Wybór urządzenia wielofunkcyjnego

Witam,

Zamierzam kupić urządzenie wielofunkcyjne, ale nie mam upatrzonego jakiegoś konkretnego modelu.

Głównie rozchodzi się o to, żeby koszty eksploatacji (wymiana tuszów) były w miarę małe, a urządzenie w miarę dobre.

Możecie jakieś ciekawe modele polecić, jakich marek lepiej nie kupywać?

Z góry dzięki za pomoc

http://www.ceneo.pl/1830292

tusze po 30zł, bardzo dobra jakość wydruków i do tego oszczędny,

fotolaby można sobie darować…

Kolorowy wyświetlacz jest zupełnie zbędnym bajerem - przydaje sie tylko do przeglądania zdjęć na karcie, pendrive czy aparacie. Kolorowe menu? po co? Przeglądać zdjęcia można sobie przecież na aparacie, a najlepiej na komputerze, a do druku przygotować np w photoshopie. takie drukowanie bezpośrednio - bez użycia komputera wychodzi często poza marginesem lub przyciete tak jak niekoniecznie tego byś chciał. Ja polecam drukarke brother dcp-150c - cena ok.220pln. Jest bardzo ekonomiczna i jak na ten przedział cenowy nie ma moim zdaniem konkurencji. Tusze kosztują po 4,5 za sztuke - niezależnie od tego czy czarny czy kolor (patrz: http://www.allegro.pl/item522858885_bro … 4_szt.html) na tych tuszach zadrukujesz czarnym ok 400 kartek co daje ok 1 gr za strone bez uwzglądnienia ceny papieru. Zakładając ze papier kosztuje 10pln za 500 kartek to drukujesz łącznie za 3gr/str. taniej masz tylko na laserowych…

fakt jeżeli się drukuje jedynie dokumenty i jakieś proste grafiki ten model jest wyśmienity,

trudno znaleźć coś jeszcze tańszego w eksploatacji,

natomiast jeżeli ktoś drukuje zdjęcia to trudno znaleźć drukarke która dorówna temu canonowi

i będzie równie oszczędna… wszystko zależy od potrzeb użytkownika…

im większy wybór tym lepiej…

strasznie się uczepiłeś tego wyświetlacza, po za tym że wyświetla zdjęcia które się

znajdują na pendrivie lub karcie pamięci to doskonale ułatwia obsługe urządzenia,

fakt beż wyświetlacza byłaby może tańsza o 30zł, i co z tego ?

Chodzi mi o to, że wyświetlacz taki jak w tym Canonie to zupełnie zbędny bajer, a podnosi ogólną cene produktu. W Brother’ze jest LCD taki jak w kalkulatorach - ale nie tych najprostszych :wink: Wyświetla poziomy każdego z atramentów, pokazuje wybór z jakim powiekszeniem czy pomniejszeniem kseruje się dokument, ilość kopii, jakość wydruku oraz pare innych opcji, które są moim zdaniem zupełnie wystarczające. Jeżeli chodzi o drukowanie zdjęć to osobiście nie drukowałem bo i po co… W sumie przed zakupem Brothera nastawiałem się na ich drukowanie bo oczywicie umożliwia on taką opcje, ale doszedłem do wniosku, że mija się to z celem… Na każdej drukarce jaką byś nie znalazł, drukowanie zdjęć jest zupełnie nieopłacalne!! Poza tym jeszcze kupowanie specjalnego papieru, który też nie jest tani… Eeeeetammm!! Ja przygotowuje materiał zdjęciowy, wrzucam na pendrive i zasuwam do MediaMarktu albo Saturna czy do innego punktu, gdzie za taką usługę płaci się naprawdę grosze, a zdjęcia są za parę godzin…

No i jeszcze jedno co moim zdaniem przemawia na minus Canona to cena eksploatacji i problematyczność przy zakupie odpowiedników - będzie działać czy nie będzie działać :wink:

a jak to wygląda odnośnie lexmarków albo epsonów?

Od 7 lat mam Lexmark x73 i nie polecam/ Drogie tusze i w ogóle :stuck_out_tongue: Czekam jak tylko go szlak trafi :slight_smile: Zdjęcia drukuje katastrofalnie :>

A może coś z HP

http://allegro.pl/item523810217_nowosc_ … i_waw.html

Ja Ci mogę polecić Canona, Lexmarka nie poleciłbym wrogowi, a epson wypija tusz momentalnie. Co do Brothera słyszałem różne opinie, a sam nie posiadam więc się nie wypowiadam.

Co do Epsona to masz wybór pomiędzy SX205 a SX405 (wyższy model posiada wyświetlacz LCD, niższy nie ma tego bajeru). Cała reszta to praktycznie to samo urządzenie. Korzystają z tych samych tuszy. Tutaj przykładowa eksploatacja: http://swiat.drukarek.pl/drukarki/7379/ … sx205.html

Co do pojawiającej się opinii o wypijaniu tuszu to bierze się często stąd że przy pierwszym uruchomieniu drukarki stałogłowicowe muszą poświęcić trochę tuszu na zalanie głowicy w związku z czym pierwszy komplet tuszy automatycznie jest mniej wydajny.

kupiłem jednak brothera ale modle dcp-385c i jak narazie jestem zadowolony