Wybór ultrabooka do ok 4000zł

(adi2tysdz) #1

Cześć wszystkim!
Jestem na etapie wyboru nowego laptopa. Priorytetem jest dla mnie mobilność więc szukam czegoś od 14 cali w dół. Wiem, że na tego typu sprzęcie ciężko będzie grać, jednak znalazłem kilka zestawów, na których może uda się odpalić jakąś nawet bardziej wymagającą gre. Póki co najbardziej skłaniam się ku takiemu Acerowi:
Acer, jedyny minus tego laptopa to pamięć DDR3 1600 Mhz. Tutaj pytanie, odczuję brak DDR4 w codziennym użytkowaniu? Może lepszym wyborem będzie taki Dell? Tutaj niestety jest znacznie gorszy układ graficzny.

(januszek) #2

Nie zauważysz różnicy pomiędzy DDR3 a DDR4. Acer swift 3 to bardzo dobry sprzęt w swojej kategorii. Jedyne narzekania jakie widziałem dotyczyły matrycy (mimo, że IPS) oraz tego, że ma wlutowaną pamięć (czyli nie jest rozszerzalna).

Co do porównania układów graficznych pomiędzy Acerem i Dellem, wygląda na to, że 940MX nie ustępuje MX150, vide: http://gpuboss.com/gpus/GeForce-MX150-vs-GeForce-940MX

ps. wygląda na to, że Dell ma jeszcze gorszą matrycę…

(Gajwer) #3

Ultrabook lecz jeżeli ma być też do gier lepszym wyborem jest Acer Swift 3 i5-7200U/8GB/256/Win10 MX150 FHD posiada zdecydowanie lepszą kartę graficzną.

Ewentualnie możesz pomyśleć o 14 calowej biznesówce Lenovo ThinkPad E470 i5-7200U/8GB/256/Win10X GF940MX FHD
Matryca FULL HD IPS o dobrych parametrach, dobra jakość wykonania jak przystało na model biznesowy, wygodna klawiatura (z tego słynna thinkpady), Trackpoint, cichy i chłodny w codziennym użytkowaniu, niezłe czasy pracy na baterii, atrakcyjna cena.

(daras28-82) #4

Poleasingowy ThinkPad X1 Carbon.

(januszek) #5

To znajdź takiego z grafiką do gier :slight_smile:

(daras28-82) #6

Laptop nie służy do gier a tym bardziej ultrabook.

(januszek) #7

(daras28-82) #8

Czego to dowodzi?

(januszek) #9

Że poleasingowy X1 carbon (taki 4-5 letni) jest na dziś, przestażały technologicznie.

(daras28-82) #10

Ale jak ma tego dowieść filmik który wkleiłeś?

(januszek) #11

Odpal na X1 Wiedźmina 3 :wink:

(daras28-82) #12

Jak napisałem wyżej, laptop nie służy do grania a tym bardziej ultrabook.
To że Wiedźmin istnieje nie znaczy że na wszystkim trzeba go odpalać.

BTW, skoro idzie na Atomie to myślisz że na i5 nie da rady?

(januszek) #13

Pytanie dotyczyło ultrabooka na którym okazjonalnie będzie można zagrać :slight_smile:

(GioWDS) #14

Na telefonie też da się grać, ale ani to wygodne ani fajne :stuck_out_tongue:

(Gajwer) #15

MX150 to poziomie GTX950m nawet trochę wyżej już idzie zagrać w Wiedzmina 3 bez szału lecz się pogra. Równie dobrze można kupić 15 cali w okolicach 2kg wagi który już będzie miał GTX1050.

(januszek) #16

O to chodzi. Z MX150 ultrabook staje się maszyną na której można zagrać w Wiedźmina 3.
ps. Póki co, smartfony tego nie potrafią (poza Kakucho Kanona) :wink: