będzie miał GTX1050.

O to chodzi. Z MX150 ultrabook staje się maszyną na której można zagrać w Wiedźmina 3.
ps. Póki co, smartfony tego nie potrafią (poza Kakucho Kanona) :wink: