Wybór wersji Windows

Witam, posiadam obecnie Windows 7 Ultimate 64bit, lecz zastanawiam się czy jakaś inna wersja tego systemu nie sprawdzałaby się lepiej jeśli chodzi o wydajność i stabilność. Komputer działa 24/7 i cały czas jest prawie maksymalnie obciążony.

Podzespoły:

Procesor: Xeon 1230v2

Karta Graficzna: GeForce GT 640 2GB

Dysk twardy: WDC WD10EZRX-00A8LB0 1TB

Płyta główna: MSI B75A-G43

Pamięć RAM: DDR3 4GB 1333MHz CL9 Hyper Blue Kingston x3(12GB razem)

Zasilacz: CoolerMaster GX 550W Bronze

Wersja Windowsa dużo tutaj nie pomoże, skoro komputer jest wciąż Włączony. No chyba że to jakiś serwer ma być. Napisz może do jakich celów ma to być głównie Windows.

Nie działa on jako serwer, ale ma uruchomione programy które wykorzystują w 90% moc komputera przez dzień i noc.

Po co masz uruchomiony system dzień i noc - to oczywiste że działając wciąż obciąża system. W tle musisz mieć zapewne dużo programów uruchomionych.

Mam cały czas uruchomione programy w tle które pracują, lecz dla mnie a nie dla innych osób, wiec dlatego nie nazywam tego serwerem.

Windows server, używałem kiedyś triala (2008) i był to chyba najlepszy system z jakim się spotkałem, świetna stabilność i szybkość działania, większość (zwykle) niepotrzebnych usług wyłączona już na starcie. Niestety jest strasznie drogi.

Windows 7 to też bardzo dobry i stabilny system, nie powinno być z nim problemów i cena też bardziej przystępna (choć i tak spora).

Chodzi mi o wybór pomiędzy Windows 7 Starter, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Professional, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Enterprise. Czy będzie w ogóle odczuwana jakaś różnica?

Nie, zostaw tak jak jest.

Ok, dzięki za pomoc :slight_smile: