Wybór urządzenia wielofunkcyjnego


(Adampigan) #1

Witam, dzisiaj moja drukarka canin mp550 wyświetliła błąd b200 co oznacza uszkodzenie głowicy, mam zamiar kupić inne urządzenie tego typu. Cena do 400 pln, zastanawiam sie nad urządzeniami marki brother a konkretnie modelami DCP J315W a DCP J140W. Którą możecie mi polecić cenowo dużo się nie różnią urządzenie będzie używane w domu. Pozdrawiam


#2

Daruj sobie Brothery. Żeby na nich tanio drukować, musisz używać zamienników, a te jak wiadomo, powodują szybsze zużycie głowicy.

W tej chwili HP pokazało kilka nowych urządzeń z bardzo tanimi i wydajnymi tuszami. Mam na myśli modele:

  1. http://www8.hp.com/pl/pl/products/print … itle_r0001

  2. http://www8.hp.com/pl/pl/products/print … itle_r0001

Na Twoim miejscu wybrałbym coś właśnie z tej serii.


(system) #3

Witam. Areh… za jeden pojemnik ponad 40 zł za 14 ml to bardzo tani i wydajny tusz ? musisz być bogatym. Ja mam Brothera i jadę na zamiennikach po 6,50 zl i pojemności od 20 - 30 ml i nie narzekam. Pozdrawiam


#4

To podaj mi drukarkę która ma tańsze ORYGINALNE tusze od tych wymienionych przeze mnie. Druga sprawa - pojemność pojemnością, ale powiedz mi ile stron z tych 20 ml wydrukujesz?


(system) #5

http://www.dodrukarki.pl/c/pl/49_261_31 … nalne.html Brother DCP-J125. Ile stron… tego Ci nie powiem bo nie zawsze drukuje całe zapisane kartki, no i oczywiście nie liczę kartek.


#6

MarianW. , nie postarałeś się. Na podanej przez Ciebie stronie tusze do tych HP-ków są jeszcze tańsze niż do Brotherów ( http://www.dodrukarki.pl/c/pl/49_588_34 … p+655.html ). Sprawdź jeszcze wydajność. Czarny (droższy), wg producenta wystarcza na 300 str. (HP 655 na 550), kolory na 260 (HP na 600). Policz teraz ile kosztuje wydruk jednej strony na Brotherze i tych HP. Wtedy odpowiedz mi jeszcze raz na pytanie - znasz urządzenia z tańszymi oryginalnymi tuszami niż te HP-ki?


(Ja$) #7

Zobacz tu:

jaka-drukarka-max-400-t505790.html

kupno-urzadzenia-wielofunkcyjnego-t504277.html


(Adampigan) #8

Sęk w tym że na zamiennikach padł mi canon więc jestem uczony ale z drugiej strony dosyć dużo drukuję i nie wiem czy wyrobię na tuszach


(askow) #9

Dobrze typujesz na Brothera, używam na co dzień drukarek hp, Samsung (laser) w pracy. W domu Brothera od kilku lat na zamiennikach Black Point po około 20 zł. Są bardzo wydajne jakość super. Osobiście polecam, do wydajności tuszy HP mam spore zastrzeżenia.


(JNJN) #10

Oczywiście ta, od lat używam ich urządzeń i NIE ma z nimi praktycznie większych problemów i chyba obecnie najtańsze w eksploatacji. Nie ma problemu w pracy na zamiennikach - oczywiście nie kupujesz najtańszego szajsu, tylko czytasz w necie co polecają z zamienników do danego modelu urządzenia.