Wybór uruchamianego systemu

Witam

Mam taki problem: Robiłem foramt mojego komputera, i nie wiem jak to się stało ale podczas włączania komputera mam do wyboru dwa systemy, oba Windows Xp, gdy wybieram pierwszy system rusza, a gdy drugi to jest komuniakt że nie ma jakiegoś pliku czy coś w tym rodzaju.

Moje pytanie jest takie: Jak się pozbyć tego wybierania jaki system ma być uruchomiony? Chcę aby się uruchamiał system (ten sprawny) bez wyboru.

dziękuję za odpowiedzi

Mój komputer - Właściwości - Zaawansowane - Uruchamianie i Odzyskiwanie - Ustawienia (tak jest w XP, w innych nie pamiętam, pewnie bardzo podobnie)

ok, dzięki ja mam też xp, piszę teraz z innego komputera zobaczę na tamtym jak to będzie w praktyce.

mam jeszcze jedo pytanie odnośnie tej konfiguracji, otóż mam dwa dyski (ATA), na jednym i na drugim jest system, Czy na tym który jest używany tylko do zapisu-system na nim nie jest wykorzystywany, mogę usunąć cały folder s Windowsem?? Czy to się robi w jakiś fachowy sposób?

Ewentualne wpisy w tym co podałem wcześniej mogą odnosić się do systemu na drugim dysku. Jak te wpisy usuniesz to możesz skasować co chcesz z drugiego dysku z nieaktywnym systemem, jednak na niektórych folderach i plikach będzie “krzyczało” że nie można skasować chronionych plików systemu Windows.

no dobrze a jak usunąć te wpisy z tego drugiego dysku? Nie chcę żeby komputer widział że na drugim dysku jest jakiś system, wskazówki jakie podałeś cedar wystarczą tutaj?? Czy też muszę jeszcze podjąć jakieś inne kroki??

Jest tam jeszcze taki przycisk “edytuj” - otworzy Ci się notatnik z edycją tego wpisu, możesz skasować w nim te wpisy, które są zbędne. Polecam ostrożność przy edycji, bo w przypadku pomyłki system nie wystartuje.