Wybór Windowsa XP czy 7 x32, x64 dla jednej gry

Hmm, jakby ci się to udało uchwycić na screenie, to byłoby świetnie. :wink:

32-bitowe systemy nie tylko obsługują do 3,25GB RAM’u, ale jeszcze pojedyncza aplikacja nie może wziąć więcej niż 2GB. Black Ops nie jest aplikacją 64-bitową, jeśli się nie mylę.

Kiedyś obrabiałem zdjęcia Lightroom’em na systemie 64-bitowym z 6GB RAM’u z wyłączonym plikiem stronicowania i jakież było moje zdziwienie jak po godzinie aplikacja zajmowała ponad 4GB RAM’u i otrzymałem komunikat o małej ilości pamięci operacyjnej. ;p

Co ciekawe, potem z włączonym plikiem stronicowania (1GB) aplikacja nie brała więcej niż 1,5GB.

O proszę :wink: ledwo ledwo przekroczy 3GB a już krzyczy… zazwyczaj to musiało dojść powyżej 3,5GB

brakpamieci.th.png

Modern Warfare 2 rzeczywiście bierze więcej RAM’u. Mi też nie raz zużycie sięga 1,5GB w tej grze.

Windows dosyć wcześnie sygnalizuje o braku pamięci, fakt. Informacja o małej ilości RAM’u, podczas gdy dostępne jest jeszcze 1GB, to nieco za wcześnie.

A że się tak jeszcze spytam. Jaką temperaturę osiąga twój procesor przy pełnym obciążeniu (np. ORTHOS’em) i czym jest chłodzony?

70 st przy 3,8GHz i box’owe chłodzenie. Przy 4GHz ~74st.

Powracając do tematu - 2GB ramu przy win7 wpłynie tylko na bardzo powolne ładowanie się gry i map :wink:

Pytam, bo sam mam E5200 (również Wolfdale z 2MB L2 Cache) puszczony na 3,8GHz 1,3V. Temperatura sięga 67 stopni z chłodzeniem BOX’owym.

Modern Warfare 2 przechodziłem jak jeszcze miałem 2 GB RAM’u. Wszystko się normalnie ładowało, jedynie jak chciałem przejść do pulpitu to trwało to jakieś 10 sekund.

Także jest to ciut za mało pamięci, ale w niczym nie przeszkadza.

A porównywałeś gry Xbox360/PS3 z PC ?

Konsole:

  • gorszej jakości tekstury

  • gry na xboxa zazwyczaj mają gorsze jakościowo filtrowania AF a gry na PS3 mają gorsze filtrowania AA

  • zaniżone rozdzielczości np: oficjalne: 1280x 720 w rzeczywistości 1178x 618

  • xbox 360 fps 35 do 60

  • ps3 fps od 25 do 35

PC:

  • większe koszta ze względu na częste upgrady podzespołów

  • piractwo ( dlatego niektóre gry nie ukazują się na PC )

Jeśli tak jest to tylko i wyłącznie przez licencje. Dany producent konsoli płaci olbrzymie pieniądze, że dany tytuł pojawi się tylko na ich konsole. Tu piractwo ni ma nic do rzeczy.

Och ma i to dużo bo producentom bardziej opłaca się robić gry tylko na konsole niż na pecety. 75% gier na konsole to oryginały a 25% to piraty

, natomiast 45% gier na PC to oryginały a 55% to piraty.

Ale producenci też mają swoją winę bo dużo tytułów jest po prostu słabych (np: tworzenie gier pod Xbox 360 a dopiero potem konwersja na pozostałe platformy w tym PC) i ludziom nie opłaca się nabywać słabego produktu.

Xbox 360 ma GPU zgodne z DirectX 9c , PS3 ma GPU zgodne z DirectX 9c , PC mają GPU zgodne z DirectX 9 / 10 / 11. Więc jak gra jest tworzona przy wykorzystaniu bibliotek DirectX 9 to konwertując uzyskasz ten sam efekt graficzny i żadne DX 11 czy nawet 15 nie zmieni tego. Sytuację ratuje tylko lepsze tekstury w PC, pełne rozdzielczości tzn 1280x 720 to 1280x 720.

Nie wierz w to co piszą producenci gier/korporacje. Piractwo to tylko przykrywka. Powiedz mi dlaczego nie ma tak dobrych serii jak Gran Turismo czy Tekken na PC? Przez piractwo? Nie bądź śmieszny :wink: Licencje licencje i jeszcze raz wielkie pieniądze które za tym stoją.