Wybór wersji Windows

(Snufi) #1

Witam, posiadam obecnie Windows 7 Ultimate 64bit, lecz zastanawiam się czy jakaś inna wersja tego systemu nie sprawdzałaby się lepiej jeśli chodzi o wydajność i stabilność. Komputer działa 24/7 i cały czas jest prawie maksymalnie obciążony.

Podzespoły:

Procesor: Xeon 1230v2

Karta Graficzna: GeForce GT 640 2GB

Dysk twardy: WDC WD10EZRX-00A8LB0 1TB

Płyta główna: MSI B75A-G43

Pamięć RAM: DDR3 4GB 1333MHz CL9 Hyper Blue Kingston x3(12GB razem)

Zasilacz: CoolerMaster GX 550W Bronze

(lordjahu) #2

Wersja Windowsa dużo tutaj nie pomoże, skoro komputer jest wciąż Włączony. No chyba że to jakiś serwer ma być. Napisz może do jakich celów ma to być głównie Windows.

(Snufi) #3

Nie działa on jako serwer, ale ma uruchomione programy które wykorzystują w 90% moc komputera przez dzień i noc.

(lordjahu) #4

Po co masz uruchomiony system dzień i noc - to oczywiste że działając wciąż obciąża system. W tle musisz mieć zapewne dużo programów uruchomionych.

(Snufi) #5

Mam cały czas uruchomione programy w tle które pracują, lecz dla mnie a nie dla innych osób, wiec dlatego nie nazywam tego serwerem.

(sadaj72) #6

Windows server, używałem kiedyś triala (2008) i był to chyba najlepszy system z jakim się spotkałem, świetna stabilność i szybkość działania, większość (zwykle) niepotrzebnych usług wyłączona już na starcie. Niestety jest strasznie drogi.

Windows 7 to też bardzo dobry i stabilny system, nie powinno być z nim problemów i cena też bardziej przystępna (choć i tak spora).

(Snufi) #7

Chodzi mi o wybór pomiędzy Windows 7 Starter, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Professional, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Enterprise. Czy będzie w ogóle odczuwana jakaś różnica?

(ADR1991) #8

Nie, zostaw tak jak jest.

(Snufi) #9

Ok, dzięki za pomoc :slight_smile: