Wybór uruchamianego systemu


(rafal83) #1

Witam

Mam taki problem: Robiłem foramt mojego komputera, i nie wiem jak to się stało ale podczas włączania komputera mam do wyboru dwa systemy, oba Windows Xp, gdy wybieram pierwszy system rusza, a gdy drugi to jest komuniakt że nie ma jakiegoś pliku czy coś w tym rodzaju.

Moje pytanie jest takie: Jak się pozbyć tego wybierania jaki system ma być uruchomiony? Chcę aby się uruchamiał system (ten sprawny) bez wyboru.

dziękuję za odpowiedzi


(Cedar) #2

Mój komputer - Właściwości - Zaawansowane - Uruchamianie i Odzyskiwanie - Ustawienia (tak jest w XP, w innych nie pamiętam, pewnie bardzo podobnie)


(rafal83) #3

ok, dzięki ja mam też xp, piszę teraz z innego komputera zobaczę na tamtym jak to będzie w praktyce.

mam jeszcze jedo pytanie odnośnie tej konfiguracji, otóż mam dwa dyski (ATA), na jednym i na drugim jest system, Czy na tym który jest używany tylko do zapisu-system na nim nie jest wykorzystywany, mogę usunąć cały folder s Windowsem?? Czy to się robi w jakiś fachowy sposób?


(Cedar) #4

Ewentualne wpisy w tym co podałem wcześniej mogą odnosić się do systemu na drugim dysku. Jak te wpisy usuniesz to możesz skasować co chcesz z drugiego dysku z nieaktywnym systemem, jednak na niektórych folderach i plikach będzie "krzyczało" że nie można skasować chronionych plików systemu Windows.


(rafal83) #5

no dobrze a jak usunąć te wpisy z tego drugiego dysku? Nie chcę żeby komputer widział że na drugim dysku jest jakiś system, wskazówki jakie podałeś cedar wystarczą tutaj?? Czy też muszę jeszcze podjąć jakieś inne kroki??


(Cedar) #6

Jest tam jeszcze taki przycisk "edytuj" - otworzy Ci się notatnik z edycją tego wpisu, możesz skasować w nim te wpisy, które są zbędne. Polecam ostrożność przy edycji, bo w przypadku pomyłki system nie wystartuje.