Wybór wentylatora do AMD FX 6300 i płyty głównej

Witam

Zastanawiam się nad wymianą BOX wentylatora na inny



Zastanawiam się nad tymi 2, ale może ktoś ma inną propozycję
Procesor raczej na pewno nie będzie kręcony
Płyta główna MSI 970A-G43
2 pytanie
Mam na płycie głównej odsłoniętą sekcje zasilania, zastanawiam się czy jest jakaś opcja żeby czymś to oziębić, ?

pozdrawiam

Zdecydowanie Fera albo jeszcze lepiej Fortis z uwagi na 120mm wentylator. Będzie ciszej i chłodniej. Sprawdź przed zakupem czy chłodzenie się zmieści do obudowy.

[quote=“Pointer, post:1, topic:530704”]
Mam na płycie głównej odsłoniętą sekcje zasilania, zastanawiam się czy jest jakaś opcja żeby czymś to oziębić, ?
[/quote]Chłodzenie horyzontalne. Osobiście dałbym sobie spokój z takimi rozważaniami.

Obydwa chłodzenia mają 120mm wentylator. Fortis ma więcej ciepłowodów wychodzących z podstawy.

Co lepiej chłodzi? Ciepłowody w coolerze czy to iż jest pionowe chłodzenie?? Ile maks chcesz na to wydać autorze tematu??

[quote=“CrisPL, post:3, topic:530704”]
Fortis ma więcej ciepłowodów wychodzących z podstawy.
[/quote]Fakt. Oraz większy radiator :wink:

[quote=“garoz666, post:4, topic:530704”]
Co lepiej chłodzi? Ciepłowody w coolerze czy to iż jest pionowe chłodzenie??
[/quote]Orientacja ma mniejsze znaczenie niż powierzchnia styku, heatpipy, radiator oraz przede wszystkim wentylator jaki zamontowano. Parę stopni można też zbić lepszą pastą. Warto rozglądać się za używanymi coolerami. Można trafić na naprawdę świetne okazje (poza powszechnie znaną czołówką, jak Noctua).

Ja zainwestowałem w ten:

Aktualnie pod nim siedzi A10 7800 na FM2+, wiecej jak 40 nie ma w idle przy temperaturze w pokoju 26 stopni, a buda SP Aleo M50.

http://pcfoster.pl/artykul/be-quiet-dark-rock-tf-–-test-coolera-cpu/1523-1.html

Ja od jakiegoś czasu mam Ferę 3 założoną na dosyć mocną i5 i jestem mega zadowolony. Wentylator przez większość czasu pracuje na najniższych obrotach, kultura pracy bardzo dobra :wink: