Wybor uzytkownika?

Mam nastepujacy problem. Opowiem od poczatku jak do tego doszl. Wlaczylem kompa i wszystko bylo O.K, ale po jakims czasie zgasl monitor, kilkukrotne proby uruchomienia nie powiodly sie- gasl doslownie po 2 sekundach. Zresetowalem kompa i podczas jego wlaczania w prawym gornym rogu wyskoczyla informacja(wraz z odliczanym czasem)chyba, bo juz sam nie pamietam o wyborze urzytkownika, czy cos…w kazdym badz razie nacisnalem O.K, od tego momentu mam niebieski ekran, jedyne co na pulpicie, to kosz. Oczywiscie w programach zero(autostart)…owszem wszystkie dane sa dostepne po wejsciu w dyski…Pomocy, przypuszczam, ze to cos z wyborem uzytkownika, dodam, ze wczesniej nie mialem zadnego konta uzytkownika i nie musialem sie zalogowywac…

Jaki masz system operacyjny?

Windows XP HE czy XP Pro.

Włącz komputer w trybie awaryjnym (Podczas startu naciskasz F8)

i powinieneś ujrzeć ekran logowania.

Zaloguj się na swoje konto admina i spróbuj utworzyć nowe konto.

To jest XP, zrobiłem, co mi poradziłeś, ale bez logowania…po kilku próbach udało mi się odzyskać część z tego, co miałem przed awarią, tj. w pasku SKYPA, AFERTY ZABEZPIECZEŃ, ANTYWIRUSA, MIERNIK TEMPERATURY KOMPA, a przy STARCIE pojawiła się ikonka Worda. Na pulpicie doszły MÓJ KOMPUTER i MOJE DOKUMENTY. Nie jest to oczywiście jeszcze całość utraconych danych, brak wszukiwarki itp. Co moge jeszcze zrobić?

Jeżeli chodzi o PROGRAMY po wejściu w przez START, to nic się nie pojawia- jest tylko autostart, a dalej puste…:frowning:

a czy w trybie awaryjnym jest wszystko normalnie?

Jeżeli tak to możesz zrobić przywracanie systemu do dnia kiedy było wszystko OK.

I tak starałen sie zrobić, przywróciłem do Niedzieli, a problem wystąpił wczoraj…nie udało mi się to za pierwszym razem, ale udało. Jak moge sprawdzić, czy w trybie awaryjnym jest wszystko normalnie??- zaznaczam, że jestem słabo zorientowany w obsłudze kompa i proszę o “czytelne” instrukcje. Dzięki :slight_smile:

W moim komputerze, w menu->narzędzia->opcje folderów->zaznacz pokazywanie ukrytych plików i folderów, odznacz ukrywanie chronionych plików systemowych. Potem wejdź na dysku C, do katalogu Documents and Settings i poszukaj folderu obecnego oraz starego użytkownika. Otwórz je w osobnych oknach. Na obydwu wejdź do menu start. Skopiuj zawartość starego do nowego użytkownika. Potem wróć do katalogów głównych, każdego użytkownika i z katalogu pulpit odzyskaj to co potrzebujesz. Zajrzyj też do folderu Dokumenty.

Chyba nie dam rady…wszedłem, tam, gdzie pisałeś, ale nie wiem, który jest starym, a który jest nowym użytkownikiem, a nie chcę nic napieszać. W Documents and Settings mam następujące pliki:ADMINISTRATOR(w nim nie ma menu start), Maciek( w nim jest…i chyba jest wszystko pozostałe, tj.Dane aplikacji, moje dokumenty, pulpit, szablony, gg, ulubione…), All Users( i nim jest menu start)…co mam zrobić??

Help…

Maciek to katalog użytkownika. To co jest w All Users ma dostępne każdy użytkownik. To co jest w folderze Maciek, widzi tylko Maciek.

Coś mi się wydaje, że Twoje stare konto zniknęło całkowicie. Możesz spróbować odzyskać najważniejsze pliki, programem PC Inspector File Recovery

PS Zakładam, że siedzisz na koncie Maciek.