Wybór wentylatorów na obudowę Sharkoon Rebel 9 Economy

Hi. Ostatnio kupiłem komputer, z którego jestem bardzo zadowolony, jednak jako, że lubię ciszę i spokój potrzebuję do niego kilka wentylatorów (3 - 4) 120mm. Jakie możecie mi polecić - ciche, wydajne i tanie (tak wiem, nie ma takich…). Słyszałem kilka dobrych słów o Fanderach, Noctuach, jednak wg mnie są trochę za drogie. Bardziej odpowiadałby mi o wiele niższy przedział cenowy. Myślę, że pomożecie. Na koniec zamieszczam konfigurację mojego komputera:

Proc: C2D E8200 OEM

Proc cooler: Arctic Cooling Freezer 7 PRO

Ramy: Transcend 2GB (2x1GB) PC800 aXeRAM

Grafa: Gainward GeForce 8800GTS 512MB DDRIII /256bit/ HDTV 2xDVI

K. Dźwiękowa: Creative Labs Sound Blaster Audigy se

Obudowa: Sharkoon Rebel 9 Economy Edition /Black/

Zasiłka: Corsair 550W [CMPSU-550VXE]

Dysk: WD3200AAKS

Monitor: Samsung 961BW

PS. Używałem opcji szukaj, jednak ciągle wychodzą nowe wentylatory, więc wolę kupić coś nowego, niż szmelc sprzed roku :slight_smile:

Do obudowy tanie i ciche są wentyle Arctic (podobne do tego jaki masz na fryzjerze).:mrgreen:

AcuTake.

CoolerMaster 120mm R4-S2S-12AK-GP (19,8dBA/1200 obr/min/44 CFM) ~15 zł, mam takie 2 w budzie

lub

Arctic Cooling 120mm AF-12L (23dBA/1500 obr/min/53 CFM)~18 zł

ja bym ci polecił arctic cooling ale w wersji z tłumieniem drgań. jest dwa razy grubszy od zwykłego ale za to bardzo cichy prawie o połowę w porównaniu ze standardowym(przynajmniej tak mi się wydaje)

Cubeusz ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

http://www.cooling.pl/scythe-slip-strea … 23089.html

Dzięki większej liczbie śmigiełek wydajność ma taką jak normalne wentyle kręcące się z prędkością 1000-1100 rpm.

AcuTake - mam 3 szt takich w budzie i jest cicho i chłodno :slight_smile:

A jakiś świecący? :stuck_out_tongue:

Jak swiecące to tylko od Revoltec’a

Świecący Xthermal PRO 120mm LED

Polecam artykuł na 12 cm wentylatorach:

http://silentworks.pl/index.php

a ja polece XThermal mam go na procu 12V i wogóle go nie słychać po wyciszeniu 88gt w referencie(podłaczyłem regulator)