Wybór wentylatora do przegrzewającej się karty

Witam,

Posiadam płytę główną Asus P5VD2-VM SE i szukam wentylatora, który byłby dośc mały, wydajny oraz aby dało się go zamontować. Używam HW monitor i z jego odczytów wynika, że temperatura Gpu wynosi 69C. Wielokrotnie oczyszczałem ją z kurzu, ale tempretura się nie zmieniła. Posiadam GF 8500 GT z chłodzeniem pasywnym Silent. Pomocy ;))

P.S. Jak podałem za mało danych to napiszcie ;))

Polecam wentylatorki serii SilentiumPC Zephyr, są praktycznie niesłyszalne i w bardzo atrakcyjnej cenie, dostępne tu http://www.proline.pl/sklep.php?g=Ch%B3 … omputerowe. Używam wentylatora 80mm przykręconego do radiatora grafiki po awarii oryginalnego chłodzenia :slight_smile:

te 69 to masz w trybie 2d czy przy grach(3d)? Jeżeli w 3d, to nie masz sie czym przejmować, jak na pasywne chłodzenie to i tak byłby niezły wynik;)

A co do dodatkowego wiatraczka, to na płycie głównej lub grafice go nie zamontujesz raczej. polecałbym zainwestować w 2 wiatraki 120mm (ewentulanie 80mm) - jeden z przodu obudowy, drugi z tyłu, tak aby powietrze w blaszaku było cały czas wymieniane;)

Możliwe ale czasami gdy gram w gry 3d, to pojawiają mi się czarne pasy przez ok. 10 sekund. poczytałem troszeczkę o tym i było powiedziane, ze karta się przegrzewa;)) 69 stopni mam jak jestem na pulpicie (niekoniecznie po graniu).

to jest dużo… Skoro karta jest zkonstruowana jako SILENT (pasywna) to musisz mieć zapewnione odpowiednie chłodzenie całej obudowy, żeby karta przebywała w niższej temperaturze - lepsze oddawanie ciepła)

polecam te chłodzenie

pasuje do twojej jak ulał

http://allegro.pl/item823069876_aab_coo … _18db.html

W opisie pisze, że niby pasuje do mojego GF8500 ale czy na pewno zmieści się do obudowy? Jak kupować to chcę mieć na 100% pewność. :))

masz podane wymiary chłodzenia. wystarczy zajrzeć do obudowy, przyłożyć linijke tu i ówdzie i oszacować :stuck_out_tongue:

Ok xDDD A wiecie moze jak to zamontować? Czy np. na śrubki czy na jakieś inne przymocowanie?

z chlodzeniem wszystko bedzie.wszystkie srubki.poradzisz sobie.kazde takie chlodzenie tego typu jest przykrecane 4 srubami.a dziurki na nie sa kolo chipsetu.nic wiecej nie trzeba .pasta nawet bedzie nalozona na chlodzenie.nakladasz na karte.przykrecasz.podpinasz chlodzenie do gniazda zasilajacego.i wszystko chula