Wybór urządzenia wielofunkcyjnego do domu

Witajcie!

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w wyborze dobrego urządzenia, szczególnie taniego w eksploatacji.

Na razie na oku mam kilka modeli, zebranych z innych tematów na forum, jednak chciałbym trochę większej funkcjonalności :wink:

:arrow: Brother DCP-395CN

jak na razie chyba mój faworyt, odpowiada mi prędkość druku, koszty zamienników (nie za tanio?) i wyposażenie w kartę sieciową.

:arrow: Canon MP550

słaba (w odniesieniu do poprzednio wspomnianej drukarki) w szybkości wydruku i brak jej funkcji sieciowej…

Byłbym skłonny do zakupu, ale jeszcze mam pewne, opcjonalne wymagania. A mianowicie chciałbym aby urządzenie posiadało kartę Wi-Fi, funkcję druku na płytach i żeby nie było od HP :smiley:

Co byście polecili? Cena hmm… nie gra większej roli przy zakupie. Chodzi jedynie o późniejszą, niskobudżetową eksploatację.

Z góry dziękuję za porady.

Pozdrawiam.

ostatnio kupilem Brother DCP-375CW - daje rady i jest prosty w obsludze - zarowno z panela, jak i kompa, dosc szybko buforuje (od klikniecia ‘drukuj’ do gotowej strony uplywa kolo 30s. co jest niezlym wynikiem po wi-fi) i dobrej jakosci (nie super, ale mocnej ‘dobrej’)

a jak potrzebujesz faxu jeszcze to moze MFC-490CW? niestety, nie wiem jak jest z drukowaniem na plytach - jeszcze tego nie testowalem, choc podobniez mozliwosc jest…

@clockwork

Dzięki za sugestię :wink:

Co prawda Brother DCP-375CW nie obsługuje druku na płytach, ale ma wszystko to co DCP-395CN, a przy tym jest Wi-Fi.

Koszty eksploatacji widzę też są praktycznie takie same, a sama drukarka o kilkanaście złotych tańsza :wink:

edit: drukarkę zakupiłem i zainstalowałem, więc temat już nieważny.